Mała kuchnia z wyspą - 4 rzeczy, o których musisz pamiętać przy jej aranżacji

Kuchnia z wyspą wygląda efektownie nie tylko w dużych, przestronnych wnętrzach. Również w małych pomieszczeniach aranżacje kuchni z wyspą mogą być stylowe i praktyczne. Nowoczesny design i praktyczne pomysły na zagospodarowanie przestrzeni sprawią, że kuchnia z wyspą nawet w małym pomieszczeniu będzie świetnym rozwiązaniem. Aranżacja kuchni z wyspą to nic trudnego. Dowiedź się o jakich 4 rzeczach musisz pamiętać podczas aranżacji małej kuchni z wyspą.

Kuchnia z wyspą.Kuchnia z wyspą. Fot. Shutterstock

Dlaczego wybrać kuchnię z wyspą?

Kuchnia z wyspą to popularne rozwiązanie. Dlaczego tak wielu z nas decyduje się, aby wyspa kuchenna stanowiła część ich kuchennej strefy? Ponieważ umożliwia spędzanie czasu z rodziną, którą widzimy i słyszymy z salonu. Kuchnia z wyspą i salonem staje się miejscem zacieśniania rodzinnych więzi. Urządzając ją mamy więcej miejsca roboczego, a dzięki temu przy wyspie może być więcej niż jedna osoba. Wyspa w kuchni to świetne miejsce do spożywania posiłków, nie tylko z rodziną, ale też z przyjaciółmi. To miejsce, przy którym chętnie gromadzą się goście, wspólnie przyrządzając dania podczas rozmowy. To idealne miejsce nie tylko do gotowania, ale też do jedzenia i picia, dlatego kuchnie z wyspą będą dodatkowym miejscem do wypicia porannej kawy i zjedzenia śniadania.

Urządzając małą kuchnię warto wziąć pod uwagę kilka rzeczy

Aranżacja przestrzeni po obu stronach wyspy

Wyspa kuchenna to często oddzielenie strefy kuchennej od strefy dziennej, dlatego ważne jest, aby wyspie kuchennej nadać odpowiedni styl i funkcjonalność po obu jej stronach. Nie jest powiedziane, że musi wyglądać tak samo od strony salonu jak i od strony kuchni. Część wyspy po stronie salonu może pełnić rolę regału, witryny, lub posiadać miejsce na telewizor. Pomocne będą w tym przypadku zestawy kuchenne, które można rozdzielić. Popularne rozwiązanie stosowane w tego typu aranżacjach, to zagospodarowanie wyspy jako barek, wówczas wnętrze tworzy spójną całość. Po stronie kuchni warto wtedy ulokować szafki, żeby móc trzymać w nich potrzebne kuchenne przedmioty, szklanki, czy talerze.

Wyspa kuchenna ze zlewem bądź kuchenką

Wyspa z wbudowanym zlewem lub kuchenką, to funkcjonalne rozwiązanie. Należy pamiętać jednak, że wyspa będzie musiała mieć większy blat roboczy i okap. W takim przypadku warto wybrać okap montowany do sufitu z lekkim, dyskretnym oświetleniem. Obok kuchni można umieścić szafki, które pomieszczą przybory kuchenne. Jeżeli kuchnia z szerokim blatem Cię nie przekonała, to możesz zdecydować się na wbudowany zlew jednokomorowy, by zmniejszyć szerokość wyspy do minimum.

Wyspa połączona ze stołem

Wyspa i stoły do kuchni to idealne połączenie, dzięki któremu zaoszczędzimy w trochę miejsca, a zyskamy dłuższy blat. Z takiego rozwiązania korzysta nie jedno studio projektowe. Kuchnie z szerokim blatem to podstawa, dla każdej osoby, która lubi gotować. Nowoczesna kuchnia, w której wyspa jest połączona ze stołem wyróżnia się funkcjonalnością. Przy takiej wyspie wystrój wnętrza nabiera unikalnego stylu. Blat w tym przypadku będzie dłuższy, dlatego podczas gotowania możemy go wykorzystać do innych czynności.

Wyspa w formie wózka

Jeżeli decydujemy się na klasyczny styl, a nie mamy dużej kuchni, wówczas warto rozważyć umieszczenie wyspy w formie wózka. Wózek pozwoli na to, by mieć wszystko czego potrzebujemy pod ręką, a jeżeli będzie nam on przeszkadzał, wystarczy przesunąć go w inne miejsce zmieniając jego funkcję. Mając taką mobilną wyspę, nie musimy dopasowywać do niej wnętrza domu, a w razie potrzeby zastąpi on nam dodatkowe meble.

Urządzając wyspę nawet w małej kuchni zyskamy nie tylko funkcjonalność, ale też designerskie wnętrze. Jest to idealne miejsce do ekspozycji i dekoracji wnętrza. Urządzanie kuchni powinno się zacząć już na etapie projektu. Jeżeli zdecydujemy się na wbudowany zlew czy kuchenkę, to musimy mieć przystosowane do tego instalacje wodno- kanalizacyjne, elektryczne. Szukacie mebli? Odwiedźcie www.abra-meble.pl

Więcej o:
Copyright © Agora SA