Drzwi wewnętrzne - ceny wybranych kategorii produktów. Ile możemy za nie zapłacić?

Wybierając drzwi wewnętrzne możemy ponieść bardzo zróżnicowane koszty. Płacimy bowiem nie tylko za samo skrzydło drzwiowe, ale też szereg dodatkowych produktów, które potrzebne są do skutecznego montażu. Oczywiście możemy też zapłacić za sam montaż lub wykonać go samemu.

Od czego zależy cena drzwi wewnętrznych?

Wybór właściwych z naszego punktu widzenia drzwi wewnętrznych ma dużą wagę - wybrane przez nas produkty będą nam towarzyszyły przez najbliższe lata. Rozmyślnie należy w omawianym przypadku posługiwać się liczbą mnogą, bo nie chodzi wyłącznie o zakup skrzydła drzwiowego, ale również niezbędnych do jego montażu dodatkowych części i akcesoriów. 

Same skrzydła drzwiowe dzielimy na:

  • pełne
  • z przeszkleniami
  • łazienkowe 

Zróżnicowanie cenowe związane jest też ze stopniem skomplikowania obróbki drzwi. Modele oklejone laminatem będą kosztować inaczej niż zabezpieczone specjalnym rodzajem folii. Warto też dodać, że najbardziej popularne rozmiary drzwi wewnętrznych to 70 cm, 80 cm i 90 cm. Oprócz nich musimy ponieść koszt:

  • zakupu ościeżnic
  • zakupu odpowiedniej klamki wraz z szyldem
  • zakupu dodatkowych przedmiotów np. pianki montażowej
  • montażu drzwi 

Rodzaj wybranych ościeżnic także będzie miał znaczenie. Do wyboru mamy modele bezprzylgowe lub przylgowe. Pierwsze będą droższe, ponieważ ich budowa jest nieco bardziej skomplikowana, estetyka zaś wyższa. Między innymi posiadają ukryte zawiasy i zamek magnetyczny. Ceny zaczynają się w tym przypadku od ok. 150 zł (ościeżnice przylgowe) i 500 zł (ościeżnice bezprzylgowe).

Jak zapłacić niższą cenę drzwi wewnętrznych?

DrzwiDrzwi fot. Merkury Market

Oczywiście istnieje możliwość pewnego obniżenia ceny drzwi wewnętrznych. Najprostszym sposobem jest poszukiwanie dogodnych promocji w marketach budowlanych. Zdarza się, że ceny niższej jakości drzwi wewnętrznych mogą sięgać nawet poniżej 150 zł. Trzeba jednak kontrolować to, czy przypadkiem część kosztów nie została przerzucona na ościeżnice, które mogą kosztować drugie tyle. Z reguły wahania cen sięgają od 200 do ok. 1600 zł za produkt. 

Ograniczenie ceny drzwi wewnętrznych może też być możliwe dzięki wymianie jedynie skrzydła drzwiowego i pozostawieniu starej ościeżnicy. Sami możemy wtedy również dokonać montażu. Futrynę można zaś dopasować do kolorystyki skrzydła drzwiowego dzięki okleinowaniu. 

Czego właściwie potrzebujemy? Drzwi wewnętrzne ekonomiczne vs modele premium

Oferta chociażby marketów budowlanych opiera się na umiejętnym podziale rynku klientów na segmenty. Stąd też zapewne dostępność dość dużej liczby modeli na poziomie produktów tanich lub relatywnie tanich nie dziwi. Wybierając model drzwi wewnętrznych, cena powinna być zestawiana z naszymi oczekiwaniami odnośnie jakości wykonania. Drzwi w klasie do 500 zł również posłużą stosunkowo długo, o ile właściwie o nie zadbamy. Droższe modele to jednak szansa na posiadanie we wnętrzu drzwi z lepszych materiałów, o wyjątkowej estetyce, które najpewniej będą się bardziej interesująco prezentowały.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.