Domowa ścianka wspinaczkowa, oddychająca doniczka - oto najbardziej pomysłowe, polskie projekty 2020 roku

Mówi się, że "Polak potrafi" - we wzornictwie również. Potwierdzeniem są projekty, które stworzyli polscy designerzy. To sprytne rozwiązania do domu, które ułatwiają życie. Niektóre z nich potrafią również umilić codzienny relaks w domu. Przedstawiamy produkty must have 2020 roku, które nagrodził Łódź Design Festival.

Oto wybrane przez nas produkty wnętrzarskie o wszechstronnym zastosowaniu, które wyróżnia świetna funkcjonalność i dobry styl. Nie tylko my je doceniliśmy! Zrobiło to również jury konkursu "must have 2020", które co roku wyłaniania i upowszechniania najlepsze polskie produkty użytkowe. To propozycje, które sprawdzą się w każdym wnętrzu - zarówno w pokoju dziecka, salonie, sypialni, jak i w korytarzu. Warto je znać, ponieważ ułatwiają codzienne życie, a niektóre z nich świetnie umilają relaks w domu. Przedstawiamy nasze top 5 sprytnych rozwiązań do domu. 

Domowa ścianka wspinaczkowa Hang In There: Świetny design i naturalne materiały

Ścianka wspinaczkowa to sprytne rozwiązanie do domu, które ucieszy każde dziecko.Ścianka wspinaczkowa to sprytne rozwiązanie do domu, które ucieszy każde dziecko. Fot. Hang In There

To wielofunkcyjny produkt i sprytne rozwiązanie do domu, które rośnie wraz z dzieckiem - w wersji podstawowej jest ścianką wspinaczkową, która może zamienić się również w regał na książki lub funkcjonalne biurko. To praktyczne, a jednocześnie ekologiczne i bardzo stylowe rozwiązanie, które można personalizować. Poza wzorami producenta możliwe jest nadrukowanie na nim dowolnego projektu. Może to być nawet rysunek dziecka. Produkt został nagrodzony przez Łódź Design Festival w konkursie "must have 2020". Zaprojektowali go Piotr Kołodziejski, Miłosz Świć i Łukasz Kaczmarek. 

Do ścianki wspinaczkowej Hang In There można dokupić 18 drewnianych chwytów, które pozwalają stworzyć drogę o różnym stopniu trudności. Dlatego to dobry wybór zarówno dla pięciolatka, jak również starszego dziecka, które pragnie rozwijać swoją motorykę. Ściankę można też rozbudować o dodatkowe elementy, m.in. drążek, drabinkę czy uchwyt do worka bokserskiego. 

Ogranicza nas tylko twoja wyobraźnia lub twojego dziecka

- wyznają projektanci marki Hang In There. 

Dekoracja ścienna BORDER: To rozwiązanie "sześć w jednym", które sprawdzi się w każdym wnętrzu

To ty decydujesz, do czego będziesz używać swojego BORDERA. Ta sprytne rozwiązanie do domu pięknie ozdobi każde wnętrze, ale również zwiększy jego praktyczność. BORDER można zamówić z haczykiem, lusterkiem, półką blaszaną, relingiem na ręczniki lub drewnianą donicą. Może być też metalową tablicą na magnesy. Podstawą konstrukcji jest stalowe koło udekorowane zgrzewaną siatką, do której mocuje się wymienione elementy. Można je zamówić w dwóch rozmiarach średnicy - 50 i 80 cm. 

Projekt BORDERA stworzyła projektantka wnętrz Agnieszka Żyła. Produkt został nagrodzony w konkursie "must have 2020". 

Doniczki oddychające OXY

Doniczki OXY zaprojektowało Kabo & Pydo design studio tak, by zapewniały roślinom stały dostęp do powietrza i nie powodowały ich gnicia w przypadku nadmiernej ilości wody. To czyni doniczki bardzo sprytnym rozwiązaniem do domu. Mają żeberkową, sztywną formę wykonaną z trwałego polipropylenu bez domieszek, która jest łatwa w recyklingu, a także filcowy wkład i zbiornik na wodę, który zamontowany jest na spodzie osłonki. Doniczki OXY można kupić w dwóch rozmiarach, mniejszym 1,5 litra i większym 10-litrowym, a także w dwóch wersjach kolorystycznych - ciemnozielonej i ceglanej. 

Oddychające doniczki OXY.Oddychające doniczki OXY. Fot. Opeko.pl

Wieszak sufitowy Hackee: Estetyczny i bezpieczny produkt, który przyjmuje różne role w domu

Przedstawiamy stylowy hak i kolejne sprytne rozwiązanie do domu, które ma pięć wersji kolorystycznych i służy do łatwego wieszania różnych przedmiotów pod sufitem. Na wieszaku Hackee można powiesić hamak, huśtawkę, kable oświetleniowe czy też doniczki z roślinami. W każdym wnętrzu wygląda bardzo estetycznie i jest wytrzymały, gwarantuje bezpieczne wieszanie przedmiotów.

Wieszak sufitowy Hackee został nagrodzony w konkursie "must have 2020", a zaprojektował go Jakub Kowalewski. 

Wieszak Hackee to sprytne rozwiązanie do domu.Wieszak Hackee to sprytne rozwiązanie do domu. Fot. Redtableproject.eu

MIOOU: Ekologiczne meble dla kotów

Kolekcję ręcznie robionych mebli do drapania, odpoczynku i zabawy dla kotów, czyli słupek, domek i tunel MIOOU zaprojektowała Katarzyna Galicka-Szer. To polski design dla mruczków, który powstał z ekologicznych materiałów, m.in. tektury, filcu i sznura jutowego. W każdym domu zaprezentuje się bardzo stylowo, a jednocześnie świetnie posłuży wszystkim kociakom. Produkty nagrodzono w konkursie "must have 2020". 

Jak narodził się pomysł na kocie meble? Zobaczcie, co mówi Kasia, autorka kolekcji Mioou.

Jestem architektem. Kocham piękno i zwierzęta. W codziennym życiu i pracy towarzyszą mi trzy przygarnięte koty: Tito, Tula i Lila. To one zmieniły moją świadomość. Z myślą o nich i ich potrzebach narodził się projekt Mioou. Koty kochają tekturę i naturalne materiały. Z nich powstają projekty kociej architektury. Tworzę je własnoręcznie z dbałością o design i środowisko. Właśnie dzięki temu zamiłowaniu do ekologii, kotów i architektury powstają estetyczne meble, które pokocha zarówno twój kot, jak i ty.

Wszystkie sprytne rozwiązania do domu, które przedstawiliśmy, pasują do każdego wnętrza, bez względu na styl aranżacji. Nie dość, że są praktyczne, to jeszcze wyróżnia je styl i uniwersalna forma. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.