Jak zrobić toaletkę z komody - praktyczny poradnik DIY dla każdej kobiety

Toaletka z komody to prosty sposób na stworzenie czegoś wyjątkowego i inspirującego. Taka toaletka DIY (z ang. do it yourself - zrób to sam/sama) będzie idealnym akcentem w aranżacji naszej własnej sypialni. Dostosujemy ją do swojego własnego stylu pomieszczenia i do naszych własnych potrzeb. Jak zrobić toaletkę? Nie potrzeba znowu tak wiele! Wystarczy komoda, lustro i odrobina pomysłowości - oto nasza toaletka! Sprawdź poniżej, jak można do tego podejść, by w ładny i oszczędny sposób zyskać do wnętrza naszego domu coś nowego i intrygującego.

Meble do sypialni Selene.Meble do sypialni Selene. Fot. Abra Meble

Zalety toaletki

Toaletki do sypialni to przydatny mebel dla każdej kobiety. W jej szufladach możemy ukryć nasza biżuterię, kosmetyki lub przydatne drobiazgi. Toaletka przydaje się do wykonania porannego makijażu lub makijażu na wieczorne wyjście. Z toaletką uporządkowanie naszych rzeczy oraz pomalowanie się będzie proste i przyjemne, dlatego warto zdecydować się na własną toaletkę. Toaletka z lustrem będzie stanowiła także doskonałe uzupełnieniem mebli w naszych sypialniach. Wraz z łóżkiem, szafą i stolikami nocnymi stanowić będzie elegancją całość. Dzięki temu nasza sypialnia stanie się praktyczna i estetyczna, a także wprowadzimy do niej nieco elementu glamour (ang. przepych, bogactwo), czyli podniesiemy atrakcyjność naszej własnej sypialni.

Jak zrobić toaletkę? – potrzebne materiały

Meble Luna.Meble Luna. Fot. Abra Meble

Bazą toaletki może być komoda lub biurko. Kiedy zdecydujemy się na komodę, warto wybrać model z blatem na tyle szerokim, by pomieściło stojące lustro (jeśli na takie się zdecydujemy) oraz wszystkie rzeczy, które będziemy chcieli tam postawić - nasze kosmetyki, pudełeczka z biżuterią, czy nawet wazon świeżych kwiatów. Komoda do sypialni dodatkowo ma to do siebie, że w jej szufladach z łatwością zmieścimy dodatkowe, posiadane przez nas przedmioty, dzięki temu nie będziemy musieli ustawiać ich na blacie, który pozostanie w takim wypadku przestrzenią typowo dekoracyjną. Biurko będzie opcją o tyle wygodniejszą, że łatwiej będzie dostawić do niego krzesło, a także w miarę potrzeby wsunąć go pod mebel, by zajmowało mniej miejsca.

Jak wspomniane było powyżej, do kompletu należy również dołączyć krzesło. Z krzesłem będziemy mogli wygodnie usiąść, by zrobić sobie makijaż. Warto, by było ono w podobnym stylu co biurko lub komoda, a także by było wykonane z podobnego materiału i w podobnym kolorze.

Oczywiście, nieodłączną częścią toaletki jest lustro. Bez lustra nie będziemy w stanie przejrzeć się sobie dokładnie i dobrze się umalować przed pracą, czy wieczornym wyjściem. Lustro to też doskonały sposób na rozjaśnienie wnętrza naszej sypialni - światło słoneczne będzie odbijać się od tafli szkła, w dodatkowy sposób naturalnie doświetlając pomieszczenie. To także ciekawy zabieg optyczny, gdyż lustra, odbijając w sobie obraz, z reguły tworzą iluzję powiększania pomieszczenia, warto więc umieścić toaletkę w małej sypialni - nie zajmie dużo miejsca, a odwdzięczy się estetyką i możliwością optycznego powiększenia wnętrza dzięki lustru.

Warto też zainwestować w oświetlenie LED. Dzięki temu nasze lustro, a także my będziemy dobrze oświetleni w trakcie wykonywania swojego makijażu, Dodatkowo podniesie to estetykę pomieszczenia i nada mu nowy styl.

Jak samemu zrobić toaletkę krok po kroku?

Aby rozpocząć projekt: "DIY toaletka", warto mieć jakiś pomysł na toaletkę. Inspiracje dotyczące toaletek, ich stylu i sposobu aranżacji, możemy bez problemu odnaleźć w sklepach meblowych takich jak Abra Meble. To doskonałe miejsce również do zaopatrzenia się w potrzebne nam elementy. DIY toaletka powinna zawierać w sobie zatem komodę lub biurko, lustro, miejsce do siedzenia oraz opcjonalne dodatki (lampy LED oraz dekoracje: wazony, koszyczki, tekstylia). Toaletka z lustrem nie jest trudna do wykonania - weźmy biurko lub komodę, ustawmy mebel w odpowiednim miejscu w naszej sypialni. Najlepszym miejscem będzie to obok okna, dobrze doświetlone, gdzie promienie słoneczne będą głównym źródłem oświetlenia. Postawmy obok krzesło, a na blacie lustro. Możemy zdecydować się także na toaletkę z lustrem wiszącym - wtedy lustro powieśmy na ścianie za toaletka. Ustawmy kilka dodatków, wazon z kwiatami lub ozdobną figurkę, schowajmy w szuflady nasze kosmetyki oraz biżuterię i już możemy cieszyć sią naszą DIY toaletka. Taka toaletka to doskonały mebel i warto w niego zainwestować. Własnoręcznie zaaranżowana na pewno sprawi nam również wiele radości.

Więcej o:
Copyright © Agora SA