Drzwi wewnętrzne nowoczesne - jakie wybrać?

Drzwi wewnętrzne to ważny element wyposażenia wnętrz. Wybierając drzwi do domu możemy wybrać drzwi wewnętrzne nowoczesne albo klasyczne. Jeżeli wnętrze jest urządzone w stylu nowoczesnym to drzwi wewnętrzne nowoczesne z pewnością idealnie się wpasują w domową przestrzeń. Jaki kolor wybrać? Jak je dopasować do wnętrza? Na co zwrócić uwagę? Na rynku jest dostępnych wiele opcji, dlatego warto się dowiedzieć czym się kierować podczas zakupu.

drzwidrzwi fot. Merkury Market

Drzwi wewnętrzne nowoczesne charakteryzują się wysoką funkcjonalnością i ładnym designem. Ich głównym zadaniem jest łączenie ze sobą różnych stref domowych, ale będą one również tłumiły dźwięki i zapewniały ochronę prywatności domownikom. Jakie powinny być drzwi wewnętrzne nowoczesne? Oczywiście solidne, stylowe i dopasowane do wystroju wnętrza.

Dobór drzwi – od czego zacząć?

Będąc na etapie poszukiwania drzwi wewnętrznych musimy wiedzieć jakie powinny być ich wymiary i w tym celu należy dokładnie wymierzyć otwór, gdzie mają być zamontowane drzwi. Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest to, na którą stronę powinny się one otwierać, na prawo, czy na lewo. Należy też określić system otwierania, ponieważ drzwi mogą być otwierane na zewnątrz i do wewnątrz pomieszczenia. Przy wyborze ważne jest, jakie pomieszczenia będą oddzielać drzwi. Jeżeli będzie to przedpokój z dużą ilością drzwi, wówczas dobrym wyborem będą drzwi otwierane od siebie. Natomiast jeżeli drzwi mają łączyć pomieszczenie z łazienką, wówczas należy wybrać model wyposażony w specjalną kratkę wentylacyjną lub tuleje. Ułatwi to cyrkulację powietrza, co będzie szczególne ważne w przypadku łazienek bez okna. Jeżeli drzwi mają prowadzić do garażu, czy piwnicy, wówczas dobrze jest wybrać taki model, który będzie wypełniony specjalnym materiałem izolacyjnym. W pomieszczeniach takich jak gabinet, czy pracownia sprawdzą się drzwi dźwiękoszczelne. Takie drzwi sprawią, że żadne głosy zza ściany nie będą nas rozpraszały podczas pracy. 

Jaki styl i kolor wybrać?

Elementy estetyczne drzwi wewnętrznych są bardzo ważne. Odpowiedni kolor i bogaty design sprawią, że drzwi zachwycą zarówno domowników, jak i odwiedzających ich gości. Wybór drzwi zależy w dużej mierze od stylu wnętrza, oraz od jego wielkości. Do małych wnętrz warto wybrać jasne drzwi pokojowe, które optycznie powiększą przestrzeń. Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią to możemy wybrać drzwi o ciemnych barwach. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzą się drzwi z wieloma przeszkleniami, natomiast w większym pomieszczeniu możemy wybrać drzwi bez przeszkleń. Jasne drzwi wewnętrzne będą dobrze się prezentowały we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim i minimalistycznym. Natomiast ciemniejsze modele z pewnością będą pasowały do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym czy glamour. Dobierając drzwi warto też pamiętać o zachowaniu kontrastu. Do jasnych ścian będą pasowały ciemne drzwi i na odwrót. Kolor drzwi może być taki jak kolor podłogi. Chcąc uzyskać dobry efekt wizualny i stworzyć jakby przedłużenie płaszczyzny podłogi warto przy parkietach z drewna egzotycznego dobrać zbliżony kolor drzwi wewnętrznych. Z drugiej strony można też zastosować metodę kontrastu, zestawiając jasne drewno z drewnem ciemnym.

Jeżeli szukacie drzwi wewnętrznych nowoczesnych to koniecznie odwiedźcie najbliższy sklep stacjonarny Merkury Market, lub wejdźcie na www.merkurymarket.pl. Znajdziecie tam szeroki wybór drzwi wewnętrznych i ościeżnic w atrakcyjnych cenach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA