Nie tylko lustro i wieszak! Inspiracje na wystrój przedpokoju

Przedpokój to wizytówka całego domu. Jak go urządzić, aby pasował do reszty wystroju wnętrz? Możesz wykorzystać lustro, wieszak i po wszystkim. Jeśli jednak nie chcesz iść na łatwiznę, sprawdź nasze inspiracje na wystrój przedpokoju, które z pewnością przypadną ci do gustu!

Wystrój przedpokoju

Aranżacja przedpokoju jest sporym wyzwaniem. Na szczęście nie brakuje kreatywnych pomysłów oraz ciekawych inspiracji, by pięknie go urządzić. Jakby nie patrzeć, przedpokój to jedno z najważniejszych pomieszczeń, które widać zaraz po otwarciu drzwi wejściowych. Projektowanie jego wystroju i wybór oryginalnych elementów do przedpokoju nie musi być skomplikowanym zadaniem. Pod warunkiem, że masz sprecyzowane oczekiwania co do końcowego efektu. W większości przypadków warto ograniczyć się do minimum elementów - to wystarczy, by stworzyć atrakcyjne i eleganckie miejsce. Pamiętaj - zagracona przestrzeń może wyglądać chaotycznie i sprawiać wrażenie ogólnego bałaganu, nie będzie też funkcjonalna. Już same wycieraczki mogą być podpowiedzią, jaki jest wystrój twojego mieszkania. Ich wzornictwo jest tak bogate, że nie musisz ograniczać się do "czarnej gumy" przed drzwiami.

Wystrój przedpokoju - wieszaki

Wieszaki ścienne i haczyki to elementy, których nigdy nie powinno zabraknąć w przedpokoju. Są nie tylko praktyczne, ale również atrakcyjne wizualnie. Bardzo efektowne są aranżacje z modelami stojącymi, ale pasują one raczej do większego pomieszczenia. Nietuzinkowy design tworzą półki oraz szafki na buty. Poza tym jeśli masz duży przedpokój, warto udekorować do wazonem z kwiatami, obrazem czy plakatem, ramkami ze zdjęciami. W przypadku przestronnego korytarza masz zdecydowanie większe pole do popisu. Prawdziwie reprezentacyjny hol daje nawet możliwość wstawienia pojemnej szafy ubraniowej. Aranżacja przedpokoju to nie tylko pojedyncze dekoracje i meble, ale także podłoga. Można zastosować praktycznie każdy materiał: kamień naturalny, drewno, gres czy ceramiczne płytki, które mają podwyższoną odporność na zarysowania i ścieranie. Jeśli masz możliwość, możesz zastosować w przedpokoju ogrzewanie podłogowe - gres czy inne płytki już nie będą tak nieprzyjemnie zimne!

Wystrój przedpokoju - poduszki, koce, dywaniki

W nowoczesnych aranżacjach korytarzy (jeśli jest na to miejsce) często pojawia się głęboki fotel. Jeśli dodatkowo będzie on przystrojony gustowną poduszką czy grubym kocem, przedpokój zyska trochę charakteru. Co więcej, będzie wysyłał przekraczającym próg gościom sygnał, że w tym domu rządzi dobry styl. W sytuacji gdy twój przedpokój jest raczej niewielki, możesz zorganizować takie siedzisk, umieszczając miękką poduchę na szafce na buty. Tekstylia zawsze sprawiają, że pomieszczenie wydaje się o wiele bardziej przytulne. Aby utrzymać ten klimat, dodaj do przedpokoju dywan, który nigdy nie wyjdzie z mody!

Więcej o: