Opiekacz do kanapek sprawdzi się w każdej kuchni. Mamy tanie i solidne modele

Klaudia Jakubiuk-Żukowska
12.10.2020 16:33
Co zrobić z wczoraszym piewczywem? Szybkie tosty na śniadanie lub kolację! Jednak nie bedzie to łatwie, gdy nie masz w kuchni odpowiedniego sprzętu. Popdowiemy, jaki opiekacz do kanapek sprawdzi się najlepiej w twojej kuchni.

Opiekacz do kanapek z wymiennymi płytkami

Tosty to pomysł na szybkie, proste i smaczne śniadanie. Wykonasz je w mgnieniu oka z resztek, które masz w lodówce. Wystarczą chleb, ulubiona wędlina, ser oraz warzywa, a przygotujesz pyszne zapiekane kanapki dla siebie i całej rodziny. Jednak, aby je przyrządzić potrzebujesz w swojej kuchni odpowiedniego urządzenia. Bardzo popularnym sprzętem kuchennym jest opiekacz do kanapek z wyjmowanymi płytkami. Zazwyczaj posiada on wkładki do robienia tostów oraz gofrów, a dzięki temu że można je wyjąć, łatwiej wyczyścisz urządzenie. Kolejnym produktem wartym uwagi jest opiekacz do kanapek z powłoką ceramiczną. Będzie on odrobinę droższy od klasycznego sprzętu, ale również łatwiejszy w utrzymaniu czystości - z takiej powłoki łatwiej będzie ci usunąć przypalone resztki jedzenia. 

Bardzo popularnym sprzętem jest również opiekacz do kanapek z grillem. Nie tylko łatwo przyrządzisz w nim tosty, ale również w chłodne miesiące, gdy trzeba pożegnać się z imprezami w plenerze, zapewni ci on pyszne grillowane mięso, ryby oraz warzywa. Dodatkowym plusem tego urządzenia jest to, że możesz przygotować produkty beztłuszczowo lub na zaledwie odrobinie oleju, robisz to szybko i łatwo. W sklepach możesz również znaleźć opiekacz do kanapek na 4 kanapki, pozwoli ci on szybciej przygotować tosty dla głodnej rodziny, która niecierpliwie czeka na swoje ulubione śniadanie. Bardzo popularnym produktem jest również opiekacz z powłoką kamienną. Jego ceny kształtują się od 80 złotych w górę. Kupując taki sprzęt zwróć uwagę również na jego obudowę. Metalowa będzie elegantsza i bardziej wytrzymała, ale również cena takiego opiekacza, z pewnością będzie o kilka lub kilkanaście złotych wyższa. 

Opiekacz do kanapek - na co zwrócić uwagę przy zakupie

Po pierwsze warto zainwestować w opiekacz do kanapek z wyłącznikiem oraz regulacją temperatury. Dzięki tym funkcjom łatwiej będzie ci zrobić tosty idealne. Zwróć też uwagę na moc urządzenia - im większa, tym szybciej uzyska ono odpowiednią temperaturę. Najlepiej wybierać wśród tych, które mają około 1000 W mocy. Ceny opiekaczy do kanapek kształtują się od 50 do nawet 400 złotych, w zależności od firmy, powłoki oraz ilości dodatków.