Biała szafa z lustrem to hit! Sprawdź już dziś, jak cudownie będzie wyglądać w twoim domu

Szafa to jedno z najważniejszych mebli w naszym domu. Pozwala nam na uporządkowanie ubrań oraz ich przechowywanie. Ukryjemy tam nasze drobiazgi i kosmetyki, a także umieścimy zapasową pościel i koce. Szafa to pojemny mebel, który przyda się w każdym domu, w sypialni, w garderobie, w przedpokoju, a nawet w łazience. Ostatnio hitem mody są białe meble wielofunkcyjne i biała szafa z lustrem jest właśnie takim meblem - modnym, praktycznym i estetycznym.

Dlaczego szafa to tak potrzebny mebel?

Szafa to bardzo specyficzny mebel. Pozwala nam na przechowywanie wszystkich naszych rzeczy w uporządkowany i estetyczny sposób. Posiadamy bardzo dużo ubrań? Nie ma problemu!, odpowiednio duża szafa wystarczy na nie wszystkie. Nie lubimy ubrań układać, ale chętnie powiesimy je z pomocą wieszaków? I dobrze!, szafy mogą być wyposażone również w drążki, które umożliwią nam uporządkowanie ubrań wiszących. Półki wydają nam się zbyt otwartą opcją i oprócz drzwiczek do szafy wymagamy jeszcze więcej prywatności? Żaden problem! Szafy mogą mieć również szuflady, gdzie ukryjemy naszą bieliznę, kosmetyki lub kosztowności. Jak widać nasza wymarzona szafa może być jak najbardziej idealnie do nas dopasowana. Praktyczna strona szafy jest nie do podważenia.

Estetyczny i modny kolor biały

szafaszafa fot. shutteestock

Moda na kolor biały spłynęła do nas wraz z zainteresowaniem na styl skandynawski oraz prowansalski. W obu tych stylach, choć tak naprawdę bardzo różnych, często używa się białych mebli. Białe szafy idealnie wpasowują się w te dwa style, ale będą dobrym rozwiązaniem także do innych aranżacji. Są estetyczne i aktualnie na topie, będą zatem doskonałym dodatkiem do już istniejącego wyposażenia w naszym domu. Białe szafy są również idealne do małych domów i mieszkań – białe meble nie zagracają wizualnie przestrzeni i dzięki temu pomieszczenia wydają się optycznie większe.

Lustereczko powiedz przecie...

Szafy, zwłaszcza przesuwne, często zaopatrzone są w dodatkowe lustro. To idealne rozwiązanie do małych sypialni. Lustro, po pierwsze, będzie pełniło funkcję toaletki, a zatem pozwoli nam rano przyjrzeć się przed wyjściem do pracy, poprawić makijaż i nasze ubranie. Po drugie, lustra optycznie powiększają pomieszczenia, dzięki odbiciu obrazu oraz rozświetleniu wnętrza. Nasza mała sypialnia będzie wydawała się dzięki lustru o wiele większa, radośniejsza i jaśniejsza. Gdy zestawimy to z właściwościami białych mebli (również optycznie powiększających pomieszczenie), uzyskamy niesamowity efekt. Warto zatem zdecydować się na szafę z lustrem, gdyż korzyści płynące z jej posiadania są naprawdę duże.

Kilka produktów wybranych specjalnie dla ciebie

szafaszafa fot. shutterstock

Białych szaf z lustrem, ze względu na ich ostatnia popularność, pojawia się coraz więcej na rynku, a oferta, która już istnieje, jest również niezwykle bogata. W sklepie internetowym Abra Meble możemy odnaleźć ciekawe i modne rozwiązania.

Szafa Nadia to duża, trzydrzwiowa szafa przesuwna z trzema lustrami. Szafa Aniela ma podobne wymiary, ale lustro umieszczone jest na jednych z drzwi, zajmując 1/3 powierzchni frontu szafy. Te dwie, duże szafy nawet w małych pomieszczeniach będą sprawdzać się idealnie. Ich pojemność jest naprawdę duża, dzięki czemu będziemy mogli ukryć w nich niemal wszystkie nasze rzeczy, poczynając od ubrań, poprzez zapasowe koce lub pościele, aż po kosmetyki oraz kosztowności.

Szafa Kora KS2 jest nieco mniejsza, o klasycznym, eleganckim designie. Lustro umieszczone jest ponad dwoma szufladami w idealnej symetrii. Szafa będzie ciekawym elementem do wnętrz klasycznych oraz do pomieszczeń w stylu prowansalskim.

Z kolei szafa Holmes to bardzo wąska szafa, którą możemy ustawić pomiędzy innymi meblami lub w niezwykle wąskim korytarzyku. Jest z lustrem zamocowanym na drzwiczkach otwieranych, posiada dwie półki wewnętrzne i możliwość zamontowania drążka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.