Drzwi wewnętrzne białe - klasyka, która daje duże pole do popisu w aranżacji wnętrz

Kamil Michaluk
19.09.2020 16:00
Białe drzwi wewnętrzne - nigdy chyba nie przestały być do końca modne, ale od kilku lat coraz chętniej na nie stawiamy. Wiadomo przecież, że biel jest sama w sobie dekoracyjna i dość uniwersalna, więc można ją rozmaicie wkomponować w wystrój wnętrza.

Zalety i wady białych drzwi wewnętrznych

DrzwiDrzwi fot. Merkury Market

Nie można jednak nie dostrzec, że białe drzwi wewnętrzne posiadają zarówno zalety, jak i wady, które niekiedy odstraszają klientów chętnych do ich zakupu. Urok bieli to, poza wymienionymi już cechami również szansa na częste zmiany w aranżacji wnętrza. Właśnie ten kolor dopasujemy do stylu klasycznego lub nowoczesnego, ale też loftowego lub minimalistycznego - oczywiście pod warunkiem, że zadbamy o pewną ilość ważnych szczegółów. Także styl skandynawski, tak przecież popularny, z łatwością zgra się z bielą drzwi.

Również różnorodność tego produktu jest dużym walorem. Na rynku dostaniemy modele pełne, ze znaczącymi lub tylko niewielkimi przeszkleniami, co sprawia, że klient ma duży wybór. Jakie wady mają białe drzwi wewnętrzne? Najczęściej wśród zarzutów formułowanych przez przeciwników takich elementów aranżacji wnętrz można wymienić:

 • skłonność do łatwego brudzenia się
 • podatność na szybkie żółknięcie

W praktyce wiele zależy od jakości wykonania danego modelu białych drzwi wewnętrznych. Solidnie wykonany i dobrze polakierowany egzemplarz powinien umożliwiać łatwe usunięcie zabrudzeń, nie powinien też zbyt szybko żółknąć.

Białe drzwi wewnętrzne a kolorystyka wnętrza

Fakt, że drzwi wewnętrzne białe będą pasowały do wielu wystrojów wnętrz nie oznacza, że nie ma w tym przypadku żadnych zasad rządzących doborem poszczególnych akcentów. Przede wszystkim kolor drzwi musi odpowiednio odnosić się do barwy podłogi:

 • białe drzwi wewnętrzne mogą mniej radykalnie wyróżniać się na tle jasnych paneli lub płytek
 • możliwie jest też, że białe drzwi wewnętrzne będą zdecydowanie kontrastowały z ciemnym kolorem podłogi, jednak wówczas warto je skompletować na zasadzie podobieństwa kolorystycznego z oknami i meblami

Kluczem do stworzenia udanej aranżacji, zwłaszcza w przypadku wnętrz nowoczesnych, będzie postawienie na dwie lub trzy dominujące barwy tak, aby nie tworzyć chaosu i wrażenia ‘’pstrokacizny’’. 

Białe drzwi wewnętrzne w różnych stylach

DrzwiDrzwi fot. Merkury Market

Popularność białych drzwi wewnętrznych związana jest właśnie z tym, że świetnie wpasują się w zróżnicowane style. Dobrze wyglądać będą więc w:

 • stylu klasycznym - białe drzwi wewnętrzne z ciekawym frezowaniem dobrze będą wyglądać obok stylowych mebli, wytwornych dekoracji i zdobień nawiązujących do historycznych 
 • stylu nowoczesnym - minimalizm, prostota i przejrzystość również dobrze współgrać będą z białymi drzwiami wewnętrznymi
 • stylu skandynawskim - warto zestawić także jasne kolory i drewniane dodatki, do tego naturalne tkaniny i właśnie białe drzwi
 • stylu industrialnym - warto zadbać o dobór odpowiedniego modelu, który będzie się dobrze komponował ze szkłem, betonem i metalem
 • stylu glamour - również z pełną przepychu i blasku elegancją białe drzwi będą dobrym wyborem
Komentarze (1)
Zaloguj się
 • sylwia.domaszewska

  Oceniono 1 raz 1

  Jak dla mnie to jedyną wadą białych drzwi jest większa widoczność kurzu. W całym mieszkaniu mam takie z mlecznymi przeszkleniami z parkietlux. W połączeniu z białymi ścianami optycznie powiększają przestrzeń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX