Jak sobie pościelisz... Czyli najlepsze łóżka dla twojej sypialni

Sen zajmuje średnio 1/3 naszego życia. Odpowiednia jego ilość i jakość sprawią, że jesteśmy w stanie funkcjonować codziennie, chodzić do pracy, uczyć się i spotykać ze znajomymi. Być może właśnie dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego łóżka, aby sen stawał się nie tylko koniecznością, ale przyjemnością i pozwalał na naprawdę dobry wypoczynek.

Ile osób, tyle miejsca

Wybierając lóżko, zastanówmy się najpierw, dla kogo ma być ono przeznaczone. Dla dzieci i młodzieży wystarczające będzie pojedyncze łóżko o szerokości 80 lub 90 cm. Warto zainwestować tutaj w ramę, która ma delikatnie zaokrąglone krawędzie, co zmniejszy możliwość zranienia się w czasie zabawy lub niespokojnego snu. Ciekawym rozwiązaniem są też łóżka dla dzieci z podświetlanymi elementami na zagłówku.

Dorośli chętniej skuszą się na większe łóżka, nawet jeśli będą spać w nich sami. Łóżka o szerokości 120 lub 160 cm to dobre rozwiązanie dla dorosłej osoby, a także dla par i małżeństw. Pozwolą one na wygodny i spokojny sen na dużej przestrzeni. Łóżka o szerokości 200 cm to rozwiązanie dla tych, którzy wyjątkowo cenią sobie wygodę, komfort oraz przestrzeń.

Materiał na piątkę!

łóżkałóżka fot. Media Market

Łóżka mogą być skonstruowane z różnych materiałów. Najpopularniejsze są te drewniane, gdzie rama wykonana jest z litego drewna, często sosnowego. To rozwiązane polecane zwłaszcza przy małych łóżkach (mniejsza możliwość odkształcenia się drewnianych elementów i ich złamania), ale odpowiednio zaprojektowane i zbudowane będą też idealną opcja nawet do bardzo dużych łóżek. Tańszą, a zatem popularniejszą opcją jest budowa łóżka z płyty meblowej. Dostępne są one w różnych kolorach oraz wzorach i pozwalają na ogromne możliwości aranżacji. Tapicerowane łóżka do sypialni to propozycja dla tych, którzy cenią sobie przytulność i komfort. Miękki materiał, jakim obita jest rama łóżka i często również zagłówki, będzie dodatkowym atutem dla lubiących powierzchnie przyjemne w dotyku.

Aktualnie powracają również w łaski łóżka metalowe. Rama, czasami również stelaż wykonane są z tego właśnie materiału. Atutem jest tutaj możliwość tworzenia fantazyjnych wzorów ramy czy zagłówka, co sprawi, że mebel stanie się ciekawym i intrygującym elementem naszej sypialni.

Materac i stelaż

Oprócz samej ramy łóżka musimy zaopatrzyć się również w materac i stelaż. Oba produkty powinny być dopasowane do szerokości samego łóżka. Warto zainwestować w dobry materac i wytrzymały stelaż, które będą służyć nam dłuższy czas, nawet jeśli zdecydujemy się na wymianę samej ramy łóżka.

Dodatkowe opcje dla wymagających

łóżkołóżko fot. shutterstock

Aktualnie łóżka to często nie tylko rama, stelaż i materac. Łóżka mogą mieścić w sobie również pojemniki na pościel – przydatne schowki, gdzie możemy umieścić zapasową pościel, koce lub nawet poduszki i kołdry. Takie rozwiązanie jest niesamowicie funkcjonalne zwłaszcza w małych sypialniach, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni i na wagę złota są takie ciekawe, ekonomiczne rozwiązania.

Dodatkowo niektóre łóżka już w swojej budowie mają zaprojektowane dodatkowe szafki nocne. Zagłówek jest wtedy odpowiednio szeroki i pozwala na umieszczenie szafek po obu stronach łóżka. To ciekawe rozwiązanie zwłaszcza, gdy nie chcemy dobierać samodzielnie szafek nocnych i lubimy innowacyjne rozwiązania.

Doskonałe łóżko do twojej sypialni to coś, nad czym powinniśmy się dobrze zastanowić. Będziemy bowiem spędzać w nim co najmniej osiem godzin dziennie, dlatego warto zainwestować w wygodne łóżko. Na pewno będziemy również lepiej się czuć i lepiej będzie nam się spało, kiedy łóżko wpasuje się również w aranżację całego pomieszczenia. W sklepie internetowym Abra Meble znajdziemy zarówno idealne lóżko do naszej sypialni, jak i dodatkowe meble do aranżacji całego pomieszczenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.