Najmodniejsze łóżka dla dziewczynek i chłopców

Łóżko jest jednym z najważniejszych mebli w pokoju dziecięcym. Przeważnie jest centralnie ustawione i przyciąga wzrok wszystkich osób wchodzących do pomieszczenia. Warto więc zadbać, aby nie tylko było wygodne, ale także cieszyło naszego malucha wyglądem. Jakie modele łóżek dla dziewczynek i chłopców są obecnie najmodniejsze?

Stylowa aranżacja pokoju dziecięcego w jasnych kolorach i naturalnych wykończeniach.Stylowa aranżacja pokoju dziecięcego w jasnych kolorach i naturalnych wykończeniach. Fot. Shutterstock

Łóżka dla dziewczynek i chłopców, a więc łóżka dla dzieci czy łóżka dziecięce, to odrębna i bardzo obszerna kategoria mebli sypialnianych. Modele te powinny być nie tylko odpowiednie krótsze i węższe niż łóżka dla dorosłych. Dla najmłodszych członków rodziny niezwykle istotne jest, aby ich własne łóżko wyglądało ciekawie i pobudzało wyobraźnię. Jakie modele spełniają najlepiej te oczekiwania?

Łóżka z fantazyjnym zagłówkiem

Sporym zainteresowaniem cieszą się modele z wycinanym w fantazyjne kształty zagłówkiem. W przypadku łóżek dla dziewczynek najczęściej część ta jest obła – półokrągła bądź falowana. Może ona również przybierać kształt falbanki, płatków kwiatów, głowy zwierzęcia (np. kotka czy misia) lub wieży zamkowej. Chłopcy częściej sięgają po łóżka przypominające samochody, krokodyle czy rakiety kosmiczne. Uniwersalnym wyborem są łóżka domki – w których zagłówek imituje ścianę szczytową domu ze skośnym dachem.

Wysokie tapicerowane łóżka

Kto z nas nie zna bajki o księżniczce, która mimo wielu materaców wyczuwała pod nimi ziarnko grochu? Urządzając pokój małej dziewczynce, można zainspirować się tą baśnią i zamiast klasycznego łóżka zastosować wysoki i wygodny model tapicerowany. Pojedyncze łóżka tapicerowane z kilkoma materacami, pojemnikiem na pościel i/lub zabawki, a także wieloma dekoracyjnymi poduszkami z pewnością zapewnią optymalny poziom komfortu niezbędny małemu człowiekowi, jak również zachwycą wyglądem.

Piętrowe łóżka dla dziewczynek i chłopców

Łóżko piętrowe to marzenie dzieci, które można zrealizować nie tylko wtedy, gdy pokój dzieli się z rodzeństwem. Oprócz standardowych modeli z dwoma materacami – w górnej i dolnej części łóżka – coraz częściej producenci oferują piętrowe łóżka z materacem wyłącznie w górnej części oraz biurkiem i szafkami w dolnej. Mebel taki pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce, co jest niezwykle istotne w przypadku niewielkich pokojów dziecięcych. Korzystanie z niego na co dzień przez naszego malucha rozwija jego kreatywność podczas zabaw we własnym pokoju – łóżko może być bowiem w wyobraźni dziecka zmienić się w zamek, statek piratów czy wysoką górę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.