Łóżka młodzieżowe Jakie wybrać łóżko do pokoju nastolatka?

Wyposażenie pokoju nastolatka to nie małe wyzwanie. Łóżka młodzieżowe odgrywają istotną rolę w wyposażeniu pokoju młodego człowieka, ponieważ ważne są tu nie tylko wartości użytkowe, ale też wizualne dopasowane do wybrednych gustów młodzieży. Wygląd łóżka młodzieżowego powinien być dopasowany do koncepcji pokoju, a cała aranżacja powinna w pewien sposób pozwolić młodemu człowiekowi na wyrażanie siebie. Dobrze urządzony pokój nastolatka pomoże w prawidłowym rozwoju dziecka, wpłynie na jego zdrowie i samopoczucie

Łóżko młodzieżowe pełni kilka ważnych funkcji. Jest nie tylko meblem do spania, ale też miejscem do nauki, czytania i spędzania czasu z przyjaciółmi. Łóżko młodzieżowe może tez służyć do przechowywania pościeli, sezonowej odzieży, albo dziecięcych skarbów. Warto więc wybrać model łóżka, który spełni wszystkie potrzeby dziecka i zagwarantuje mu odpowiedni odpoczynek podczas codziennych zmagań w okresie dojrzewania.

Czym się kierować podczas wyboru?

Łóżko młodzieżoweŁóżko młodzieżowe fot. Merkury Market

Młodzież bywa bardzo wymagająca podczas wyboru łóżka. Dużą rolę odgrywa tu moda i gadżety. Łóżka młodzieżowe dostępne na rynku są nowoczesne, praktyczne, występują w modnych kolorach i mają charakter. Łóżko młodzieżowe powinno spełniać swoją podstawową funkcję jakim jest miejsce do snu i odpoczynku, dlatego powinno być wygodnie i praktyczne. Ważnym aspektem jest rozmiar łóżka. Powinno mieć ono 90x200 cm lub 120x200 cm jeżeli metraż pokoju na to pozwoli. Dziecko rośnie szybko, dlatego rozmiar łóżka jak dla osoby dorosłej pozwoli na dłuższe jego użytkowanie. Zanim zdecydujemy o wyborze mebli do pokoju dziecka warto zapytać je o zdanie i wspólnie z nim ustalić koncepcję całego pokoju. Pokój nastolatka to jego prywatna strefa, która powinna być uszyta na miarę jego potrzeb. Wybierając dodatki do pokoju warto wyposażyć go w elementy, które są powiązane w zainteresowaniami i pasjami dziecka. Tak urządzony pokój będzie rozwijał jego osobowość.

Funkcjonalne łóżka młodzieżowe

Łóżko młodzieżowe powinno być użyteczne i funkcjonalne, dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, na rynku są dostępne łóżka wzbogacone o dodatkowe elementy. Funkcjonalnym elementem, na który warto zwrócić uwagę podczas wyboru łóżka jest pojemna szuflada na pościel. Taka szuflada pozwoli na łatwe przechowywanie kołdry czy poduszki, tym samym zmniejszając ryzyko ich zabrudzenia. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwoli na korzystanie z łóżka również za dnia. Kiedy pościel będzie schowana, dziecko może korzystać z łóżka bez ograniczeń i spędzać czas na nim np. ucząc się lub siedząc na nim z rówieśnikami. Dodatkową funkcją wartą uwagi są wbudowane półki. Takie półki umożliwią dziecku przechowywanie jego ulubionych przedmiotów lub książek, które będą na wyciągnięcie ręki.

Modne łóżka młodzieżowe

Łóżko młodzieżoweŁóżko młodzieżowe fot. Merkury Market

Najczęściej wybieranymi łóżkami do pokoju nastolatka są łóżka o prostej bryle, nawiązujące do stylu minimalistycznego. Często są to ramy drewniane z materacem, lub rozkładane sofy czy wersalki. Nowoczesne meble młodzieżowe to zazwyczaj całe serie mebli w różnej tonacji kolorystycznej. Kolorystyka w modnych meblach młodzieżowych to często biel lub jasne barwy połączone z kontrastowymi wyrazistymi kolorami. Wybierając uniwersalny, jasny zestaw mebli możemy zapewnić sobie bazę do kolejnych remontów. Wystarczy zmienić dodatki czy kolor ścian by zmienić aranżację wnętrza na bardziej odpowiadającą zmieniającym się gustom młodych ludzi.

Szukasz odpowiedniego łóżka młodzieżowego? To nie problem. W Merkury Market znajdziesz stylowe łóżko młodzieżowe. Wystarczy wejść na stronę merkurymarket.pl lub odwiedzić najbliższy sklep stacjonarny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.