Pomysły na prezent świąteczny: Co kupić bliskim? Te propozycje są niebanalne

Boże Narodzenie to wyjatkowe święta, kiedy to zgodnie z tradycją obdarowujemy najbliższych prezentami. Podpowiadamy, co warto kupić mamie, tacie, siostrze czy przyjaciółce. Te niebanalne pomysły na prezent świąteczny na pewno sprawią im dużo przyjemności i wywołają uśmiech na ich twarzy.

Pomysły na prezent świąteczny powinny nie tylko być podarowane od serca, ale cieszą oko jeszcze bardziej, kiedy są pięknie opakowane.Pomysły na prezent świąteczny powinny nie tylko być podarowane od serca, ale cieszą oko jeszcze bardziej, kiedy są pięknie opakowane. Fot. Shutterstock

Tradycja wręczania gwiazdkowych upominków znana jest od bardzo dawna. Jej początkiem były trzy cenne dary natury: złoto, mirra i kadzidło, które Trzej Królowie ofiarowali Panu Jezusowi, kiedy przybyli do Betlejem. Świąteczne prezenty przygotowywali dzieciom rodzice i dziadkowie, pragnęli je nagrodzić za posłuszeństwo i dobre zachowanie. Takie historie znamy z opowieści naszych najbliższych. 

Także data 6 grudnia nie wzięła się znikąd. Rok 1804, kiedy to pewien Amerykanin, John Pintard, zaaranżował pierwszą imprezę, na której wzajemnie obdarowywano się podarunkami, uznawany jest przez wiele osób za początek mikołajkowej tradycji. Pomysł od razu okazał się świetny, a w kolejnych latach zyskiwał na jeszcze popularności nie tylko w Nowojorskim Towarzystwie Historycznym, gdzie po raz pierwszy odbyła się ta uroczystość, ale na całym świecie. Z czasem były to coraz bardziej oryginalne prezenty świąteczne, które wręczano sobie nie tylko do rąk, ale kładziono je pod choinkę lub do worka Świętego Mikołaja.  

Jaki jest najlepszy prezent świąteczny?

To taki, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy. Nie musi być to bardzo drogi podarunek. Najważniejsze, by był podarowany od serca. Przedstawiamy 24 subiektywne propozycje, które warto wziąć pod uwagę wybierając najlepszy prezent dla najbliższych. Urzekły nas przede wszystkim niebanalną formą. Mogą być traktowane jako niedrogi prezent świąteczny, ale również jako dodatek do głównego podarunku. 

Pomysły na prezent świąteczny dla siostry

Te produkty warto zamieścić na liście pomysłów na prezent świąteczny dla siostry. Koszulki i notesy z wyjątkowymi nadrukami są nie tylko stylowym, ale i praktycznym prezentem bez względu na wiek obdarowanego. 

Notes z fajnym nadrukiem to świetny pomysł na prezent świąteczny dla siostry.Notes z fajnym nadrukiem to świetny pomysł na prezent świąteczny dla siostry. Fot. Empikfoto I Rynn rysuje

Koszulka damska z kolekcji 'Przed i po 30'.Koszulka damska z kolekcji 'Przed i po 30'. Fot. Empikfoto I Rynn rysuje

Pomysły na prezent świąteczny dla taty

Mamy fajne koszulki, plakat i kubek dla taty, które przedstawiają go w roli superbohatera. Czy te nadruki nie są urocze? To oryginalne pomysły na prezenty świąteczne, którymi żaden tata na pewno nie pogardzi. 

Pomysły na prezent świąteczny dla mamy

Co może zadowolić mamę? Na pewno ucieszy się nawet z najmniejszego drobiazgu, który ofiaruje jej ukochane dziecko. Jednak tej kobiecie, która codziennie dba o rodzinę, należy się naprawdę coś wyjątkowego. Mamy gadżety z zabawnymi nadrukami i rysunkami, które rozśmieszą ją każdego dnia.

Pomysły na prezent świąteczny dla przyjaciółki

Dwie młode babki, które się lubią i dobrze znają, na pewno nie mają problemu z gwiazdkowym prezentem. Pomysły na prezent świąteczny dla przyjaciółki są już posegregowane, a ich zakup to formalność. Gdyby jednak było inaczej, mamy fajne bransoletki, a także pewien praktyczny gadżet z zabawnym nadrukiem. Ten kubek musi mieć twoja przyjaciółka.

Zobacz wideo Materiał promocyjny
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.