Szafa przesuwna do sypialni - wygoda i funkcjonalność w naszym domu

Meble do sypialni kojarzą nam się głównie z łóżkiem. Okazuje się jednak, że asortyment mebli sypialnianych to nie tylko łóżko i szafki nocne - w sypialni bowiem najczęściej stoi również nasza szafa. To w niej mieszczą się wszystkie nasze ubrania i drobiazgi, pościele i zapasowe koce czy ręczniki. Warto zatem zapewnić sobie taką szafę, by pomieściła wszystkie potrzebne nam rzeczy, a dodatkowo, by jej wygląd zapewniał estetyczne uzupełnienie naszej sypialni. W sklepie internetowym Abra Meble znajdziemy wiele przeróżnych modeli szaf przesuwnych.

Szafa przesuwna z lustrem.Szafa przesuwna z lustrem. Fot. Abra Meble

Szafy przesuwne – oszczędność miejsca

Szafy przesuwne są niezwykle estetyczne, proste w swojej formie, a jednocześnie wyjątkowo dekoracyjne. Polecane są zazwyczaj do nowoczesnych wnętrz, ale sprawdza się również w pozostałych aranżacjach.

Ich niebywałą zaletą jest to, że podczas ich otwierania drzwi nie zajmują nawet centymetra dodatkowego miejsca w naszym pokoju. Odpowiednie skrzydło jest po prostu nasuwane na pozostałą część szafy, co pozwala nam zaoszczędzić miejsce i jest polecane do małych pokoi lub niedużych mieszkań.

Cała garderoba w jednym meblu

Jeśli wybierzemy odpowiednio dużą, pojemną szafę, będzie stanowić ona w naszym domu swoistą garderobę. Pomieści ona nie tylko nasze ubrania, ale również biżuterię, obuwie, zapasowe koce czy dodatkową pościel. Szafa przesuwna może być wyposażona w półki lub mieć zamontowane wieszaki , warto podzielić przestrzeń szafy, aby mieć przestrzeń zarówno do układania rzeczy, jak i ich wieszania. Dzięki temu nasze koszulki czy spodnie będą estetycznie złożone na półkach, a sukienki czy kurtki – powieszone tak, by uniknąć ich zagniecenia, czy zniszczenia. W szafach niekiedy montowane są też, za drzwiami przesuwnymi, wysuwane szuflady, które pozwolą na uporządkowanie bielizny, czy skarpet, a także na ułożenie drobiazgów takich jak kosmetyki, biżuteria i środki higieniczne.

Lustrzane odbicie

Szafa przesuwna z lustrem.Szafa przesuwna z lustrem. Fot. Abra Meble

Któż z nas nie chciałby mieć wygody przejrzenia się w dużym lustrze po tym, jak ubierzemy się do pracy lub na wyjątkową randkę? Zamontowane na drzwiach przesuwnych w szafach lustra pozwolą nam na zweryfikowanie naszego wyglądu. Szafy z lustrami, ustawione w naszej sypialni, będą też pełnić rolę toaletki. Dzięki temu zaoszczędzimy nieco miejsca, mogą zrobić makijaż przy szafie z lustrem lub zawiązać przy niej również nasz krawat. Takie lustro, zamontowane na drzwiach przesuwanych szafy, będzie też idealnym, estetycznym dopełnieniem samego pokoju, dzięki lustru nasza sypialnia optycznie się powiększy i rozświetli

Niech stanie się światłość

W większości modeli szaf przesuwnych możemy również zamontować oświetlenie, najczęściej LEDowe. Pozwoli nam to na dokładne oświetlenie szafy, dzięki czemu możemy np. w środku nocy nie korzystać

z głównego oświetlenia w pokoju, a jedynie z tego zamontowanego w naszej szafie. Ponad to oświetlone szafy przesuwne prezentują się wyjątkowo estetycznie i stanowią ciekawy element naszej sypialni.

Garść porad przy ostatecznym wyborze

Wybierając już konkretną szafę do naszego wnętrza powinniśmy pamiętać, że to nie tylko miejsce na ubrania – szafa powinna się prezentować estetycznie w naszym pokoju. Zdecydujemy się zatem na taki styl szafy, aby nie odbiegała ona znacząco od stylistyki całego pomieszczenia i pozostałych mebli. Szafa powinna również spełniać wszelkie nasze potrzeby – zdecydujmy się na taki rozmiar, by była w stanie pomieścić wszystkie nasze rzeczy bez niepotrzebnego upychania ich w środku.

Szafy przesuwne to ciekawe, estetyczne i niebywale funkcjonalne meble. Pełnią funkcję garderoby i nieraz również toaletki. Dzięki temu, że drzwi są przesuwane, a nie otwierane, szafa zajmuje mało miejsca. W sklepie internetowym Abra Meble na pewno każdy z nas odnajdzie taki model szafy przesuwnej, jaki idealnie będzie pasował do wnętrza sypialni.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.