Fotel biurowy z zagłówkiem, a może z siatki? Najlepsze modele do pracy przy komputerze

Natalia Szyperek, D Z
24.11.2020 17:45
W ciągu dnia głównie pracujesz przy komputerze? Tym bardziej musisz zadbać o wygodę, aby choć trochę odciążyć swój kręgosłup. Fotel biurowy z zagłówkiem, z wysokim oparciem, a może z siatki? Modeli jest mnóstwo, wybierz najlepszy!

Fotel biurowy z wysokim oparciem

Fotel biurowy na kółkach powinien być nie tylko wygodny, ale przede wszystkim spełniać wszystkie zasady ergonomii i sprzyjać prawidłowej pozycji ciała. Nie jest ona dla nas najkorzystniejsza, jeśli spędzamy w ten sposób wiele godzin każdego dnia. Nieodpowiednio dobrany fotel może być przyczyną bardzo poważnych problemów z kręgosłupem, co negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Dlatego należy dobierać go adekwatnie do sylwetki, zwracając przy tym uwagę na dodatkowe elementy wyposażenia, które polepszają komfort siedzenia. Zdecydowanie dobrym wyborem będzie fotel biurowy z wysokim oparciem. Gdy oparcie jest zbyt niskie, bardzo często pochylamy ciało do przodu - niemal automatycznie. To powoduje, że zwyczajnie się garbimy. Okazuje się, że siedząc w fotelach z wysokim oparciem znacznie chętniej opieramy plecy, przez co zachowujemy w miarę wyprostowaną sylwetkę.

Fotel biurowy z zagłówkiem

Fotel biurowy z zagłówkiem jest bardzo podobny do tego z wysokim oparciem, ale jak sama nazwa wskazuje, wyróżnia go zagłówek, co sprzyja zachowaniu prawidłowej postawy ciała. Chociaż nie jest to konieczny element fotela biurowego, to jednak przyczynia się do poprawy komfortu siedzenia. Warto przy tym wybierać fotele z regulowanymi zagłówkami (kąt, góra-dół), dzięki czemu idealnie dostosujemy ich ustawienie do indywidualnych potrzeb. Fotel biurowy z zagłówkiem sprzyja również odpoczynkowi w trakcie pracy - pozwala rozluźnić i odciążyć niemal cały czas napięte mięśni szyi. Ale to nie koniec plusów! Zagłówek stanowi dodatkowe podparcie dla kręgosłupa. Oczywiście w tym przypadku dużo zależy od samej konstrukcji fotela, gdyż sam zagłówek nie będzie w stanie zapewnić optymalnej pozycji podczas siedzenia. Jeśli jednak wybierzemy dobrej jakości fotel spełniający wszystkie zasady ergonomii, zamontowany w nim zagłówek będzie podpierać głowę na odcinku szyjnym. Po prawidłowym ustawieniu zagłówka będziemy mieć wrażenie pełnego podparcia dla kręgosłupa. To bardzo ważne przy codziennej pracy przy komputerze!

Fotel biurowy z siatki

Już wiesz, że fotel powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów i przystosowany do potrzeb użytkownika. Dobrym wyborem będzie fotel biurowy z siatki - bardzo zresztą popularny wśród użytkowników. Przewiewna siatka, stosowana głównie w oparciach foteli ergonomicznych, może występować w formie elastycznej oraz sztywnej. Ta pierwsza sama dopasowuje się do kształtu siedzącego, sztywna natomiast zachowuje się podobnie jak zwykłe oparcie. Jakość siatki zależna jest oczywiście od ceny. W przypadku siatki elastycznej na siedzisku trzeba zwrócić uwagę, by była to najwyższa gatunkowo siatka, która z czasem się nie naciągnie i nie odkształci. Siatkę o bardzo wysokiej odporności stosuje się chociażby w fotelu WAU 2.

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • allegropajew

    0

    Mam od 5 lat krzesło obiadowe z IKEA. Henriksdal się nazywa. Drewno i skóra (czarna). Oczywiście z wyprzedaży, dałem jakieś 400 zł.

    GENIALNE, pracuję na nim po 10 godzin dziennie, nigdy żadnego bólu niczego.

    Gościula

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX