Salon z aneksem kuchennym

Salon z aneksem kuchennym to nowoczesna aranżacja i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie do naszego mieszkania i domu. Salony z aneksem kuchennym pozwolą nam na zagospodarowanie przestrzeni w sposób najbardziej efektywny i praktyczny. Dzięki temu nasz mały dom lub nieduże mieszkanie będą mogły przeżyć swoją drugą młodość, a my optycznie zaoszczędzimy na miejscu, dzięki połączeniu dwóch pomieszczeń w jedno.

Kuchnia Artisan.Kuchnia Artisan. Fot. Abra Meble

Salon z aneksem kuchennym to doskonała propozycja również dla tych, którzy cenią sobie otwarte przestrzenie oraz ciekawe wnętrza, gdzie zastosowana jest niepospolita aranżacja. Poniżej przedstawiono kilka praktycznych porad i wskazówek jak stworzyć salon z aneksem do wnętrz w naszym domu, czy mieszkaniu. Jak urządzić salon z aneksem kuchennym? Poniżej kilka praktycznych porad do sporządzenia projektu salonu z kuchnią.

Zalety salonu z aneksem kuchennym

Salon z aneksem kuchennym to rozwiązanie zwłaszcza polecane do niedużych mieszkań lub domów, gdzie praktyczne i dobre zagospodarowanie dostępną, niewielką przestrzenią jest na wagę złota. Połączenie salon + kuchnia to dobre rozwiązanie, gdy nie stać nas na zamykanie przestrzeni i tworzenie dwóch osobnych pomieszczeń oraz gdy zależy nam na każdym dostępnym centymetrze kwadratowym powierzchni mieszkalnej. To optycznie powiększy naszą dostępna przestrzeń mieszkalną. To także doskonała propozycja do większych domów i mieszkań, zwłaszcza, gdy chcemy pochwalić się nowoczesnymi rozwiązaniami oraz ciekawą aranżacją wnętrza. Nowoczesny salon to doskonałe połączenie z wyspą kuchenną oraz aneksem , która zachwyci naszych gości, a nam pozwoli na funkcjonalne i praktyczne połączenie dwóch pozornie różnych sobie pomieszczeń.

Salon z aneksem kuchennym: projekt

Jak urządzić salon z kuchnią? Aby rozpocząć projekt salonu z kuchnią trzeba rozpatrzyć dwa pomieszczenia i połączyć je w jedno. Aranżacja salonu, który ma znaleźć się w takiej łączonej przestrzeni, powinna odznaczać się atrakcyjnością i nowoczesnością. Projekt kuchni natomiast powinien posiadać wyspę lub ladę barową. Wnętrze całości powinno być jasno oddzielone funkcyjne i połączone optycznie - warto zastosować jasne kolory w obu aranżacjach oraz podobną stylistykę mebli, aby aranżacje kuchnia z salonem były kompletne i ciekawe.

Salon z aneksem kuchennym: zabudowa kuchenna

Połączenie kuchni z salonem to pewne wyzwanie dla projektanta. Kuchnia połączona z salonem, a właściwie aneks kuchenny z salonem powinien posiadać przejrzysty projekt - ważna jest tutaj przede wszystkim zabudowa kuchenna czyli meble kuchenne. Aneks kuchenny to przede wszystkim szafki kuchenne, a wraz z nimi wyspa kuchenna lub lada barowa, które powinny być umieszczone po jednej stronie pomieszczenia, przeciwnej do tej, którą zajmuje część dzienna, czyli salon. Ciekawą propozycją na salon z kuchnią będzie biała kuchnia. W takiej kuchni większość szafek kuchennych ma białe lub jasne fronty i blaty. Warto, aby zabudowa kuchenna ułożona była w kształcie litery L lub U. Wersję w kształcie litery U stanowiłaby narożna zabudowa kuchenna i "przyklejona" do niej lada barowa. Wersja w litery L to narożna kuchnia z wyspą kuchenną, która ustawiona jest na przestrzeni pomiędzy zabudową kuchenną, a salonem. Dzięki temu tworzymy na środkowej przestrzeni również miejsce do wspólnego spożywania posiłków przy wyspie kuchennej lub ladzie barowej, które to zastąpią tradycyjny stół. Wystarczy do wyspy lub lady dołożyć stołki barowe i dzięki temu nasz blat stanie się niedużą, ale przyjemna jadalnią bez potrzeby tworzenia osobnego pomieszczenia na to.

Kuchnia narożna Gardena w szarym kolorze.Kuchnia narożna Gardena w szarym kolorze. Fot. Abra Meble

Urządzanie części dziennej

Salon z aneksem kuchennym, oprócz kuchni, mieści w sobie część wypoczynkową. Część dzienna powinna być projektowana jako nowoczesny salon. Aby urządzić nowoczesny salon, sięgnijmy po sprawdzone pomysły. Do salonu z kuchnią doskonale sprawdzi się styl skandynawski, bardzo popularny od kilku ostatnich lat. Styl ten charakteryzują jasne kolory i otwarta przestrzeń i aranżacje z nim wykonane doskonale będą nadawać się zarówno do salonu, jak i do aneksu kuchennego, a co za tym idzie, będą idealne do tego swoistego połączenia. W aranżacji pokoju dziennego tego stylu wprowadzamy do wnętrz połączenie: szara kanapa, szare fotele oraz komody, stoliki i stoły drewniane w jasnym, ciepłym odcieniu. Salon skandynawski to dobre rozwiązanie jako aranżacja salonu nowoczesnego, idealna dla naszego pokoju dziennego. W salonie z kuchnią sprawdzi się doskonale.

Salon z meblami Kristen.Salon z meblami Kristen. Fot. Abra Meble

Jakie meble do salonu z aneksem kuchennym?

Salon z aneksem kuchennym to doskonałe miejsce do zaaranżowania przestrzeni i umieszczenia tam naszych ulubionych mebli. Warto wyeksponować kanapę (najlepiej zastosować na tapicerce kolor szary), jako główny mebel w salonie, ustawiając ją przy ścianie. Do kanapy, jako uzupełnienie kompletu wypoczynkowego dołóżmy fotele do salonu, zwłaszcza popularne przy skandynawskim stylu fotele uszaki. Koniecznością do takiej aranżacji będzie na pewno stolik kawowy lub ława (ewentualnie stół). Komoda do salonu oraz szafka rtv to dodatkowe meble, które można ustawić w salonie. Dodatkami, w które warto będzie zainwestować w tej aranżacji tworząc salon z aneksem kuchennym, będzie z pewnością designerska lampa stojąca, być może taka w stylu industrialnym, która podkreśli nowoczesne wnętrze. Warto również zainwestować w koce oraz inne tekstylia. Na ścianie powinniśmy zawiesić zdjęcia i grafiki (warto sięgnąć np. po czarno-białe inspiracje i wydruki oparte na geometrii).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.