Wersalka - kwintesencja wygody i praktycznego podejścia do wyposażania domu

Redakcja
07.10.2020 12:00
Urządzając nasz dom nie raz stoimy przed dylematem, jakie sprzęty umieścić w poszczególnych pomieszczeniach. Również sypialnia lub salon są takimi miejscami, gdzie musimy się zastanowić nad ich wyglądem i wyposażeniem, aby służyły nam wiernie przez dłuższy czas. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem wersalki, która to jest nie tylko meblem atrakcyjnym i estetycznym, ale również praktycznym i wielofunkcyjnym.

Żółta wersalka do pokoju.Żółta wersalka do pokoju. Fot. Merkury Market

O samej wersalce słów kilka

Wersalka jako mebel znajduje sobie miejsce w naszych domach od dawna. W salonie, sypialni, a nawet kuchni i przedpokoju służy nam pomocą i cieszy oko swoją estetyką. Wersalka to rozkładany mebel, który, gdy jest złożony, stanowi wygodne siedzisko z oparciem, natomiast po rozłożeniu zamienia się w komfortowe miejsce do spania. Zwykle też w przypadku wersalek wyposażone są one w skrzynię do przechowywania np. pościeli. 

Gdzie umieścić wersalkę?

Wersalkę umieszczany w wielu miejscach naszego domu. Sypialnia i salon to zdecydowanie najczęstsze z nich, natomiast wersalkę umieszczamy także w kuchni, jako miejsce do siedzenia przy stole lub w dużych przedpokojach, aby wygodnie zmienić przy niej buty lub odłożyć na chwilę zakupy. 

Sypialnia

W sypialni możemy zdecydować się na wersalkę lub łóżko i decyzja zależy właściwie tylko od naszego gustu. Wersalka jest polecana zwłaszcza do pokoi młodzieżowych lub pokoi na wynajem – jako mebel wielofunkcyjny w dzień będzie nam służyć jako wygodne miejsce do siedzenia, odrabiania lekcji, spotkań z przyjaciółmi, natomiast na noc możemy spokojnie rozłożyć taką wersalkę, pościelić i nie martwic się brakiem łóżka. Takie rozwiązanie jest ciekawe również względem nauki systematyczności u młodzieży – porannego składania pościeli i wieczornego ścielenia wersalki do spania.

Salon

Brązowa wersalka o zaokrąglonych rantach.Brązowa wersalka o zaokrąglonych rantach. Fot. Merkury Market

Wersalka w salonie będzie stanowić ciekawe uzupełnienie kompletów wypoczynkowych lub samodzielnie stanowić będzie wygodny i komfortowy mebel. Będzie idealnym rozwiązaniem podczas rodzinnych spotkań lub wspólnego oglądania filmów w domowym kinie.

Ponad to wersalka to doskonały mebel w razie wizyty i nocowania niespodziewanych gości – możemy ją rozłożyć i pościelić, dzięki czemu nasza rodzina lub znajomi nie zostaną odesłani do hotelu lub spania na podłodze. Na taki wypadek warto pomyśleć o zakupie wersalki dwuosobowej, dzięki czemu spokojnie zmieszczą się na niej nasi goście i wizytę oraz nocowanie u nas będą mile wspominać.

Na wersalkę mogą zdecydować się również właściciele małych mieszkań, gdzie salon często stanowi również sypialnię dla części rodziny. Dzięki temu na czas przyjęć i spotkań rodzinnych będziemy wyposażeni w wygodne miejsce do siedzenia, które jest o wiele bardziej estetyczne wizualnie niż łóżko.

Kuchnia

W kuchni również możemy spotkać wersalkę. Jest to wygodny mebel, przy którym, po ustawieniu obok stołu, możemy zjeść śniadanie w rodzinnym gronie lub posiedzieć z naszymi mamami lub babciami przy filiżance herbaty. To wygodne i innowacyjne rozwiązanie dobre nawet dla małych mieszkań. 

Przedpokój

W dużych domach, gdzie przedpokoje lub korytarze również są spore, możemy ustawić wersalkę właśnie w tych miejscach. Będzie ona nam służyła wtedy jako wygodne miejsce do zmiany butów, a w jej schowku możemy ukryć potrzebne nam rzeczy – odzież lub obuwie sezonowe, a także dodatkowy komplet pościeli lub koce.

Wersalka to kwintesencja wygody i praktycznego podejścia do urządzania naszego domu. Sprawdzi się nie tylko w sypialni lub salonie, ale także doskonale poradzi sobie w przedpokoju czy kuchni. Będzie dla nas meblem nie tylko estetycznym, ale i praktycznym, dzięki swojej wielofunkcyjności i ponadczasowości. Warto pomyśleć zatem o zakupie wersalki. Szeroką ofertę wersalek przedstawi państwu sklep internetowy Merkury Market, gdzie będą Państwo mogli nabyć tanie, wygodne i praktyczne wersalki do każdego domu i każdego pomieszczenia.

Więcej o: