Modne wersalki do salonu. Co warto wiedzieć przed zakupem?

KaM
15.11.2020 12:00
Wybór wersalki do salonu to niełatwe zadanie. Wersalka do salonu powinna być nie tylko praktyczna, ale też wygodna. Jest to rozwiązanie, z którego korzystają głównie osoby nie posiadające dużej przestrzeni w salonie i nie mogący sobie pozwolić na wyposażenie salonu w duży narożnik. Salon to reprezentacyjne miejsce w każdym domu, dlatego poza funkcjonalnością wersalki, warto zwrócić też uwagę na jej styl i wygląd.

Salon to nasza domowa strefa, w której odpoczywamy, pracujemy, bawimy się, jemy i wykonujemy wiele innych czynności. Ważne jest, aby to pomieszczenie było urządzone wygodnie i stylowo. Podczas oglądania filmów, czytania książki lub odwiedzin znajomych wersalka będzie niezastąpiona. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Powiemy Wam w tym artykule.

Dlaczego wybrać wersalkę?

wersalkawersalka fot. shutterstock

Wersalki do salonu, które można znaleźć w ofercie na rynku są stylowe i komfortowe, a także praktyczne w użytkowaniu. Wersalki posiadają często pojemnik na pościel, w którym możemy schować dodatkową pościel dla gości, lub sezonowe ciuchy. Niektóre modele posiadają funkcję spania, dzięki której można korzystać z wersalki zarówno za dnia jak i nocą. Największym atutem wersalki jest jej wielkość. Wersalki do salonu są na tyle nieduże, że bez problemu wpasują się w nawet najmniejsze pomieszczenie, a dzięki różnorodności styli i barw, możemy dobrać wersalkę, która świetnie wpasuje się w styl każdego wnętrza.

Co jest ważne?

Wersalka musi być wygodna, dlatego przed zakupem warto się upewnić że ma ona duże, wygodne siedzisko, ładowny pojemnik na pościel i sprawny system rozkładania. Możemy wybrać wersalkę, która ma boki i podparcia, na których można się wygodnie podeprzeć. Takie wersalki są komfortowe, jednak mogą być uciążliwe podczas spania dla osób wysokich. Przed zakupem wersalki warto usiąść na niej i sprawdzić, czy siedzisko i oparcie są wygodne. Warto sprawdzić, czy oparcie jest odpowiednio dopasowane do pleców, oraz czy siedzisko jest na prawidłowej wysokości, która umożliwia swobodne wstawanie. Jeżeli wersalka do salonu ma służyć również do spania, to rozmiar przestrzeni do spania powinien mieć około 190 cm długości i 120 cm szerokości. Przed zakupem wersalki warto też sprawdzić wypełnienie siedziska. Jest to podstawa do wygodnego jej użytkowania. Wybierając wersalkę warto wziąć taki model, który ma siedzisko wypełnione sprężynami bonellowymi. Dają one stabilne podparcie i duży komfort podczas snu. Obicie wersalki powinno być miękkie, miłe w dotyku i łatwe w utrzymaniu czystości.

Materiał i kolor

wersalkawersalka fot. shutterstock

Większość wersalek jest tapicerowana bardzo dobrymi jakościowo i wytrzymałymi materiałami. Materiały mogą być z połyskiem, lub matowe. Mogą mieć też różnorodną fakturę np. mogą być gładkie, mieć fakturę supełkową, lub mieć delikatny meszek przypominający zamsz. Dobierając materiał z którego jest wykonana wersalka, należy wziąć pod uwagę pozostałe wyposażenie salonu i dopasować wersalkę do jego stylu. Do stylu klasycznego, minimalistycznego, czy skandynawskiego świetnie wpasują się wersalki tapicerowane na drewnianych nóżkach w kolorach szarości, brązu i beżu. Natomiast do nowoczesnych wnętrz pasować będą bardziej nowoczesne bryły w wyrazistych kolorach. Utrzymanie takiej wersalki w czystości nie jest trudne. Wystarczy ją systematycznie odkurzać i czyścić ją specjalnie przeznaczonymi do tego środkami piorącymi.

Wybraliście już wersalkę odpowiednią do swojego salonu? Jeżeli jeszcze nie, to odwiedźcie sklep Merkury Market, w którym znajdziecie szeroki wybór wersalek w atrakcyjnych cenach.

Więcej o: