Nowoczesne narożniki z funkcją spania. Jaki narożnik wybrać?

KaM
12.11.2020 12:00
Wygoda i funkcjonalność to tylko niektóre z cech, które posiadają niezastąpione w naszych wnętrzach narożniki z funkcją spania. Ten praktyczny mebel nie tylko posłuży nam do spania, ale będzie się świetnie prezentował. Wybór odpowiedniego narożnika z funkcją spania jest szczególnie ważny dla osób, które muszą nocą zmienić swój salon w sypialnię. W tym artykule powiemy Wam, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu.

Niektórym osobom mogłoby się wydawać, że narożnik to wypoczynek służący głównie do okazjonalnego użytkowania i przyjmowania na nim gości. Nic bardziej mylnego, ponieważ nowoczesne narożniki posiadają funkcję spania, co oznacza, że mogą one służyć do codziennego użytku zarówno za dnia jak i w nocy. To bardzo praktyczne rozwiązanie ma coraz więcej zwolenników. Osoby, które nie mogą sobie pozwolić na oddzielną sypialnię, lub często mają gości na noc, cenią sobie wygodę i praktyczność narożników z funkcją spania. Dobór odpowiedniego modelu umili codzienne oglądanie filmów, czy czytanie książki za dnia, natomiast nocą możemy odpocząć na nim podczas snu, regenerując siły na kolejny dzień.

Zalety narożników z funkcją spania

NarożnikNarożnik fot. shutterstock

Narożniki z funkcją spania to bardzo praktyczne rozwiązanie. Posiadają one nie tylko możliwość rozłożenia łóżka do spania, ale też są wyposażone w pojemnik na pościel. Oferta na rynku jest szeroka. Narożniki z funkcją spania mogą być duże i modułowe, ale też można wybrać narożnik kompaktowy, który idealnie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach. Wystarczy tylko chwila, żeby wygodny mebel wypoczynkowy stał się wygodnym łóżkiem. To takie proste!

Funkcjonalność i wygoda

Funkcja spania w narożnikach powinna być łatwa w użyciu i umożliwiać szybkie rozłożenie narożnika. Narożniki posiadają często funkcję, która umożliwia rozłożenie narożnika poprzez lekkie uniesienie i wyciągnięcie części do spania. Kolejną funkcją, którą możemy wybrać jest funkcja polegająca na tym, że powierzchnia spania wsparta jest na konstrukcji aluminiowej lub stalowej, która podczas składania chowa się pod siedziskiem. Można też wybrać funkcję polegającą na odchyleniu oparcia mebla do przodu lub funkcji, dzięki której poprzez wysunięcie i podniesienie części do spania uzyskamy wygodne miejsce do spania. Opcji jest kilka, dlatego powinniśmy wybrać taką, która pozwoli nam na swobodne rozkładanie mebla w pomieszczeniu. Narożnik z funkcją spania powinien mieć też solidny i trwały stelaż. Wykonuje się go z drewna, płyt meblowych lub z metalu.

Jaki materiał wybrać?

NarożnikNarożnik fot. Shutterstock

Jednym z ważniejszych parametrów podczas wyboru materiałów narożnika jest wypełnienie siedziska. Powinno być ono nie tylko z pianki, ale też powinno mieć sprężyny. Takie siedzisko będzie wygodne i trwałe. Jeżeli chodzi o tapicerkę, to łatwa w sprzątaniu będzie tapicerka ze skóry, natomiast dużo bardziej przyjemniejsza w dotyku będzie tkanina. Z pośród tkanin możemy wybrać sztruks, welur, szenil, mikrofibrę, lub skaj. Materiał powinien być odporny na przetarcia i uszkodzenia, ponieważ jego wybór to decyzja na lata. Producenci narożników z funkcją spania wprowadzili wiele rozwiązań, które gwarantują gładką i równą powierzchnię spania, dzięki czemu właściciele takich narożników mogą się cieszyć wygodą podczas snu.

Przekonaliśmy Cię, że narożnik z funkcją spania to dobry wybór? Jeżeli szukasz odpowiedniego modelu to odwiedź sklep Merkury Market lub wejdź na www.merkurymarket.pl gdzie znajdziesz szeroki wybór narożników w atrakcyjnych cenach.

Więcej o: