Jak dobrać dywany do wąskiego przedpokoju? Te top 18 podkręci aranżację

Wybór dywanu do przedpokoju wcale nie jest łatwy. Nie każdy przecież nadaje się na korytarz. Decyzja jest jeszcze trudniejsza, kiedy trzeba wybrać model do wąskiego pomieszczenia. Zobaczie, na co zwrócić wtedy uwagę. Mamy różnorodne modele dla każdego domu.

Dywany do przedpokoju są ważnym elementem wyposażenia wnętrza, szczególnie porą jesienną i zimową, kiedy pada śnieg albo deszcz. Powinny być wykonane nie tylko z miłych w dotyku, ale też odpornych na zabrudzenia materiałów. Zapewniają wtedy dodatkową ochronę podłogi, dodają przytulności i zwiększają komfort poruszania się po holu. Nie muszą też przykrywać całej podłogi, ważne by jeden z nich był blisko drzwi wejściowych. 

Jaki dywan do wąskiego przedpokoju?

Dobrym sposobem na optyczne poszerzenie korytarza są wzorzyste dywany do przedpokoju. Im grubsze będą wzory, na przykład romby czy pasy, tym lepszy efekt optycznego poszerzenia zapewnią. Drobne wzory temu nie służą. Podobnie z bardzo ciemnymi kolorami – mogą niepotrzebnie zaciemnić wnętrze. Pamiętaj! Jeśli zdecydujesz się na paski to ułóż je tak, by były biegły równolegle do krótszych boków ścian. 

Dywan Berber Cross do wąskiego przedpokoju.Dywan Berber Cross do wąskiego przedpokoju. Fot. Dywany Łuszczów

Jak dobrać dywan do przedpokoju? 

Dywany do przedpokoju dobieramy przede wszystkim biorąc pod uwagę ich kształt, wymiary i styl aranżacji wnętrza. W pomieszczeniach kwadratowych oraz zaaranżowanych w ponadczasowej stylistyce lat 50.-70., doskonale sprawdzą się modele owalne lub okrągłe. Natomiast prostokątne dywany do przedpokoju świetnie dopełnią niewielkie wnętrza. Ich styl powinien współgrać z resztą dekoracji oraz mebli. 

Dywan Berber Troik do wąskiego przedpokoju.Dywan Berber Troik do wąskiego przedpokoju. Fot. Dywany Łuszczów

Ostatnio niezwykle modne są dywany do przedpokoju w kolorach ziemi i piasku, wykonane są z naturalnych materiałów. Na przykład stylowe i stosunkowo niedrogie propozycje z juty można znaleźć w IKEA. Takie dywany do przedpokoju odnajdą się w wielu różnych aranżacjach. 

Dywany do przedpokoju Lohals z naturalnej juty.Dywany do przedpokoju Lohals z naturalnej juty. Fot. Ikea

Dywany do przedpokoju na gumie

To świetny element wyposażenia korytarza. Największą zaletą dywanów do przedpokoju na gumie są ich właściwości antypoślizgowe, ale mają one też wiele innych plusów. W ofercie wielu producentów to również stylowe produkty o różnych wzorach, wymiarach i wariantach kolorystycznych. To pozwala na dopasowanie dywanu do każdego stylu aranżacji domu. Dywany do przedpokoju na gumie mają też różne grubości i potrafią świetnie tłumić dźwięk kroków. 

Dywan do wąskiego przedpokoju.Dywan do wąskiego przedpokoju. Fot. Shutterstock

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.