Kabiny prysznicowe - wybierz najlepszą do twojej łazienki

Kabiny prysznicowe to dobry wybór dla osób, które cenią sobie szybki pobudzający prysznic, a nie są zwolennikami długiego wylegiwania się w wannie. Kabiny prysznicowe mają wielu zwolenników i nic w tym dziwnego, ponieważ zajmują one niewielką przestrzeń w łazience, przy tym dobrze się prezentując. Czym się kierować wybierając kabinę prysznicową? W tym artykule przedstawimy zalety i możliwości wyboru kabin prysznicowych.

Strumień orzeźwiającej, ciepłej wody to coś niezastąpionego w codziennym życiu. Prysznic dodaje energii, pobudza i orzeźwia nasze ciało i umysł. Nic więc w tym dziwnego, że coraz więcej osób mając do wyboru wannę lub kabinę, wybiera drugą opcję. Kabiny prysznicowe to praktyczny produkt, który jeżeli tylko będzie odpowiednio dobrany do potrzeb i preferencji domowników będzie służył na lata. Jesteście gotowi na strumień inspiracji?

Rodzaje kabin prysznicowych

Łazienka z kabiną prysznicową i wanną.Łazienka z kabiną prysznicową i wanną. Fot. Merkury Market

Wybór kabiny prysznicowej nie jest łatwy, ponieważ oferta na rynku jest bardzo szeroka. Na wstępie musimy wiedzieć jaką przestrzeń ma zająć kabina w łazience, oraz ustalić w jakim miejscu powinna się ona znajdować. Kolejnym etapem wyboru powinien być wygląd kabiny, oraz jej dodatkowe funkcje. Spośród kabin prysznicowych możemy wybrać:

- kabiny prysznicowe narożne: kabiny te sprawdzą się w niewielkich łazienkach, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem. Kabina prysznicowa narożna, jak sama nazwa wskazuje posiada jedynie dwie ścianki, które przylegają do dwóch ścian łazienki. Jest ona praktyczna i łatwa w utrzymaniu czystości. Możemy wybrać kabinę prysznicową narożną w różnych kształtach. Może być ona prostokątna, kwadratowa, półokrągła pięciokątna lub owalna. Często wybieraną kabiną narożną jest kabina półokrągła, ponieważ zajmuje ona najmniej miejsca, a dzięki jej opływowym kształtom nie ma obawy, że o nią zahaczymy przechodząc obok.

- kabiny prysznicowe asymetryczne: są to kabiny prysznicowe narożne, które wyróżniają się tym, że jeden z boków przylegający do ściany jest dłuższy niż drugi.

- kabiny prysznicowe przyścienne: podobnie jak kabiny narożne, kabiny przyścienne stoją przy ścianie łazienki, ale wystarczy tylko jedna ścianka, która będzie do niej przylegała. Takie kabiny prysznicowe wchodzą w przestrzeń łazienki, dlatego wymagają nieco więcej miejsca niż w przypadku kabin narożnych.

- kabiny prysznicowe wnękowe: są to kabiny umieszczone we wnęce. Kabiny wnękowe posiadają jedynie drzwi prysznicowe. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej jest stosowane nie tylko w przestrzeniach hotelowych, ale też w domach mieszkalnych. Są łatwe w utrzymaniu czystości i pasują do nowoczesnych łazienek.

- kabiny prysznicowe wolnostojące: takie kabiny sprawdzą się idealnie w dużych łazienkach. Kabiny wolnostojące charakteryzują się wysoką jakością wykonania, dlatego ich cena jest wyższa od innych kabin. Kabinę można postawić w dowolnym miejscu w łazience jeżeli tylko jest zrobione doprowadzenie instalacji wodnej.

- kabiny prysznicowe z hydromasażem: są to kabiny dla osób bardziej wymagających, które podczas kąpieli chcą się zrelaksować i oddać się domowym zabiegom masażu w swojej łazience. Kabiny prysznicowe z hydromasażem posiadają głowicę do hydromasażu, bicze wodne i masażery stóp.

Oszczędność i wygoda

Łazienka z kabiną prysznicową. Łazienka z kabiną prysznicową.  Fot. Merkury Market

Jeżeli ważna jest dla nas oszczędność wody, to ogromną zaletą kabiny prysznicowej jest to, że prysznic w kabinie zużywa dużo mniej wody niż kąpiel w wannie. Wybierając prysznic od kąpieli w bąbelkach można zadbać nie tylko o oszczędność wody, ale też o swój portfel. Przemawia do Was ten argument?

Wybraliście już odpowiednią kabinę do swojej łazienki? Jeżeli jeszcze nie, to sprawdźcie szeroką ofertę kabin prysznicowych w sklepach Merkury Market i na www.merkurymarket.pl

Więcej o: