Koc zimowy przydaje się w chłodniejsze dni, ponieważ zwiększa komfort odpoczynku na kanapie lub w ulubionym fotelu. Koc może być też świetnym dodatkiem dekoracyjnym do salonu i sypialni - sprawdzi się nie tylko jako otulacz, ale również jako narzuta na łóżko. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź, z jakiego materiału został wykonany. Każda z tkanin ma inne właściwości otulające. Przedstawiamy koc zimowy w różnych odsłonach, m.in. z wełny, kaszmiru i bawełny. Teraz kupisz go z rabatem nawet -73%. Podpowiadamy też, czego można się spodziewać po otulaczach różniących się między sobą rodzajem materiału.
Więcej koców znajdziesz poniżej.
Rodzaj tkaniny, z której wykonany jest koc zimowy, wpływa na jego właściwości otulające a także na cenę danego produktu. Poznaj propozycje, w które warto inwestować.
Koc zimowy z wełny. To naturalne rozwiązanie do domu. Ma właściwości termoregulacyjne, dzięki którym świetnie otula nie tylko zimą, ale również latem. Dlatego w chłodne wieczory będzie dobrym wyborem dla zmarźluchów. Wełna ma zdrowotne właściwości. W kontakcie z ciałem potrafi ukoić ból stawów, mięśni oraz poprawić krążenie krwi, zatem koc zimowy z wełny przyda się szczególnie reumatykom. Jest też bardzo stylowym produktem, który świetnie wygląda na kanapie lub łóżku.
Koc zimowy z kaszmiru. Jakość tego produktu jest warta swojej ceny. Kaszmir uważany jest za materiał luksusowy, dlatego nie należy do najtańszych tkanin na rynku. Jego włókna są bardzo miękkie i mają świetne właściwości termoregulacyjne. Przyjemnie otulają w chłodne dni, a przy tym nie powodują nadmiernego pocenia się. To produkt idealny również dla alergików, astmatyków i małych dzieci - nie przyciąga kurzu, jest bardzo delikatny w dotyku, nie uczula i nie powoduje podrażnień. Koc zimowy z kaszmiru jest bardzo odporny na uszkodzenia, nie rozciąga się i nie mechaci. Potrafi doskonale służyć przez długie lata.
Koc zimowy z bawełny. Ma dobre możliwości grzewcze, często ciekawy design i jest bardzo przytulny. To produkt również wytrzymały, łatwy w utrzymaniu i nierozciągliwy. Minusem jest podatność na gniecenie i mechacenie. Zimą najlepiej sprawdza się gruby koc z bawełny - ogrzewa dużo lepiej niż jego cieńsza wersja. Na sofie, fotelu lub łóżku ładnie prezentują się modele z warkoczowym splotem. Popularne są też ekologiczne koce z bawełny organicznej, które mają ciekawe naturalne kolory i wzory.