Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu? Te akcesoria pozwolą uniknąć wielu nieszczęśliwych wypadków

Aleksandra Falkowska
13.10.2020 14:35
Uchylony piekarnik, niedomknięte drzwi balkonowe lub okno - to tylko niektóre z zagrożeń, jakie czyhają na dziecko w mieszkaniu. Zastanawiasz się, jak zadbać o bezpieczeństwo malucha w domu? Przychodzimy z pomocą! Przedstawiamy przydatne akcesoria, które przydadzą się młodym rodzicom.

Bezpieczeństwo dziecka w domu: blokady do drzwi, okien i szafek

Blokada na szafkęBlokada na szafkę fot. Babymoose

Ciekawość dzieci nie zna granic, dlatego nasza pierwsza propozycja to blokady do drzwi oraz okien, które pomogą uniknąć nieszczęśliwych wypadków. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów i z pewnością będą pasować do wnętrz w różnych stylach. Zabezpieczenie okien to absolutna konieczność - szerokość ich uchylenia jest regulowana w ten sposób, by uniemożliwić wypadnięcie dziecka. Młodym rodzicom przydadzą się również blokady szuflad oraz szafek, które pomogą uniknąć przytrzaśnięcia palców. Mali odkrywcy próbują zajrzeć w każdy kąt, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie zabezpieczenie mebli i sprzętów w domu. Takie akcesoria to gwarancja bezpieczeństwa dziecka!

Mieszkanie z maluchem: jak zabezpieczyć przestrzeń? Podpowiadamy!

Zabezpieczenia domuZabezpieczenia domu fot. Babymoose

Co jeszcze ci się przyda? Nasz wybór padł na osłony narożników, które są niezwykle proste w montażu. Nie będą ci potrzebne żadne narzędzia - osłony są mocowane na specjalną taśmę klejącą, mocno przylegają do mebli i nie odpadają. Są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, tak aby dopasować je do danego wnętrza. Wpadła nam również w oko gumowa osłona na kran w kształcie wieloryba - w czasie kąpieli ochroni głowę malucha przed uderzeniem w kran. Jest tak zaprojektowana, że pasuje do większości baterii. W kuchni przyda ci się osłona płyty kuchennej, która ochroni przed poparzeniami spowodowanymi dotknięciem gorących naczyń czy uruchomionych palników.

Więcej o:
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • aleiz

  Oceniono 4 razy 4

  jak ja przeżyłem jako dziecko bez osłony na kran ?!!??!?!?
  to cud.

 • jbacal

  Oceniono 5 razy 3

  Ja obchodziłem mieszkanie z jednolatkiem, ukazywałem mu wszystko, wyjaśniałem co tam jest i jak działa i co jest niebezpieczne, raz sie uparł że chce dotknąć żelazka Ostrzegalismy go ale się uparł, podgrzaliśmy trochę, dotknął i poparzył się trochę - nauczył się dwóch rzeczy że warto posłuchać rodziców i że żelazko jest niebezpieczne, nigdy nic sobie nie zrobił choś w wieku przedszkolnym zostawał na chwilę sam, po przeszkoleniu przeciwpożarowym. I nie stosuj tego wobec swojego, nasz miał nasze zaufanie i kilkuletnie przygotowanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX