Zestawy mebli kuchennych z przeszkleniami. Komu przypadną do gustu?

Zestawy mebli kuchennych zawierające przeszklenia mogą być bardzo ciekawym elementem różnych aranżacji. Ceni się je zwłaszcza za to, że mogą pomóc w optycznym powiększeniu pomieszczenia. Z drugiej strony uchodzą za dość delikatne i nietrwałe. Komu przypadną do gustu i za co wypada je docenić?

KuchniaKuchnia Fot. Shutterstock

Powrót przeszkleń w meblach kuchennych

Dawniej popularne, szklane fronty przestały być w pewnym momencie cenione w designie zestawów mebli kuchennych. Ewolucja designerskich trendów poszła w kierunku eliminacji przeszklonych przestrzeni i zastąpienia ich jednolitymi blatami. Obecnie stają się znów coraz bardziej modne. Dlaczego tak się dzieje? Renesans szkła w kuchennych przestrzeniach związany jest niewątpliwie z poszukiwaniem bardziej zróżnicowanej oferty zestawów mebli kuchennych. Wiadomo, że również z jednolitym blatem można dokonać wielu modyfikacji, ale przeszklone fronty dają większe możliwości w tej mierze.

Zestawy mebli kuchennych- co dają przeszklenia?

Poza tym, że można dzięki nim nieco powiększyć optycznie kuchnię, to jeszcze mogą ją rozświetlić i stanowią dodatkowy ozdobny element. Szkło wnosi zawsze element szyku i elegancji, wybrany zestaw mebli kuchennych wydaje się być bardziej wyszukanym, spersonalizowanym i ciekawszym. Przede wszystkim przeszklone fronty dają jednak okazję do ekspozycji tego, co znajduje się wewnątrz szafek. Naturalna jest chęć wyeksponowania w takiej przestrzeni np. pamiątkowych rodzinnych naczyń, serwisu lub ciekawie wykonanych sprzętów kuchennych.

Nowoczesne i klasyczne przeszklenia

Czym różnią się przeszklenia w nowoczesnych i klasycznych zestawach mebli kuchennych? Nowoczesność przejawia się najczęściej w minimalizmie i prostszych formach. Z tego też powodu częściej mamy tutaj do czynienia z gładkim szkłem. Zwykle jest ono także pozbawione szprosów. Wykończenia bywają przejrzyste lub też matowe. Kuchnie klasyczne pozwalają na dość daleko idącą różnorodność. Szprosy bardzo wpływają na odbiór szklanych powierzchni. Szkło bywa delikatnie frezowane, niekiedy dokonuje się na nim nadruków.  

Przeszklenia w górnej części zabudowy

Zestaw klasycznych mebli kuchennych z przeszkleniem.Zestaw klasycznych mebli kuchennych z przeszkleniem. Fot. Merkury Market

Szkło stosuje się zwykle w górnej części zestawów mebli kuchennych. Powodów jest wiele, bez wątpienia chodzi o to, aby takie fronty były praktyczne. W dolnych szafkach mogłoby dochodzić do dość szybkiego uszkodzenia szklanych powierzchni. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy w domu bawią się małe dzieci.

Przeszklenia w szafkach górnych to zaś wspaniały pomysł na to, aby nadać danemu zestawowi mebli kuchennych upragnionej lekkości. To ważne zwłaszcza wtedy, gdy posiadamy stosunkowo masywny komplet. Przeszklenie da również efekt przestronności i możliwości ekspozycji zastawu rodzinnej porcelany, ale też ochroni ją np. przed stłuczeniem. W nowoczesnych modelach jakimi są zestawy mebli kuchennych dodatkowo bardzo kuszącym rozwiązaniem jest podświetlenie LED, które wprowadza do wnętrza interesujący klimat. Ważne też, że przeszklenia będą się świetnie prezentowały zarówno przy meblach o naturalnym kolorze drewna, jak też malowanych - chociażby na biało.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.