Ten blender ręczny jest do zadań specjalnych. Z nim zrobisz nie tylko smoothie

Wioleta Bednarczyk
11.12.2020 14:43
Blender ręczny to świetny sprzęt do kuchni. Pomaga w przygotowaniu różnego rodzaju koktajli, kremów, zup, a nawet dań wymagających rozdrabniania twardych warzyw i mięsa. Są też inne, mniej zaawansowane modele. Zobacz, w który dokładnie sprzęt warto zainwestować.

Blender ręczny z różnymi pojemnikami i akcesoriami.Blender ręczny z różnymi pojemnikami i akcesoriami. Fot. Shutterstock

Blender ręczny cieszy się sporą popularnością wśród fanów zdrowego odżywiania. Dzięki temu małemu AGD możliwe jest błyskawiczne przygotowanie różnego rodzaju koktajli, kremów, zup i wszelkich innych posiłków, które trzeba rozdrobnić czy zmiksować. Na przykład przy pomocy blendera ręcznego z pojemnikiem można zrobić nawet zdrową wersję kotletów. To naprawdę możliwe. Dlatego warto zainwestować w ten sprzęt. Tylko, który będzie najlepszy i na co warto zwrócić uwagę przed zakupem? Zobaczcie. To pomoże w wyborze najlepszego blendera ręcznego. 

Blender ręczny: Na co zwrócić uwagę?

Przed wyborem najlepszego blendera ręcznego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów i cech. Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie do czego będzie ci potrzebny. Jeśli od blendera ręcznego oczekujesz czegoś więcej niż tylko pomocy w przygotowaniu pysznego smoothie, to warto zastanowić się nad modelem z różnymi pojemnikami i akcesoriami, w tym różnego rodzaju ostrzami. Potem zwróć uwagę na silnik takiego urządzenia. Do rozdrabniania warzyw i owoców wystarczy model o mocy 400 - 600 W. Natomiast jeśli zależy ci na przygotowaniu pulpetów lub kotletów z warzywami to warto wybrać blender ręczny 1200 W z opcją różnej prędkości miksowania czy rozdrabniania. Ważna jest też liczba ostrzy i ich wykonanie. Im więcej będzie miał ich blender ręczny to lepiej będzie siekał warzywa i owoce. Polecamy te z czterema ostrzami. Ponadto końcówka i ostzra miksujące powinny być wykonane ze stali nierdzewnej. To najważniejsze cechy blendera ręcznego. Pozostałe, jak kolor, ergonomia, liczba akcesoriów, w tym również pojemników to indywidualna sprawa.

Blender ręczny z pojemnikiem i akcesoriami

Blender ręczny z pojemnikiem i akcesoriami Braun, Bosch czy Smeg cieszą się świetnymi opiniami. W zestawie zawierają wiele ostrzy, które pomagają w przygotowaniu rożnych dań i nie tylko warzywnych czy owocowych, ale rownież mięsnych, jak na przykład blender ręczny Braun MultiQuick 9. Wiele wymiennych końcówek i ostrzy pozwala również na posiekanie bardzo twardych warzyw, m.in. marchewki. Dlatego blender ręczny z pojemnikiem i akcesoriami będzie świetnym wyborem dla wszystkich miłośników gotowania i przyrządzania smacznych posiłków. 

Blender Braun z serii MQ to wielofunkcyjne urządzenie o wysokiej mocyBlender Braun z serii MQ to wielofunkcyjne urządzenie o wysokiej mocy Fot. Braun

Dobrymi opiniami cieszy się również blender ręczny Philips. Polecamy model Zoodler Viva Collection HR2657/90. Posiada ergonomiczny kształt, końcówkę miksującą ze stali nierdzewnej, pojemnik z ostrzem miksującym i trzepaczkę. To jednak nie wszystko co mamy. Zobaczcie! 

Blender ręczny z kielichem i trzepaczką

Z pomocą takiego urządzenia przygotujesz wyłącznie płynne posiłki i utrzepiesz jajka na ciasto. Dlatego taki blender ręczny z kielichem czy trzepaczką polecamy początkującym kucharzom, którzy niczego więcej nie potrzebują prócz zdrowego koktajlu na śniadanie, lunch lub kolację. Ten model jest świetny również do rozdrabniania warzyw w zupie. Wystarczy go włożyć do garnka i uruchomić, a w minutę dostaniesz kremówkę. 

Blender ręcznyBlender ręczny Fot. shutterstock

Ile kosztuje blender ręczny? 

Dobry blender ręczny z podstawowym wyposażeniem, czyli wyłącznie końcówką miksującą, którą wykonano ze stali nierdzewnej, kupisz już za około 70-80 złotych. Za lepszy model trzeba dopłacić. Blender ręczny z pojemnikiem i akcesoriami, w tym różnego rodzaju ostrzami, który ma przyzwoite parametry, kosztuje około 300-400 złotych. 

Zobacz wideo Materiał promocyjny
Więcej o: