Te klocki Lego inspirują. Zestawy dla dzieci w każdym wieku

Przedstawiamy zestawy klocków Lego, które będą odpowiednie dla chłopców i dziewczynek w każdym wieku. Inspirują, a także zachęcają do odgrywania ról, wymyślania różnych historii, a także profesjonalnego konstruowania maszyn. Mamy też kolorowe i bezpieczne serie dla najmłodszych.

Klocki Lego City.Klocki Lego City. Fot. Shutterstock

Klocki Lego uwielbiają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki na całym świecie. Nie bez powodu, ponieważ marka Lego nieustannie zaskakuje nowymi kolekcjami dla dzieci w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Wszystkie są świetnie wykonane, mają interesujące kolory, wspomagają rozwój i dają dużo radości z ich układania. Kto wymyślił klocki Lego? Nazwa pochodzi od przedsiębiorstwa założonego przez duńskiego producenta zabawek – Ole Kirka Christiansena w 1932 roku, choć oficjalnie przyjęła się dopiero w 1943 roku. Pierwszy zestaw klocków Lego pojawił się w 1949 roku, a od 1958 roku rozpoczęto produkcję ulepszonych modeli, które opatentowano i wysłano po raz pierwszy za granicę. Do dziś cieszą się wielką popularnością nie tylko wśród dzieci, ale również... dorosłych. 

Jak klocki Lego wpływają na rozwój dziecka? 

Klocki Lego przede wszystkim rozwijają wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, koordynację wzrokową i mięśnie palców rąk. Uczą cierpliwości, odstresowują, zacieśniają więzi i dają dużo radości. Są świetne do zabawy i w pojedynkę, i z całą rodziną. 

Jakie są klocki Lego i które warto kupić?

Do wyboru jest mnóstwo różnorodnych kolekcji dla dzieci w każdym wieku oraz dla dorosłych. Dlatego przed zakupem warto nieco lepiej zapoznać się z wersjami i rozmiarami zestawów, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór klocków Lego dla najmłodszych. Na przykład dla dwulatków przeznaczone są kolorowe i bezpieczne kolekcje klocków Lego Duplo, w których znajdują się certyfikowane elementy o większych rozmiarach. Można z nich budować domki, auta, drzewa i inne elementy z otaczającego nas świata. Jakie natomiast klocki Lego będą najlepsze dla dzieci od 3. do 5. roku życia? To klocki Lego Friends, City, Disney oraz serie Junior z bohaterami bajek, które pozwalają na kreatywną i pełną emocji zabawę. 

Te klocki Lego City są świetne dla czterolatków i pięciolatków

Baza policji powietrznej, laweta helikoptera policyjnego czy remiza strażacka z serii klocków Lego City będą świetnym wyborem nie tylko dla chłopców, niektóre dziewczynki też mogą mieć frajdę z ich układania. To seria przedstawiająca życie w mieście. 

Klocki Lego dla dziewczynki? 

Klocki Lego Friends i Disney, dzięki którym można zorganizować przyjęcie w zamku Kopciuszka czy występ gimnastyczny na pewno zainteresują dziewczynki. Takie zestawy polecamy szczególnie pięcio- i sześciolatkom. Klocki lego Friends będą idealne do wspólnej zabawy z przyjaciółmi!

Klocki Lego Friends: Autobus przyjaźni.Klocki Lego Friends: Autobus przyjaźni. Fot. Lego I Media Markt

Klocki Lego: co można zbudować? 

Dla starszych dzieci zainteresowanych grami komputerowymi świetne będą klocki Lego Minecraft, dzięki którym można zbudować pustynny dom z płaskim dachem, punkt handlowy, pole uprawne czy kryjówkę rozbójników. Wszystkie elementy zestawów są inspirowane popularnymi grami komputerowymi. 

Klocki Lego Technic – świetne dla dzieci od siódmego roku życia

Realistyczną architekturę i modele, które mają silniki, m.in. katamarany, motocykle, samochody, dostaniesz w serii klocków Lego Technic. Z nimi można poczuć się jak konstruktor maszyn. Dlatego klocki Lego Technic są świetne również dla dorosłych. 

Klocki Lego Technic: Land Rover Defender.Klocki Lego Technic: Land Rover Defender. Fot. Shutterstock

Klocki Lego Ninjago i Marvel

Te ciekawe serie klocków Lego z pewnością spodobają się miłośnikom niestandardowych  pojazdów, które można przekształcać w latające modele. Pokochają je również fani superbohaterów z filmów Marvela. Zestawy klocków Lego Ninjago oraz Marvel inspirują do ogrywania ról i wymyślania różnych historii, m.in. o Spidermanie, który walczy z Venomem. Przedstawiamy klocki Lego, które będą odpowiednie dla dzieci od ósmego roku życia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.