Krzesło biurowe - na co zwracać uwagę przy wyborze? Mamy też wygodne fotele

KaM
10.09.2021 16:00
Krzesło biurowe to jeden z najbardziej istotnych mebli, jeśli chcemy w pracy wygodnie siedzieć. Jego znaczenie można porównać tylko do odpowiednio dopasowanego biurka. Na co zwracać uwagę przy wyborze krzesła? Jak wybrać model, który pomoże wygodnie spędzić długie godziny w pracy?

Dlatego warto z rozwagą zaplanować zakup krzeseł biurowych?

Wybierając meble do biura, musimy traktować ten zakup jak inwestycję. Chodzi nie tylko o to, aby pracownicy mieli na czym siedzieć, ale również o ich wygodę, zdrowie i wydajność w pracy. Biuro powinno się im kojarzyć możliwie pozytywnie, jako miejsce spełnienia zawodowego, nie zaś z przemęczeniem i chronicznym bólem pleców. Ładne krzesła biurowe będą dodatkowo wspaniałą wizytówką firmy.

Krzesło biurowe z troską o zdrowie

Pierwszym i najważniejszym elementem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze krzesła biurowego, jest umożliwienie pracy w odpowiedniej pozycji. Trwanie wiele godzin w pozycji siedzącej będzie z całą pewnością obciążające dla organizmu. Fotel lub krzesło biurowe musi neutralizować skutki takiej sytuacji. Krzesło biurowe musi:

  • być dopasowane indywidualnie do wzrostu osoby je użytkującej;
  • umożliwiać pełne oparcie stóp na podłodze;
  • pozwalać na zgięcie kolan pod kątem 90 stopni;
  • dawać pełne oparcie plecom;
  • pozwalać na oparcie łokci na podłokietnikach.

Nie jest trudno sobie wyobrazić, że dopasowanie krzesła biurowego do każdego przy uwzględnieniu wszystkich tych parametrów byłoby bardzo trudne - z pewnością ‘’fotele na wymiar’’ byłyby bardzo kosztowne. Stąd też dobre krzesło biurowe to takie, które wyposażono w dużą liczbę elementów regulowanych. Chodzi nie tylko o wysokość siedziska, ale też podłokietników czy kąt nachylenia oparcia. 

Ciekawy design

Wygoda i możliwość zapewnienia odpowiedniej postawy podczas pracy to najważniejsze, ale niejedyne cechy dobrego krzesła biurowego. Taki mebel musi też być ciekawie zaprojektowany i mieć zachęcający design. Jeśli chodzi o sam styl, to co rozróżnia się przede wszystkim modele klasyczne, np. skóropodobne, i zaprojektowane w bardziej futurystyczny sposób. Z pewnością kupiony przez nas fotel biurowy musi być dopasowany do wystroju wnętrza. Inaczej niż standardowe krzesło biurowe dla pracowników będzie się prezentował wytworny model fotela dla prezesa, który powinien odznaczać się wygodą, znacznymi rozmiarami i eleganckim wykończeniem. 

Z jakiego materiału fotele i krzesła biurowe warto kupować?

Przestrzeń biurowa ma to do siebie, że poza atrakcyjnym wyglądem, ceni się użyteczność mebli. Materiał użyty do wykończenia krzesła biurowego musi być przyjemny dla użytkownika, ale to nie wszystko. Powinna go cechować duża odporność na przetarcia, zwłaszcza na krawędziach, gdzie bardzo często pojawiają się dziury. Musi również być odporny np. na zaplamienie i dawać się łatwo czyścić. Coraz bardziej popularne są tkaniny siateczkowe, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki nim spędzenie w krześle biurowym kilku godzin dziennie będzie znacznie bardziej komfortowe.

Fotel Eames Lounge Chair.Fotel Eames Lounge Chair. Fot. Shutterstock

Więcej o: