Najlepsze komody do małej sypialni

Redakcja
10.11.2020 16:00
Marzeniem niemal każdego z nas jest sypialnia z przestronną i wygodną w korzystaniu garderobą. Co zrobić jednak w sytuacji, gdy dysponujemy zbyt małym metrażem? Rozwiązaniem do małych sypialni są pojemne, ale jednocześnie nieprzytłaczające meble wolno stojące, takie jak komody. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby były one jak najbardziej funkcjonalne w niewielkim pomieszczeniu.

Panele podłogowe do sypialniPanele podłogowe do sypialni Fot. Shutterstock

Komody z szufladami

Na małym metrażu sprawdzą się przede wszystkim komody z szufladami. Dlaczego? Są one wygodniejsze w codziennym użytkowaniu niż modele komód z półkami – zamiast pochylać się i zaglądać do półek, wystarczy wysunąć szufladę. Łatwiej zachować też w nich porządek – poukładane ubrania, bielizna czy akcesoria po otwarciu szuflady cały czas ułożone są w taki sposób, jak pierwotnie. Przestrzeń między komodą a innymi meblami może być również mniejsza niż w przypadku komód z półkami i klasycznymi drzwiczkami otwieranymi – łatwiej do nich zajrzeć, bez konieczności np. przykucania.

Komody na wysoki połysk

W małej sypialni warto postawić na jasne barwy i meble, które optycznie powiększą przestrzeń. Doskonale sprawdzą się tu więc modne białe bądź beżowe komody, zwłaszcza z błyszczącą powierzchnią frontów i blatów. Mogą to być komody z frontami z MDF lakierowanymi na wysoki połysk, które będą odbijać światło naturalne i sztuczne. Bardziej stonowanym, ale równie dobrym pomysłem są komody z matowym lub satynowym wykończeniem, które mają mniej nachalny, a przez to bardziej elegancki wygląd.

Komody z lustrem

Pomysłem, który warto zastosować w minisypialni, są również komody z lustrzanymi frontami. Tafla lustrzanych drzwiczek czy frontów szuflad może być gładka, stworzona z mniejszych elementów w dekoracyjnych kształtach, np. heksagonów, bądź ozdobiona naklejonymi ażurowymi nakładkami ze sklejki lub płyty MDF. Niezależnie od wyglądu odbijać będzie ona nie tylko światło sztuczne czy słoneczne, ale także wygląd część pokoju, co optycznie powiększy przestrzeń.

Komody w wersji slim

Komody dostępne są w rozmaitych wielkości. W sypialni w bloku najlepiej sprawdzą się modele w wersji slim, a więc wąskie, ale wyższe niż standardowo. Meble tego typu zajmują mniejszą powierzchnię podłogi pokoju, jednocześnie oferując sporą przestrzeń załadunkową. Szczególnym uznaniem projektantów problematycznych przestrzeni cieszą się wąskie komody z szufladami o głębokości ok. 35-40 cm. Jest ona wystarczająca, aby wygodnie przechowywać złożone w kostkę ubrania czy bieliznę.

Więcej o: