Nowoczesne kuchnie: cena, realizacje, jak je urządzić? Podpowiadamy

Nowoczesne kuchnie wyróżniają świetne rozwiązania techniczne, detale, nietuzinkowe opcje stylistyczne. Czy w takim razie dominują układy mebli i urządzeń, czy może jednak wolnostojące regały i otwarte półki? Podpowiadamy.

Nowoczesne kuchnie charakteryzuje nie tylko minimalistyczny design i zabudowa z meblami wykończonymi na wysoki połysk. Znajdziemy w nich także rozwiązania eklektyczne, skandynawskie akcenty, a nawet elementy dekoracyjne w stylu art déco. Zaprojektowane są ze swobodą, a ich wygląd zależy od indywidualnych upodobań właścicieli. Najważniejszą jednak cechą nowoczesnej kuchni jest dobre wykorzystanie przestrzeni, zabawa detalami i zastosowanie świetnych rozwiązań technicznych. Kuchnie mają być przecież nowoczesne, niebanalne stylistycznie i bardzo praktyczne. Zobaczcie, jak to osiągnąć! 

Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

O nowoczesnej kuchni z witryną, wyspą, dużym stołem oraz świetnym sprzętem AGD marzy pewnie wielu z nas. Chcemy także mieć piękne meble – jakie? Tak, jak wspomnieliśmy, wszystko zależy od gustu właścicieli. Mogą być to szafki drewniane lub wykonane z płyty MDF z wykończeniem na wysoki połysk lub matowym. Wszystkie te opcje są nadal modne. Teraz jedynie eliminuje się coraz częściej przysadziste i wysokie szafy, które zastępują piękne witryny czy półki. Nie oznacza to, że zabudowy przestały być modne. Nie są jednak jedynym rozwiązaniem w nowoczesnej kuchni. Coraz częściej jako widoczny element dekoracji pojawia się szkło oraz formy kamienne, na przykład w postaci półek. 

Nowoczesne kuchnie z wyspą też są nadal modne, zmienia się jednak design wyspy kuchennej. Częściej ma ona oszczędną, ale nadal praktyczną formę. Dzisiejsza wyspa kuchenna może mieć zaokrąglone ranty czy lustrzane cokoły. Niekiedy pełni też funkcję barku lub stołu jadalnianego. 

Nowoczesne kuchnie z witrynami również są eleganckie i będą modne także w 2021 roku. Charakteryzuje je lekkość formy przy zachowaniu praktycznego charakteru. Szkło zdobi fronty dużych szaf kuchennych, ale również szafek i półek otwartych. To wpływa na niebanalność aranżacji.

Jak ocieplić nowoczesną kuchnię? 

Doskonały efekt można osiągnąć za pomocą różnorodnych detali. Dlatego w nowoczesnych kuchniach stawiamy wazony, obrazki w ramie, stylowe naczynia, ale też małe AGD. 

Nowoczesne kuchnie dekorują również wiszące kwiaty, niebanalne kinkiety i uchwyty meblowe. Wszystko, co może podkręcić styl nowoczesnej kuchni. 

Nowoczesne kuchnie: cena

Ceny są naprawdę różnorodne. Same szafki mogą kosztować 10 tysięcy złotych, ale również cztery razy więcej. Podobnie jest ze sprzętem AGD – małym i dużym. Za zestaw, w którym jest piekarnik, lodówka, okap, zmywarka można zapłacić 4 tysiące złotych lub nawet 50 tysięcy złotych, jeśli wybierze się na przykład urządzenia marki Smeg. Na ostateczną cenę nowoczesnych kuchni mają wpływ wybrane materiały, meble i sprzęt AGD. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.