Biurka i nie tylko, czyli jak urządzić biuro w domu

Redakcja
10.10.2020 12:00
W dzisiejszych czasach praca zdalna jest coraz bardziej popularna. Chcąc oddzielić strefę pracy od wypoczynkowej, warto na początku zastanowić się, jaki rodzaj biurka, fotela czy regału idealnie sprawdzi się w Twoim domu. Wybór odpowiedniego biurka i dobre zagospodarowanie przestrzeni wokół niego, to gwarancja, że praca w domu będzie bardziej przyjemna i twórcza.

Szare biurko z szufladami.Szare biurko z szufladami. Fot. Merkury Market

Biuro w domu, to miejsce, w którym będziesz spędzał co najmniej kilka godzin dziennie, dlatego to pomieszczenie powinno sprzyjać skupieniu, kreatywności i komfortowi. Choć biuro w domu może kojarzyć się z luksusem dodatkowej przestrzeni, to jego urządzenie nie musi oznaczać ogromnych nakładów pracy i pieniędzy. W tym artykule podpowiemy Ci jak stworzyć stylowe i funkcjonalne miejsce do pracy w domu.       

Dobry plan to podstawa

Biurko w kolorze naturalnego drewna.Biurko w kolorze naturalnego drewna. Fot. Merkury Market

Na wstępie warto zastanowić się, ile przestrzeni możesz zagospodarować na biuro, w jakim stylu chcesz mieć zaaranżowany gabinet, oraz jakie meble będą potrzebne.

Miejsce – kluczową sprawą podczas planowania biura jest to, w jakim miejscu będzie się ono znajdowało. Jeżeli dysponujesz wolnym pokojem, który można zagospodarować na biuro, to możliwości aranżacyjne są duże. Natomiast jeżeli mieszkasz w małym mieszkaniu w bloku, wówczas biuro można zrobić tam gdzie po prostu będzie miejsce. Ważne jednak, żeby miejsce na biuro było dobrze oświetlone i oddalone od codziennego zgiełku i wszystkich rzeczy, które mogą Cię rozpraszać w czasie pracy. Jeżeli pracujemy przy komputerze, to warto zadbać o to, żeby był on ustawiony tak, żeby światło dzienne nie świeciło nam w monitor podczas pracy. Jeżeli nie jesteś w stanie tego uniknąć, wówczas pozostaje zamontować rolety w oknach i zadbać o odpowiednie sztuczne światło.

Styl – to w jakim stylu będzie urządzone biuro zależy nie tylko od indywidualnych gustów, ale też od stylu w którym urządzone jest mieszkanie lub dom. Jeżeli dysponujemy oddzielnym pokojem na biuro, możemy ponieść się fantazji, natomiast jeżeli biuro urządzamy w pomieszczeniu, które spełnia jeszcze inne funkcje, wtedy biuro powinno być kontynuacją już istniejącego stylu.

Meble – niewątpliwie najważniejszymi elementami, które muszą znaleźć się w biurze to biurko i fotel. Jeżeli mamy więcej miejsca do dyspozycji, to warto wyposażyć się w dodatkowe półki, szafki lub organizery. To, jakich mebli będziemy potrzebować zależy głównie od rodzaju wykonywanej przez nas pracy. Jeżeli jest to praca tylko przy komputerze, wówczas nie będziemy potrzebowali dużej ilości dodatkowych szafek, wystarczy nam odpowiednie biurko i wygodny fotel. Jeżeli wykonujemy pracę, która wymaga od nas zorganizowania miejsca na dokumenty, wtedy każda dodatkowa półka czy szuflada będzie na wagę złota.

Wybór biurka  

Biurko powinno być wygodne i odpowiadać potrzebom wykonywanego przez Ciebie zawodu. Przed wyborem upewnij się, że będziesz miał wystarczająco dużo miejsca na ułożenie nóg pod blatem i że posiada ono miejsca do przechowywania wszystkich niezbędnych narzędzi do Twojej pracy. W ofercie dostępnej na rynku znajdziesz:

  • biurko pod komputer stacjonarny – z dodatkowymi półkami na monitor i miejsce na stację komputera.
  • biurko stolik – biurko z samym blatem, które nie posiada szafek na dole. Takie biurko sprawdzi się w małych gabinetach.
  • biurko narożne – biurko to ma duży blat, a dzięki jego kształtom wpasujesz je idealnie w każdy kąt.
  • biurko wiszące – to biurko połączone ze ścianą. Idealnie sprawdzi się w niedużych pomieszczeniach. 

Szukasz idealnego biurka do Twojego biura? W sklepach Merkury Market i na www.merkurymarket.pl znajdziesz biurka dopasowane do Twoich potrzeb.  

Więcej o: