Jakie zabawki dmuchane do basenu kupić? Top 6 pomysłów

Akcesoria basenowe są różne, ale na pewno prym wieść będą dmuchane zabawki. Zobaczmy zatem, jakie warto wybrać, by mieć jeszcze większą frajdę z zabawy w basenie.

Lato to czas zabawy i odpoczynku. Dla dzieci to szczególnie radosny okres, brak nauki oraz ciepłe dni sprawiają, że aż chce się wyjść na zewnątrz. Doskonałym miejscem do zabaw będzie na pewno nasz ogród - w środku lata pełen słońca pozwoli na obcowanie z naturą, a jednocześnie dom jest na tyle blisko, by bez trudu można było uzyskać zimne napoje. Hitem ostatnich letnich dni są na pewno baseny ogrodowe. Są przykładem na doskonałą zabawę w ogrodowym zaciszu. To rozrywka dla całej rodziny, zarówno dla dorosłych, jak i dla najmniejszych. Aby jednak zabawa była jak najlepsza, warto zastanowić się nad zakupem dodatkowych zabawek i akcesoriów basenowych.

Basen ogrodowy.Basen ogrodowy. Fot. Shutterstock

Materace

Jednymi z najpopularniejszych zabawek dmuchanych do basenów z pewnością będą materace - najlepsze i najprostsze opcje są bowiem najbardziej efektowane. Dmuchane materace to hit zabaw na plaży, w basenach publicznych, ale także i tych naszych, przydomowych basenach ogrodowych. Materac pozwoli nam na leniwy wypoczynek, zwłaszcza, jeśli lubimy wylegiwać się w pełnym słońcu. Miarowe kołysanie wody na pewno uspokoi nasze nerwy i pozwoli nam na pełny odpoczynek. Dzieci również będą zadowolone - ich wyobraźnia pozwoli im przy pomocy materaca wybrać się na rejs statkiem lub na poszukiwania zaginionej wyspy.

Dostępne są w przeróżnych rozmiarach i kolorach. Oprócz zwykłych materacy o prostokątnym kształcie możemy z powodzeniem zainwestować również w coś bardziej wymyślnego. Te w kształcie zwierząt na pewno spodobają się najmłodszym, nasze dzieci będą zachwycone możliwością zabawy z dmuchanym krokodylem lub jednorożcem. Na rynku dostępne są również materace w kształcie lizaków albo lodów. Ceny będą zależne oczywiście od wielkości i zastosowanego materiału.

Koła do pływania

Basen to także doskonałe miejsce do nauki oraz do szlifowania pływackich zdolności. Dmuchane koła do pływania kojarzą nam się z latem, basenami oraz morzem. Dzieci mogą z ich pomocą uczyć się pływania w wodzie - dzięki dmuchanym kołom do pływania będą bezpiecznie unosić się na wodzie. Dmuchane akcesoria takie jak koła oraz rękawki z pewnością zapewnią bezpieczeństwo dzieciom w czasie ich zabawy z wodą. Rękawki, podobnie jak koła, to też świetny sprzęt do nauki pływania dla dziecka.

Piłki i zestawy do gry w piłkę

Zabawki do wody to również kolorowe piłki. Dmuchane stanowią świetną podstawę do gier w wodzie i pozwalają na najlepsze kombinacje gier. Dzieci na pewno sprawią, że zwykła, dmuchana piłka - zabawka będzie obiektem zabaw, śmiechu i rozrywki. Także i dorośli będą zadowoleni, gdy akcesoria na nasz basen wzbogacą się o dmuchaną piłkę. Niezależnie od wieku dmuchane zabawki na pewno będą świetnym dodatkiem do zabaw.

Dodatkowo warto do samej dmuchanej piłki dokupić pełen dmuchany zestaw do gry. Zestaw taki, oprócz piłki, zawiera również dmuchane zabawki bramki, często z rozciągniętą między nimi siatką. To doskonała opcja na wspólne mecze w gronie rodzinnym lub znajomych, będzie dobrą opcją dla dziecka i jego przyjaciół.

Makaron

Zabawki dmuchane takie jak makaron to doskonała opcja na wodne bitwy oraz naukę pływania. To specjalne, wydłużone zabawki, opierając się o nie, dziecko będzie mogło łagodnie unosić się na powierzchni wody. Zabawki dmuchane takie jak makaron na pewno sprawią dużo radości.

Niecodzienne pomysły

Wśród dmuchanych zabawek można również spotkać ciekawe i nietypowe pomysły. Jednym z przykładów mogą być dmuchane buty - kajaki. Dzięki nim możemy chodzić po powierzchni wodnej, a basen nagle stanie się miejscem magicznym. Nasze baseny stelażowe lub baseny rozporowe możemy też zaopatrzyć w mniejsze produkty - baseniki - dzięki którym nasze dzieci mogą wybrać się np. w morską podróż.

Uchwyty na napoje i lodówki

Dla dorosłych nie tylko zabawki są ważne. Dmuchane akcesoria również wychodzą naprzeciw tym, którym nie tylko zabawa w głowie, a którzy potrzebują nie raz spokojnego odpoczynku we własnym ogrodzie, w basenie. Dmuchane uchwyty na napoje lub lodówki zapewnią odpowiedni poziom odpoczynku i relaksu. Te przedmioty omijają raczej kategorie gier i zabaw, ale na pewno będą ciekawym dodatkiem do zabawek do basenu. Przydadzą się w basenie zwłaszcza wtedy, gdy ze znajomymi chcielibyśmy urządzić imprezę - uchwyty doskonale przytrzymają drinki, a lodówki przechowają napoje. Należy pamiętać, że nie są to typowe zabawki - należy uważać, aby nasze dziecko się nimi nie bawiło.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.