Biurka dla uczniów - jak wybrać najlepsze?

Redakcja
03.11.2020 16:00
Biurko to mebel, który - obok łóżka - jest najważniejszym wyposażeniem pokoju każdego ucznia. To przy nim w komfortowych warunkach odrabiane jest zadanie domowe i powstają prace plastyczne, na jego blacie przechowywane są przybory szkolne, a w szafce podręczniki i zeszyty. Jak spośród wielu biurek wybrać to, które będzie najlepiej odpowiadać na potrzeby naszego malucha?

Praktyczne biurko do salonu. Praktyczne biurko do salonu.  fot. Shutterstock

Sklepy meblowe mają w ofercie różnego typu biurka. Najbardziej popularne od lat są biurka z szafkami bądź szufladami umieszczonymi jedno- lub dwustronnie pod blatem. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także biurka wyglądające jak stoliki – z blatem ulokowanym na czterech nogach. Wśród biurek dla uczniów znaleźć można także modele z nadstawką, z regulowanym blatem i/lub wysokością podstawy. Które z nich wybrać dla ucznia? Przedstawiamy zalety poszczególnych rozwiązań.

Biurka z szafkami lub szufladami

W małych dziecięcych pokojach dobrym wyborem są biurka, które oprócz blatu oferują także miejsce do przechowywania. Biurka z szafkami lub szufladami umieszczonymi pod blatem występują w wersjach mniejszych ze „słupkiem” do przechowywania zamontowanym po jednej stronie lub z dwoma „słupkami” po obu stronach. Wybór modeli w tej grupie biurek jest tak duży, że z łatwością uda się dopasować biurko do stylu wnętrza i pozostałych mebli. Niedrogie biurka z szafkami lub szufladami wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości płyty meblowej, która jest łatwa w utrzymaniu czystości i trwała. Do wnętrz, w których królują naturalne materiały, można wybrać natomiast biuro z szufladami wykonane z drewna.

Biurka z nadstawką

Biurko z miejscem do przechowywania.Biurko z miejscem do przechowywania. Fot. Abra Meble

Szukasz biurka o ciekawym wyglądzie, które oferuje przestrzeń do przechowywania, ale jednocześnie nie jest przysadziste? Poszukaj idealnego modelu wśród biurek z nadstawką. Dostępne są one w rozmaitych wzorach i typach wykończeń, między innymi z płyty MDF w okleinie drewnopodobnej czy laminowanych płyt wiórowych. Niewielka otwarta półka montowana nad blatem biurka sprawdza się nie tylko jako miejsce na książki, zeszyty i przybory szkolne, ale także bibeloty i pamiątki, które uwielbiają niemal wszystkie dzieci.

Biurka z regulowanym kątem nachylenia blatu

Dla młodych artystów najlepszym wyborem będzie biurko z regulacją kąta nachylenia blatu. Mebel ten wzorowany jest na deskach kreślarskich, których dawniej używali podczas pracy architekci. Blat w tego typu biurkach może leżeć płasko na podstawie czy nogach mebla, ale też można go z jednej strony podnieść. W efekcie osoba siedząca przy biurku nie musi mocno pochylać się nad kartką czy zeszytem. Często biurka z regulacją kąta nachylenia blatu jednocześnie oferują regulację jego wysokości.

Biurko z regulowaną wysokością

Twoje dziecko dopiero zaczyna szkolną przygodę? Dla malucha w początkowych klasach szkoły podstawowej pomyśl o biurku z regulowaną wysokością podstawy blatu. Dzięki temu rozwiązaniu mebel ten będzie rósł razem z dzieckiem, dopasowując się wysokością do jego wzrostu. Z odpowiednim dla dzieci krzesłem regulowanym stworzy idealny i fizjologicznie optymalny komplet. W ofertach sklepów meblowych dostępne są modele z regulowaną wysokością blatu wykonane zarówno z drewna, na przykład niedrogiej sosny, jak również z wytrzymałych płyt meblowych w połączeniu z odpornym tworzywem sztucznym i metalem.

Biurka narożne

Pokój dziecka ma niewielki metraż, a Ty chcesz zaaranżować go w jak najlepszy sposób? Pomyśl o biurku narożnym, które pozwoli Ci zagospodarować trudne miejsce w rogu pomieszczenia. Zbudowane jest ono w taki sposób, aby wygodnie usiąść przy nim na krześle – również obrotowym, a jednocześnie oferuje sporo przestrzeni do przechowywania pod blatem. Często biurka tego typu dostępne są jako moduły w zestawach mebli młodzieżowych.

Więcej o: