Salon z aneksem kuchennym. Jaki zestaw mebli kuchennych wybrać?

KaM
26.09.2020 12:00
Urządzenie salonu z aneksem nie jest łatwe z uwagi na specyficzną funkcjonalność tak ukształtowanej przestrzeni wewnątrz domu. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego zestawu mebli kuchennych.Czym się kierować?

Właściwy podział przestrzeni

Sztuką w tego rodzaju przestrzennym ukształtowaniu domu jest wydzielenie odpowiednich przestrzeni. Brak ścian nie oznacza, że poszczególne części nie powinny się wyróżniać. Wręcz przeciwnie i można do tego wykorzystać stworzoną wyspę kuchenną, niekiedy też kanapę lub barek.

Stworzona dzięki wyborowi odpowiednich mebli kuchennych wyspa będzie stanowiła miejsce wspólnie spożywanych posiłków i rozwoju życia towarzyskiego. Musi więc być nie tylko solidnie wykonana by wytrzymywać bez problemu częste użytkowanie, ale także świetnie się prezentować. Wyposażenie jej w szafki i schowki pozwala na uzyskanie bardzo cennej przestrzeni do przechowywania przyborów kuchennych i ułatwia pracę.  

Meble kuchenne do kuchni z wyspą - dobór blatu

Kuchnia z wyspą. Kuchnia z wyspą.  Fot. Shutterstock

Salon z aneksem i wyspą to przestrzeń, gdzie duże znaczenie ma odpowiednie wkomponowanie blatu w całą aranżację. Właśnie on rozdzielać może wnętrze na część użytkową i wypoczynkową. Najlepiej prezentuje się w okazałych wnętrzach, ale po wyłączeniu z niej płyty grzewczej można ją wkomponować także do mniejszych pomieszczeń. Dobrać można przy tym bardzo różne rodzaje blatów - od drewnianych, aż po nowoczesne w białym kolorze. Zaletą ostatnich jest fakt, że nie sprawiają przesadnie ciężkiego wrażenia wizualnego. 

Trudności w doborze mebli kuchennych - co stanowi problem?

Wśród trudności, które czekać będą osoby chcące wybrać meble kuchenne do salonu połączonego z aneksem, będzie utrzymanie całości w jednolitym stylu i wrażeniu spójności. Nie będą mogły dobrze ze sobą współistnieć np. rustykalny salon z kuchnią w stylu glamour. Niekoniecznie musimy postawić na to, aby meble kuchenne były w tym samym stylu, co reszta, ale nie może być pomiędzy oboma częściami wystroju widocznego dysonansu. Style nowoczesny i industrialny stanowią przykład tego, że możliwe jest płynne przejście pomiędzy dwoma  podejściami w widzeniu przestrzeni salonu z aneksem. 

Nowoczesna aranżacja salonu z aneksem - meble kuchenne

Dobrym sposobem na pokonanie wskazanych utrudnień w aranżacji salonu z aneksem jest postawienie na styl nowoczesny, który posiada możliwość integracji np. ze wspomnianymi aranżacjami industrialnymi lub glamour. Wybierając taki zestaw mebli kuchennych warto zdecydować się bądź to na rysunek drewna podobny w obu częściach, lub też na bardziej neutralne blaty bez bardzo wyrazistych elementów zdobniczych. Bardzo często dobrym rozwiązaniem są meble kuchenne w kolorze białym, które mają duży potencjał dopasowania ich do odmiennych wystrojów.

Ogólnie przyjętą zasadą jest również to, żeby przesadnie zdobna kuchnie nie była w stanie zdominować aranżacji salonu. Ostatecznie to przecież on, nie sama część kuchenna, posiada charakter najbardziej reprezentacyjny.

Więcej o: