Szafka RTV - piękno i funkcjonalność dla twojego salonu

Szafka RTV to idealny mebel do każdego salonu. Zapewni komfort podczas oglądania telewizji oraz bezpieczeństwo dla naszego sprzętu. Dzięki niej oglądanie telewizji z przyjaciółmi czy rodziną będzie niezapomnianym wrażeniem. Szafka RTV powinna być zarówno estetyczna, jak i funkcjonalna - dobierzmy ją więc według poniższych zasad, pamiętając, szeroki wybór szafek RTV jest dostępny na stronie sklepu internetowego Abra.

Biała szafka RTV z drewnianym blatem.Biała szafka RTV z drewnianym blatem. Fot. Abra Meble

Od technicznej strony słów kilka

Rozpoczynając wybieranie szafki RTV powinniśmy przede wszystkim skopić się na tym, gdzie chcemy ją umieścić i jakie parametry powinna ona spełniać.

Każda szafka RTV ma pewną, maksymalną barierę obciążenia, którą jest w stanie wytrzymać. To ważne, zwłaszcza, gdy posiadamy lub chcemy zakupić duży telewizor, który może mieć dość sporą wagę, a dodatkowo na szafce chcielibyśmy ustawić konsolę, dekoder lub kolekcję płyt. Szafka, z uwagi na bezpieczeństwo nasze i naszego sprzętu, musi wytrzymać wszystkie te obciążenia.

Ważne jest również to, jak szeroka jest szafka RTV i jaka jest dostępność miejsca w naszym salonie lub pokoju. Bardzo szerokie lub zbyt wysokie szafki nie zmieszczą się w małym pomieszczeniu, musimy zatem dopasować szerokość, wysokość i głębokość szafki RTV do przestrzeni, którą dysponujemy. 

Nie tylko pod telewizory

Szafka RTV, zwłaszcza nowoczesna, nie służy tylko do eksponowania telewizora. Często na szafce RTV umieszczamy tez dekoder lub konsolę do gier. Warto zatem, gdy wiemy, że na szafce będzie więcej rzeczy, zainwestować w taki model, który ma również miejsce na półki.

Dla małych mieszkań, gdzie zagospodarowanie przestrzenią jest niezwykle ważne, stworzono specjalne szafki RTV oraz komody RTV. Te meble mieszczą w sobie sporo szuflad oraz półek, nie raz zamykanych na drzwiczki. Dzięki temu szafka RTV może być tez meblem do przechowywania naszych rzeczy, nie tylko związanych z oglądaniem telewizji, ale również z życiem codziennym – w szufladach lub na półkach możemy umieścić ręczniki, zapasowe pościele, czy nawet ubrania, jeśli szafka lub komoda RTV stoi w naszej sypialni. 

W salonie i w pokoju

Biała szafka RTV z drewnianymi elementami.Biała szafka RTV z drewnianymi elementami. Fot. Abra Meble

Szafka RTV to mebel idealny do salonu – na niej umieszczamy nasz telewizor, dzięki czemu możemy wygodnie i bezpiecznie oglądać ulubione seriale oraz filmy. W większych szafkach możemy też schować kolekcję płyt lub nawet dodatkowe koce lub pościel. Za szafką RTV chowają się również wszystkie kable, zarówno od telewizora, jak i od dekodera lub konsoli, dzięki czemu nieestetyczna plątanina nie zaburza wyglądu naszego salonu.

W pokoju szafka RTV również może znaleźć swoje miejsce. Zwłaszcza gracze docenią jej obecność, gdy będą mogli ustawić na niej monitor i swoje konsole, by w wygodny sposób oddawać się swojej pasji. Również w naszych sypialniach, w których chcielibyśmy ustawić telewizor, duża szafka RTV lub komoda RTV będą idealnym wyborem z uwagi na możliwość bezpiecznego ustawienia sprzętu oraz funkcjonalność względem przestrzeni do przechowywania naszych rzeczy. 

Estetyka i funkcjonalność

Szafka RTV to przede wszystkim mebel funkcjonalny – dzięki niej sprzęt jest bezpieczny, dodatkowo zapewnia ona przestrzeń do przechowywania. Ale to nie wszystko, czego

powinniśmy oczekiwać od tego mebla. Każda szafka RTV, oprócz swojej funkcjonalności, powinna się również odznaczać estetyką. Nowoczesne szafki RTV są dostępne w wielu kolorach i wzorach i od naszego gustu i smaku zależy już ten wybór. Warto dopasować szafkę RTV do naszych pozostałych mebli z pokoju lub salonu, aby wszystko tworzyło spójną kompozycje.

Przy zakupie szafki RTV warto również zdecydować się na dodatkowe oświetlenie LED. Będzie stanowiło ono ciekawa i estetyczną dekoracje naszego pomieszczenia i na pewno zaskoczy odwiedzających nas przyjaciół czy rodzinę.

Szafka RTV to ciekawy i praktyczny mebel. W ofercie sklepu internetowego Abra dostępnych jest wiele różnych szafek RTV i na pewno znajdziemy tam coś dla siebie – nie zwlekajmy zatem i wprowadźmy wygodę oraz funkcjonalność do naszego domu dzięki szafce RTV już dzisiaj.

Więcej o:
Copyright © Agora SA