Kwietniki wiszące. Hity wnętrzarskie, które modnie eksponują rośliny

Moda na kwietniki wiszące powróciła w dobrym stylu. To rożnorodne modele ze sznurka i stali o bardzo ciekawych formach. Potrafią świetnie udekorować okna, ściany i modnie wyeksponować rośliny w domu.

Pleciony kwietnik wiszący.Pleciony kwietnik wiszący. Fot. Shutterstock

Współczesne domy kochają żywe rośliny. Są piękną dekoracją wnętrza, a także wnoszą do niego więcej życia i radości. Dobrym sposobem na ich wyeksponowanie, są kwietniki wiszące na ścianę lub sufitowe. Przyjmują różnorodne formy, które różnią się między sobą kształtem, kolorem i materiałem wykończeniowym. Przedstawiamy kwietniki wiszące ze sznurka i stali o niebanalnej linii wzorniczej. To hity wnętrzarskie, które modnie wyeksponują rośliny w każdym domu. 

Kwietniki wiszące ze sznurka. Dziś są piękną dekoracją domu

Współczesne kwietniki wiszące ze sznurka na pewno już nie starszą, jak te znane z PRL-u, które miały mnóstwo wplecionych koralików i zawiązanych supłów z każdej strony. Dzisiejsze modele mają najczęściej proste i skromne sploty. Choć nie brakuje też tych barwniejszych, ze skomplikowanymi wiązaniami. W towarzystwie doniczki o ceramicznej, rattanowej czy szklanej formie również potrafią być piękną dekoracją domu. Świetnie prezentują się szczególnie w świetle dużej szyby, kiedy w towarzystwie zielonych roślin o subtelnych formach wiszą na stylowych haczykach lub na karniszu. Takie kwietniki wiszące do domu ciekawie wyglądają też nad stołem, kiedy są zamocowane na drewnianej belce lub grubszym kiju.

Jak wykonać kwietniki wiszące ze sznurka? 

Do zrobienia kwietników wiszących ze sznurka potrzebny jest przede wszystkim sznurek, a także nożyczki, centymetr krawiecki, niewielkie koło z metalu i kwiat w doniczce.

 1. Najpierw przygotuj cztery sznurki o długości 3 metrów. Złóż wszystkie na pół i przełóż je przez metalowe koło
 2. Złap wszystkie sznurki razem i zrób supeł jak najbliżej metalowego koła 
 3. Połóż sznurki na płaskiej powierzchni (np. stole, podłodze) i podziel je na cztery grupy, każda powinna zawierać po dwa sznurki
 4. Poprowadź centymetr krawiecki wzdłuż linii sznurka. Następnie na czterech parach sznurków odmierz 50 cm, licząc tę długość od początku pierwszego supła 
 5. Potem zawiąż cztery supły, po jednym na każdej parze sznurków
 6. Zmierz wysokość doniczki, która będzie umieszczona w kwietniku wiszącym ze sznurka
 7. Ponownie rozłóż sznurki na płaskiej powierzchni. Z czterech par sznurków, które powstały po wykonaniu drugiego supła, wydziel kolejnych osiem sznurków 
 8. Poprowadź centymetr krawiecki wzdłuż linii wydzielonych sznurków i odmierz na nich tyle centymetrów, ile wskazywała wysokość doniczki
 9. Zrób kolejne supełki, wiążąc sznurki z sąsiadujących ze sobą par 
 10. Zwiąż ze sobą pozostałe sznurki tak, by powstała siatka 
 11. Włóż doniczkę z rośliną 
 12. Złap wszystkie sznurki razem i zrób supeł pod doniczką
 13. Zamontuj kwietnik wiszący ze sznurka w wybranym miejscu

Geometryczne kwietniki wiszące na ścianę

Geometryczne kwietniki wiszące na ścianę wpiszą się w klimat każdego wnętrza, jako dekoracja salonu, sypialni, przedpokoju czy balkonu. Mają kształt plastra miodu, na który w dowolnej konfiguracji można zawiesić niewielkie doniczki z kwiatami, jak również powiesić drobne akcesoria. Ich metalowa konstrukcja pozwala na mocowanie notatek i fotografii, za pomocą magnesów lub spinaczy.

Kwietniki wiszące z organizerem stworzyła polska marka Hexal Design. W ofercie ma również geometryczne modele mebli i dekoracji. Są tu między innymi lampy, stoliki kawowe czy półki wiszące. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA