Akcesoria łazienkowe, czyli wszystko, co powinno się znaleźć w twojej łazience

Odpowiednia aranżacja łazienki dzięki płytkom, meblom i armaturze to nie wszystko. Bardzo ważne są też akcesoria łazienkowe, które będą nie tylko praktyczne, ale też zwyczajnie ładne. Oto kilka uwag na temat ich doboru.

Funkcjonalność i estetyka akcesoriów łazienkowych

łazienkałazienka fot. Merkury Market

Przede wszystkim do zakupienia akcesoriów łazienkowych skłania nas ich praktyczne znaczenie. Zawsze lepiej, gdy mydło znajduje się w dozowniku, niż w pojemniku z supermarketu. Sytuacja jest jeszcze dogodniejsza, gdy to naczynie jest stylowe i bardzo dobrze komponuje się z wystrojem całej łazienki. Podobnie jest z całym zestawem łazienkowych akcesoriów. 

Warto dodać, że to dzięki nim możemy wprowadzić do aranżacji dodatkowe akcenty, na których nam zależy. Możemy chociażby przełamać stonowany kolorystycznie wystrój bardziej odważnymi i jaskrawymi dodatkami. Z innej strony patrząc - wymiana akcesoriów łazienkowych na nowe może pozwolić na wizualne odmienienie wnętrza małym nakładem sił i kosztów.

Styl i kolorystyka - od nich należy zacząć

Wyborowi akcesoriów łazienkowych musi towarzyszyć świadomość stylu, który chcemy wprowadzić do danego pomieszczenia i tego, że kolorystyka ma duże znaczenie. Warto, aby poszczególne przedmioty były starannie wykonane, ich dobór zaś stanowił środek do podkreślenia charakteru aranżacji. Podobnie jest z kolorem - jednobarwność lub wiele barw, matowe lub lśniące wykończenie, wszystko to może być pomocne.

Akcesoria łazienkowe w nowoczesnym stylu

łazienkałazienka fot. Merkury Market

Nowoczesna łazienka to przede wszystkim czerń i biel pomieszane z szarością. Odpowiednio dobrane mydelniczki, wieszaki, pojemniki lub kosze na bieliznę nie powinny zanadto przyciągać uwagi. Ich siła powinna opierać się na prostocie, mocno zarysowanych kształtach i starannym wykonaniu. Zaleca się, aby tego rodzaju dodatki utrzymane zostały w jednym kolorze - mają służyć wygodzie i dopełniać całość, ale nie odgrywać pierwszorzędną rolę przykuwając wzrok. W cenie będą również popularne półki z hartowanego szkła.

Akcesoria do łazienki o stonowanych kolorach

W sytuacji, gdy postawiliśmy na stonowane kolory i nasza łazienka tonie w beżach i pastelach, warto niekiedy ożywić ją trochę dzięki bardziej odważnemu doborowi dodatków. Akcesoria łazienkowe w jednym kolorze powinny doskonale się w takiej sytuacji sprawdzić.  

Łazienka glamour  a dobór akcesoriów łazienkowych

Styl glamour ma być przede wszystkim ekskluzywny, lśnić i przyciągać wzrok bogactwem i finezyjnym wykończeniem. Uzyskanie takiego efektu może być prostsze dzięki szykownym akcesoria łazienkowym. Ujmując to żartobliwie: nawet kosz na śmieci ma szansę błyszczeć! Złoto i kryształowe akcenty jak najbardziej mogą zdobić pojemniki na mydło, wieszaki i inne przybory. 

Akcesoria do łazienki z drewnianymi akcentami

łazienkałazienka fot. Merkury Market

W łazience możemy się spotkać zarówno z naturalnym, ale odpowiednio impregnowanym drewnem, ale również z jego imitacją w postaci odpowiednio dobranych płytek. Dobrze dobrane do niego akcesoria to umiejętnie zestawiona mieszanka elementów drewnianych (np. kosze łazienkowe lub dozowniki na mydło) z metalowym wykończeniem i ceramiką najlepiej o kremowym kolorze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.