Drewniane zabawki na prezent pod choinkę - rozwijają wyobraźnię dziecka, uczą, bawią, a do tego są ekologiczne!

Szukasz prezentu pod choinkę dla dziecka? Podaruj mu zabawkę, która nie tylko wywoła dużo radości i będzie bawić, ale także uczyć. Drewniane zabawki cieszą się coraz większą popularnością, są przede wszystkim trwałe, bezpieczne, a do tego ekologiczne. Oto propozycje drewnianych zabawek rozwijających wyobraźnię, dla dzieci w różnym wieku.

Drewniane klocki i zabawki edukacyjne na prezent pod choinkę

Układanie klocków to ciekawe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Budowanie zamków, domów i sklepów z drewnianych klocków zajmuje nawet kilka godzin. Klocki to dobry pomysł na prezent zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Zabawa drewnianymi klockami bardzo dobrze wpływa na rozwój dziecka. Pierwsze klocki można podarować dwulatkom, ale będą one z pewnością służyły wiele lat. Kolorowe zabawki przede wszystkim zachęcają do złapania i przełożenia w inne miejsce, uczą podstawowych umiejętności i precyzyjnych ruchów, zabawa klockami może wpłynąć na samodzielność dziecka. Układanie budowli z klocków uczy także logiki i daje podstawową wiedzę na temat przestrzeni. Jeśli szukasz prezentu, który bawi, uczy i rozwija wyobraźnie, a przy okazji da ci chwilę wytchnienia to klocki z pewnością są dobrym rozwiązaniem. Poniżej znajdziesz zestawy, które wybrała nasza redakcja. 

Drewniane zabawki dla dziewczynki

Jakie zabawki spodobają się dziewczynce? Kolorowe elementy przyciągają uwagę i zachęcają do zabawy. Poniższe propozycje Kwiatki, motylki i różowe klocki to coś co pokocha każda mała kobieta i nie będzie chciała się z tym rozstać. Dziecku powyżej drugiego roku życia możesz podarować drewniany boks aktywacyjny do ćwiczenia sprawności dłoni i palców. Dziecku powyżej 18 miesiąca życia możesz dać także do zabawy drewnianą lokomotywę, która rozwija koordynację wzrokowo-ruchową.

Drewniane zabawki dla chłopca

Co kupić chłopcu pod choinkę? Poniższe propozycje są idealne dla dzieci od 12 miesiąca życia. Drewniane zabawki są przede wszystkim bezpieczne, nie mają elementów, które można włożyć do oka, ucha lub buzi. Mali chłopcy z pewnością docenią superszybki drewniany wóz. Mały ambulans, wóz strażacki lub policyjny, to zabawki, które będą służyć dziecku przez wiele lat. Pomogą przede wszystkim rozwinąć wyobraźnię. Te drewniane zabawki mają elementy ruchome i są pomalowane nietoksyczna farbą. 

Zabawki drewniane dla najmłodszych dzieci

Zabawki z naturalnego drewna na kółkach ze sznurkiem do prowadzenia ze sobą bardzo dobrze wpływa na rozwój dzieci. To one są odpowiedzialne za swoją zabawkę, pilnują jej i traktują, jak własne zwierzę. Takie zabawki bardzo dobrze wpływają na rozwój sensoryczny, chwyt i sprawność dziecka. To idealny pomysł na prezent dla chłopca i dziewczynki od 12 miesiąca życia. 

Więcej o: