Mały salon w niewielkim mieszkaniu i styl boho - sprawdź jak idealnie to do siebie pasuje

Boho to wyjątkowo artystyczny styl, kojarzący się z wygodą, latem i wakacyjną wolnością. To styl również eklektyczny, łączący w sobie elementy zaczerpnięte z mody hipisowskiej, swobodę cygańskiej bohemy, motywy ekologiczne, etniczne oraz wygodne rozwiązania. Ostatnio trafia szczególnie do młodych ludzi, zarówno w sposobie ubierania się, ale także i urządzania naszych mieszkań.

Mały salon – jak urządzić, by nie zanudzić siebie i gości?

Mieszkania w Polsce, zwłaszcza te, od których życie "na swoim" zaczynają młodzi ludzie, zwykle są niewielkie, a co za tym idzie salony się w nich znajdujące także są niedużych rozmiarów. Zaprojektowanie ciekawego i niesztampowego salonu to w takich mieszkaniach często nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzi styl boho, radosny i pełen wakacyjnego luzu. To idealna propozycja, aby zatrzymać w mieszkaniu radość, swobodę i słońce przez cały rok. Dzięki temu stylowi małe, pozbawione smaku salony niedużych mieszkań staną się pełne słońca i ekstrawagancji i na pewno zachwycą naszych gości.

Ściany i podłogi – co wybrać?

Meble do salonuMeble do salonu fot. Merkury Market

Styl boho nie jest absolutnie stylem minimalistycznym. We wnętrzu powinno znajdować się wiele rzeczy, a ściany i podłogi powinny odznaczać się odważnymi kolorami oraz wzorami. Warto zainwestować w kolorową tapetę oraz w jaskrawe odcienie farb. Jeśli mamy taką możliwość skorzystajmy z naturalnego piękna budynku – być może pod równym tynkiem kryje się czerwona cegła, która uwolniona od farby i tynku stanie się prawdziwą i niewymuszoną ozdobą naszego salonu. Na podłogach natomiast warto zdecydować się na drewno, gdyż styl boho ceni sobie naturalne materiały.

Meble – które będą najlepsze?

Meble do salonu w stylu boho są pełne intrygującego piękna, często wykonane z naturalnych materiałów (metal, drewno, szkło, kamień, wiklina). Mają za zadanie wprowadzać ogólną wesołość i zaskakiwać, a także przeciwstawiać się nudzie. Warto zdecydować się tutaj na odważne kolory tapicerek, ciekawe wzory wycięć w meblach, czy niespotykane formy. Liczy się również wygoda i przytulność, styl boho jest powiem nie tylko swobodny, ale i skierowany na niezwykle komfortowe rozwiązania. Kanapy, fotele i krzesła powinny być zatem wykonane z miękkich materiałów.

Oświetlenie – równie ważne, jak meble!

W stylowym salonie nie może zabraknąć nastrojowego oświetlenia, które będzie dopełniało poczucie przytulności i domowego ciepła. Zainwestujmy w lampy stojące i kinkiety z kloszami o kolorowych wzorach i ciepłych (pomarańczowych lub żółtych) kolorach. Światła powinno być dużo, koniecznie w ciepłych odcieniach!

Tekstylia – zainwestuj w koce i poduszki!

Meble do salonuMeble do salonu fot. Merkury Market

Najprostszym sposobem udanej metamorfozy jakiegokolwiek wnętrza jest inwestycja w tkaniny. Efekt przytulności, tak doskonale widoczny w stylu boho, uzyskamy umieszczając w salonie kolorowe koce, poduszki oraz dywany. Warto, aby tekstylia miały na sobie wzory etniczne, pełne kolorów, kwiatów i geometrycznych figur. Dekoracyjne tkaniny stylu boho powinny przywodzić na myśl egzotyczne pamiątki z podróży – czyli nawiązywać do wzorów np. arabskich lub afrykańskich. Dzięki temu styl boho będzie doskonale widoczny w naszym salonie.

Ozdoby na ścianach – coś, co musi być w tym stylu

Ściany powinny w tym stylu stać się nie tylko oznaczeniem zamknięcia przestrzeni, ale również dekoracją. Powieśmy na ścianie lustra, obrazy, a najlepiej ręcznie wykonane ozdoby z wikliny czy drewna. Pobawmy się sznurkami i stwórzmy makramę – ozdobę rękodzielniczą, której wykonanie, wbrew pozorom, nie jest takie trudne.

Salon w stylu boho to ciekawa propozycja dla młodych. Ożywi ono nasze mieszkanie i zachwyci odwiedzających odważnymi rozwiązaniami i kolorystyką. Na pomoc w urządzeniu takiego salonu przyjdzie nam sklep internetowy Abra Meble, gdzie odnajdziemy idealne meble do wyposażenia właśnie takiego wnętrza.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.