Te garnki do kuchni indukcyjnej są niezawodne. Oto nasze top 18

Gerlach, Ambition, Lamart - te garnki do kuchni indukcyjnej cieszą się sporą popularnością wśród początkujących i zaawansowanych miłośników gotowania. To rondle, brytfanny i klasyczne modele z pokrywką, które wykonano z wysokiej jakości żeliwa z nieprzywierającą warstwą emalii, ceramiki oraz stali nierdzewnej. Przedstawiamy 18 solidnych, praktycznych i stylowych garnków do płyty indukcyjnej.

Żeliwny garnek do kuchni indukcyjnej.Żeliwny garnek do kuchni indukcyjnej. Fot. Shutterstock

Garnki do kuchni indukcyjnej są bardzo trwałe, nie brudzą się w sposób trudny do wyczyszczenia, nie przypalają podczas gotowania i mają różnorodny design. Dlatego dziś na zamontowanie płyty indukcyjnej w kuchni decyduje się coraz więcej osób. Taki rodzaj płyty grzewczej cieszy się ogromną popularnością, ponieważ ma przystępne ceny, minimalistyczną i modną formę, a gotowanie na niej jest przyjemne, szybkie i łatwe. 

Czy do płyty indukcyjnej muszą być specjalne garnki?

Do takiego gotowania używa się wyłącznie garnków, które mają ferromagnetyczne dno (przyciągające  magnes). Jest ono wyczuwalne przez pole magnetyczne płyty indukcyjnej. Dlatego przed wyborem ulubionego zestawu naczyń do gotowania warto sprawdzić, czy są ona przeznaczone do takiej płyty grzewczej oraz czy ich średnica odpowiada rozmiarom miejsc grzewczych, które znajdują się na płycie indukcyjnej. W innym razie nie sprawdzą się w tego typu płytach. 

Jak są oznaczone garnki do płyty indukcyjnej?

Wszystkie garnki do kuchni indukcyjnej oznacza się specjalnym symbolem zwojnicy (cewki). Najczęściej można go znaleźć na opakowaniu lub na spodzie naczynia. 

Jak sprawdzić garnek do płyty indukcyjnej?

Jeśli na wybranych garnkach nie ma odpowiedniego oznaczenia do jakiej płyty grzewczej są przystosowane, można wykonać praktyczny test z pomocą magnesu. Wystarczy go położyć obok naczynia - jeśli garnek go przyciągnie, to dostaniemy informację, że wybrany produkt sprawdzi się też na płycie indukcyjnej. 

Przedstawiamy nasze top 18 garnków do płyty indukcyjnej. To m.in. rondle, brytfanny i klasyczne modele z pokrywką, które wykonano z wysokiej jakości żeliwa z nieprzywierającą warstwą emalii, ceramiki oraz stali nierdzewnej.

Garnki do kuchni indukcyjnej: Gerlach i Lamart

Garnki ze stali nierdzewnej Gerlach czy emaliowane Lamart, które wykonano m.in. z wysokiej jakości żeliwa? Do wyboru mamy jedne i drugie. Jest komplet składający się z 10 elementów, ale również wiele ciekawych i pojedynczych egzemplarzy. 

Garnki do kuchni indukcyjnej Gerlach to świetna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie minimalistyczny design, estetykę, solidność i funkcjonalność naczyń. Mają grube, trójwarstwowe dno indukcyjne, wewnętrzne miarki, pokrywki z odpowietrznikami, a także duże i wygodne uchwyty. Zestaw garnków do kuchni indukcyjnej Gerlach Ambiente dodatkowo wyposażono w specjalną funkcję odcedzania - ma dwa rodzaje sitek w pokrywce, które ułatwiają gotowanie. Wszystkie są odporne na uszkodzenia, korozję, wysoką temperaturę, a także nadają się do mycia w zmywarce.

Czy warto inwestować w żeliwne garnki do kuchni indukcyjnej? Zdecydowanie. Większość takich naczyń jest bardzo trwała, ponieważ żeliwo to twardy i odporny materiał. Polecamy na przykład model żeliwny Lemart Iron – bardzo dobrze rozprowadza i utrzymuje ciepło, ma ponadczasowy czarny kolor, który wpasuje się w aranżację każdej kuchni. Jest łatwy w czyszczeniu i konserwacji. 

Pozostałe garnki do kuchni indukcyjnej Lemart, które mają emaliowaną powierzchnię, są również bardzo stylowe, wytrzymałe termicznie, jak też odporne na ścieranie, przypalenie i dobrze rozprowadzają ciepło. Wyposażono je w grube dno, pokrywki oraz wygodne uchwyty. 

Garnki Ambition do płyty indukcyjnej 

Aluminiowy korpus, grube, trójwarstwowe dno indukcyjne, emaliowana powłoka odporna na zarysowania czy równomierna powierzchnia grzania to tylko niektóre cechy, które określają garnki Ambition do płyty indukcyjnej z serii Amore. Są też inne modele z powłoką marmurową, ale o naturalnym designie – proponujemy garnki do kuchni indukcyjnej Ambition Nature. Bez względu na to, które wybierzesz, to na pewno nie zawiedzie ich funkcjonalność. 

Garnki do kuchenki indukcyjnej Ambition z serii Loremis Plus wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Mają m.in. trójwarstwowe dno, które zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła, stylowe pokrywki ze szkła, z otworami umożliwiającymi odprowadzanie pary. Można myć je w zmywarce. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA