Kanapy do biura. Jakie wybierać?

Kanapy do biura to meble, których wybór trzeba dość dobrze przemyśleć. Powinny łączyć reprezentacyjny charakter z dużą funkcjonalnością i trwałością. Oczywiście powinny też pasować do wystroju całości. Na co na trzeba zwracać uwagę, czego zaś unikać? Podpowiadamy.

Kanapy do biura jako wizytówka firmy

Pamiętajmy przede wszystkim, że pierwsze wrażenie robi się jedynie raz. Podobnie jest w przypadku firmy - zdarza się, że o nastawieniu do niej klienta decydują pierwsze chwile po wejściu do budynku. Stylowe kanapy do biura, obojętnie w jakim stylu dobrane, będą wizytówką podejścia klienta do firmy. Ciekawe, estetyczne i przede wszystkim wygodne meble nie tylko będą się dobrze kojarzyły, ale siedzenie w pełnej wygodzie pozwoli rozładować stres przed rozmową lub negocjacjami. To przecież bardzo istotne.

Na co zwracać uwagę? Wybór koncepcji

KanapaKanapa Fot. Shutterstock

Oczywiście ważny jest design. Można wybierać bardzo różnie, ale w praktyce niezwykle ważna jest konsekwencja. Można postawić na barwną nowoczesność o ciekawych kształtach lub bardziej ekskluzywny styl, który pozwoli nam zbudować swój wizerunek w inny sposób. Trzeba nadmienić, że stylistyka w biurze powinna wpisywać się w koncepcję employer branding. Najczęściej meble w gabinecie dyrektora będą bardziej okazałe, niż te w poczekalni. Innym rodzajem kanap do biura będą te, które tworzą strefę relaksu dla pracowników - w ich przypadku, poza ładnym designem, trzeba mocno postawić na komfort użytkowania. 

Właściwości kanapy do biura. Jakie powinna być tapicerka?

Wybierając sofę do biura z reguły rezygnujemy z ciężkich modeli wyposażonych w kosz do przechowywania pościeli. Nie będą też nas interesowały meble o bardzo pięknej, ale wrażliwej na przetarcia i zabrudzenia tapicerce. Można wprawdzie wybrać takie sofy do biura, które posiadają w zestawie wymienne pokrowce, ale dbanie o ich częste pranie będzie dodatkowym zajęciem, które nie jest najbardziej potrzebne. Jaki materiał wybrać? Z pewnością mocny, trwały, łatwy w czyszczeniu. Przyjmuje się, że taka tapicerka powinna być atestowana na poziomie przynajmniej 150 tys. w skali Martinadale’a, ale preferowana jest wartość na poziomie 250 tysięcy. Dlaczego? Ponieważ mebel z przetarciami będzie źle świadczył o naszej firmie, jego szybka wymiana to zaś strata pieniędzy. Dawniej popularne były meble ze skóry naturalnej. Obecnie wydaje się, że straciły pierwszeństwo na rzecz skóry ekologicznej. Dlaczego? Jakość i wytrzymałość materiału ekologicznego jest bardzo dobra, dodatkowo nie budzi negatywnych skojarzeń tak, jak u coraz większej ilości ludzi skóra ze zwierząt. Pamiętajmy, że wystrój biura powinien być przyjazny, nie zaś kontrowersyjny. W dyrektorskich gabinetach można też postawić na bardziej ekskluzywne materiały. Kanapa biurowa powinna też być odporna za zapalenie i posiadać odpowiedni atest.

Jaki design?

Musztardowa poduszka dekoracyjna świetnie pasuje do szarej sofy, drewna i bieli.Musztardowa poduszka dekoracyjna świetnie pasuje do szarej sofy, drewna i bieli. Fot. Shutterstock

Wybór jest bardzo duży. Zwłaszcza wśród nowoczesnych mebli mamy do wyboru pomiędzy kanapami do biura większymi lub mniejszymi, opierającymi się na nóżkach, z tworzywa lub metalu, futurystycznych płozach czy drewnianej podstawie. Można również połączyć minimalizm, sprowadza się do prostej geometrii, z odważną kolorystyką. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.