Idealne szafy do twojej sypialni

Szafa to, obok łóżka, jedno z ważniejszych mebli znajdujących się w sypialni. W sytuacji, gdy nie stać nas na umieszczenie w domu osobnego pomieszczenia na ubrania - garderoby, szafa ubraniowa jest idealnym rozwiązaniem do przechowywania naszych rzeczy i z reguły umieszczana jest właśnie w sypialni. Poniżej kilka porad dla tych, którzy chcieliby dobrać idealną szafę do swojej sypialni.

Nasza mała garderoba

Szafa to przede wszystkim miejsce do przechowywania naszych ubrań. Na półkach możemy ułożyć koszulki i spodnie, drążki przydadzą się do zawieszania sukni lub garniturów. Dzięki szafie uporządkujemy posiadane rzeczy i ukryjemy je przed wścibskim wzrokiem odwiedzających nas gości. Szafa do sypialni przyda się również jako schowek na inne drobiazgi – kosmetyki lub biżuterię. Odpowiednio duża szafa to także idealne miejsce do przechowywania zapasowego kompletu pościeli lub koców.

Tam gdzie lustro, tam i toaletka

Szafy z wmontowanymi w drzwiczkach lustrami mogą te z powodzeniem zastąpić nam toaletkę. Takie rozwiązanie idealne jest do małych sypialni, gdzie nie mamy zbyt wiele miejsca na ustawienie osobno lustra lub stolika z lustrem i dostawienie do nich krzesła. Szafa z lustrem zapewni nam zatem możliwość przyjrzenia się sobie tuż po ubraniu się, poprawienia makijażu na krótko przed wyjściem. Będzie tez idealnym zabiegiem optycznym – powierzchnie bogate w lustra odbijają obraz, optycznie powiększając pomieszczenie, w którym się znajdujemy.

Chce drzwi otwierać, czy może je przesuwać?

SzafaSzafa shutterstock

Na rynku dostępne są różne rodzaje szaf, jednym z głównych rodzajów są szafy otwierane lub szafy przesuwne. W tych pierwszych drzwiczki tradycyjnie otwierają się, kreśląc łuk w przestrzeni. Szafy przesuwne stosują nieco inną metodę – tafle drzwiczek nasuwają się na siebie, pozwalając nam dostać się do wnętrza. Szafy przesuwne są polecane zwłaszcza do małych sypialni – nie zajmują tyle miejsca, gdyż nie potrzeba zbyt wiele przestrzeni przed nimi. Zarówno szafy przesuwne jak i z tradycyjnie otwieranymi drzwiczkami mogą być wyposażone w lustra.

Kolor kolorowi nierówny

Kolorystykę szafy, którą chcemy umieścić w naszej sypialni, powinniśmy dobrać zarówno pod względem naszego gustu, jak i ogólnej aranżacji panującej w naszej sypialni. Jeśli zdecydowaliśmy się na łóżko drewniane z jasnego drewna, warto z takiego materiału lub z płyty w takim odcieniu równie zamówić szafę. Gdy stoliki nocne i komoda są białe, biała szafa również będzie doskonale tu pasować. Jasne meble są ponad to polecane do małych sypialni – wydają się wtedy lekkie i delikatnie wpasowują się we wnętrze, optycznie nie zagracając przestrzeni.

Liczy się również wnętrze

szafaszafa shutterstock

Bardzo ważne jest także to, jak nasza szafa rozwiązana jest w środku. Możemy zdecydować się na półki – będziemy mogli nasze rzeczy ułożyć w tak zwaną "kostkę" i poukładać je równo obok siebie. Drążek do zawieszania ubrań przyda się do rzeczy, które nie mogą być złożone – sukni wieczorowych czy garniturów, a także kurtek i płaszczy. Szuflady mogą pomieścić nasze drobiazgi, biżuterię, kosmetyki oraz bieliznę. Wybierając szafę, dostosujmy ją zatem do naszych potrzeb. Jeśli wiemy, że będziemy potrzebować drążka, zadbajmy, by wybrać model szafy z zamontowanym drążkiem. Gdy wolimy jednak układać nasze ubrania jedne na drugich, duża ilość półek będzie jak najbardziej wskazana.

Wybór szafy do sypialni może wydawać się trudny. Oferta sklepu internetowego Merkury Market pozwoli jednak na dobranie do naszego wnętrza dokładnie takiej szafy, jaka będzienam potrzebna. Warto już dzisiaj przejrzeć stronę internetową sklepu, gdzie będziemy mogli przyjrzeć się prawie 500 różnym szafom – wśród nich bowiem jest ta jedna wymarzona, która czeka tylko na zakup.

Więcej o: