Komody do sypialni - nowoczesne, klasyczne, praktyczne. Na co warto postawić?

Komoda do sypialni, podobnie jak np. w przedpokoju, to mebel pozwalający w świetny sposób uporządkować przestrzeń. Zmieścimy w niej wszelkie przydatne przedmioty, które nie powinny jednak leżeć na powierzchni, bo źle się prezentują lub tworzą chaos. Nowoczesne lub klasyczne, zawsze jednak bardzo praktyczne, jakie komody warto wybierać?

Komody do sypialni.Komody do sypialni. Fot. Shutterstock

Jakie możliwości daje komoda do sypialni?

Nie bez powodu mówi się, że komoda do sypialni to w praktyce wiele rodzajów mebli w jednym. Zmieścimy w niej ręczniki lub bieliznę, ale w większych modelach uda się upchnąć także niewielką ilość ubrań i innych drobiazgów. Wygodny system wysuwanych szuflad pozwoli na dość łatwy dostęp do poszczególnych przedmiotów. Tam, gdzie mamy mniej miejsca, dobrym rozwiązaniem będzie wybór wąskiej, ale wysokiej komody do sypialni.  

Jak dobrać odpowiednią komodę do sypialni? Wielkość i zawartość

Dobór właściwej komody do sypialni w naszym mieszkaniu warto zacząć od przemyślenia wielkości mebla. Wpływ na nią powinna mieć ilość dostępnej przestrzeni, ale także nasze oczekiwania, czyli to, ile przedmiotów i jakiego rodzaju chcemy w niej pomieścić. Pamiętajmy jednak, że taka komoda to nie tylko jej podstawowy wymiar, ale także konieczność zabezpieczenia przestrzeni pod wysuwane szafki. To bardzo ważne, aby można było bezproblemowo użytkować mebel. Od ilości i rodzaju przechowywanych rzeczy uzależniona będzie ilość szuflad i ich rozstaw. Mniejsze szuflady mogą służyć do przechowywania ręczników, nieco szersze posłużą na ubrania, najbardziej przestronne do układania w nich pościeli. 

Jaki materiał warto wybrać?

Komoda Colorado.Komoda Colorado. Fot. Abra Meble

Bardzo istotne jest w końcu to, z czego wykonana jest wybrana przez nas komoda do sypialni. W tym względzie duże znaczenie ma też moda i aspekt ceny. Do głównych surowców należą:

  • drewno - od kilku lat ten materiał przeżywa renesans i to wcale nie tylko w przypadku rustykalnych mebli, ale także pasujących do wnętrz skandynawskich, klasycznych lub minimalistycznych; jego wadą jest wysoka cena, ale meble z drewna są bardzo wytrzymałe, solidne, łatwo je odrestaurować, niektóre zaś, jak np. dębowe, zyskują z wiekiem uroku
  • tworzywo sztuczne - materiał na designerskie meble do nowocześnie zaaranżowanych przestrzeni
  • płyta mdf - tania, dość solidna i bardzo popularna; łatwa w sprzątaniu, ale posłuży raczej do pierwszych poważnych uszkodzeń, bo trudno ją odnowić

Co zrobić, żeby utrzymać porządek wewnątrz komody w sypialni?

Przede wszystkim warto dobrze przemyśleć to, do czego komoda będzie nam potrzebna i jaki rozkład szafek wybrać. Warto jednak stosować się do kilku zasad, które usprawnią przechowywanie i pomogą zaprowadzić porządek wewnątrz komody w sypialni. Jedną z nich jest sortowanie rzeczy według ich rodzajów: ręczniki do ręczników, skarpetki, tam, gdzie ich miejsce itd. Należy je przetrzymywać ułożone w niewielki stosy. Przy wyciąganie dbamy, aby taki stos nie uległ zniszczeniu. Dobrym rozwiązaniem może być wprowadzenie wewnętrznych organizerów, które dodatkowo uporządkują przestrzeń wewnątrz.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.