Szara kuchnia z drewnem. Piękne inspiracje i ciekawe triki aranżacyjne

Szara kuchnia z drewnem świetnie sprawdzi się w nowoczesnym mieszkaniu. To duet, o który z odpowiednimi dodatkami może pokusić się każdy z nas - jest przytulna, a jednocześnie szykowna. Zobaczcie, jak stylowo i praktycznie urządzić taką kuchnię. Przedstawiamy aranżacyne triki oraz garść pięknych inspiracji.

Szarość wyraża neutralność i potrzebę równowagi, drewno kojarzy się z przytulnością i energią. Dlatego szara kuchnia z drewnem jest świetną propozycją kolorystyczną, jeśli chcemy mieć wnętrze przytulne, a jednocześnie szykowne. W uzyskaniu takiego efektu pomogą odpowiednio dobrane dodatki i triki aranżacyjne. Zobaczcie, jak można wystylizować szarą kuchnię z drewnem. 

Jak urządzić szarą kuchnię z drewnem?

Szara kuchnia i drewno to stylowy duet kolorystyczny, który pojawi a się w mieszkaniach  już od dobrych kilku lat. Wybierane są różne odcienie szarości -od jasnych po ciemne, nawet grafitowe. Podobnie jest drewnem. Popularnym wyborem jest kolor naturalnego dębu, ale nie tylko on zdobi szarą kuchnię. Orzechowe, jesionowe, brzozowe blaty kuchenne czy dodatki również wnoszą do kuchni mnóstwo stylu. Ważne jest, by umiejętnie połączyć wybrany odcień szarości i drewna z innymi materiałami lub kolorami. 

Powstało wiele inspirujących projektów szarej kuchni z drewnem. W niektórych szary kolor dominuje nad naturalnym drewnem, w innych tylko subtelnie dekoruje kuchnię. Są też aranżacje, w których szara kuchnia z drewnem stanowi bardzo wyważony duet kolorystyczny. Mamy też nietuzinkowe propozycje aranżacyjne szarej kuchni z drewnem. Przedstawiamy wybrane projekty. 

Szara kuchnia i drewno – ten aranżacyjny duet to symbol szyku i przytulności

Aranżacja szarej kuchni z drewnem może być bardzo szykowna, a jednocześnie przytulna. Widać to na przykład w powyższym projekcie, gdzie szarości to marmurowy wzór na blacie oraz dekorze nad nim, ściany i wiszące na nich półki. Natomiast drewno pojawia się na frontach szafek kuchennych oraz dekoruje wyspę, w postaci cienkich listewek ułożonych obok siebie. To nowy trend wnętrzarski, który w 2020 roku pojawia się najczęściej na różnych zabudowach kuchennych i pokojowych, parawanach czy na ścianie w formie panelu.

Nowoczesna kuchnia szara z drewnem – coś dla minimalistów

To świetna propozycja dla domu, który lubi minimalizm i nowoczesność. Drewniane zabudowy prezentują się świetnie na dużych powierzchniach - szare blaty robocze, m.in. ze wzorem marmuru, lastryka lub granitu, dodają im eleganckiego charakteru. Dlatego ten duet kolorystyczny – szara kuchni z drewnem - coraz to częściej wypiera ponadczasową biel. Tworzy nowoczesny i stylowy projekt na długie lata. 

Biało szara kuchnia z drewnem – ponadczasowa klasyka zawsze w modzie

Sporą popularnością cieszy się szara kuchnia z drewnem na blacie oraz bielą na ścianie lub wybranych szafkach. To klasyczne kolory, które zawsze będą modne. W takiej kuchni wystarczy zmienić kilka dodatków, by na nowo cieszyć się efektem świeżości. Dlatego grono fanów biało-szarej kuchni z drewnem nieustannie się powiększa. 

Biało-szara kuchnia z drewnem pasuje również do domu rustykalnego. Zestawienie białych szafek kuchennych oraz szarej wyspy z drewnianym blatem wygląda ciekawie. Efekt aranżacyjny dopełniają odpowiednio dobrane lampy czy drewniane drzwi przesuwne typu barn doors. 

Szara kuchnia z jasnym drewnem

To zestawienie kolorystyczne, które świetnie wygląda w każdym wnętrzu. Przy odrobinie kreatywności aranżacyjnej szara kuchnia z jasnym drewnem może także być elegancka. Udekoruje ją m.in. podłoga w jodełkę, okrągły stół i ciekawe, szykowne dodatki. 

Kuchnia szara z ciemnym drewnem – nie tylko do domów, które łączą tradycję z modernizmem

Kuchnia szara z ciemnym drewnem jest idealna do wnętrz o ponadczasowej stylistyce, które zdobią ciekawe i często wolnostojące meble. Tu oczywiście liczy się też styl mebli, a ciemny kolor drewna nie oznacza merbau czy wenge. Kuchnia szara z ciemnym drewnem to również dobra propozycja do domów klasycznych, retro lub vintage. 

Szara kuchnia i drewno na dodatkach

Szara kuchni i drewno na dodatkach.Szara kuchni i drewno na dodatkach. Fot. Shutterstock

To się pięknie sprawdzi w każdym domu. Szara kuchnia i drewno na dodatkach dają mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Pięknie i stylowo wyglądają też z innymi kolorami. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.