Jaką kołdrę wybrać, by poprawić jakość snu? Te modele nie zawiodą

Kołdra puchowa czy z pierza, a może jeszcze inna? Podczas wyboru najlepszego modelu najważniejsze jest wypełnienie, które zapewni wysoką jakość snu. Podpowiadamy, w które produkty warto zainwestować, by czuć się komfortowo w chłodne i ciepłe dni.

Najważniejszym elementem kołdry jest jej wypełnienie.Najważniejszym elementem kołdry jest jej wypełnienie. Fot. Shutterstock

Przedstawiamy świetne kołdry, które otulają miękkim wypełnieniem z puchu, pierza i włókien syntetycznych o wysokiej jakości. Teraz mają rewelacyjną ofertę, ten stosunek – jakości do ich ceny – bardzo się opłaca! Wszystkie kołdry można kupić z ogromnym rabatem, nawet -74%. 

Kołdra puchowa czy z pierza? Wypełnienie to najważniejsza część kołdry, od niego najbardziej zależy nasz komfort podczas snu. Obecnie kołdra puchowa czy z pierza, dzięki nowoczesnym metodom i technologiom przerobu oraz uszlachetniania tych surowców, jest najpopularniejszym produktem wśród pościeli z różnym wypełnieniem, dominuje nad modelami z wełny i syntetyków. Poszczególne produkty z tej kategorii mogą się różnić od siebie nie tylko rodzajem puchu, ale na przykład zawartością puchu w pierzu. Kołdry puchowe i z pierza mają też kasetowe komory, dzięki którym puch nie przemieszcza się pomiędzy poszczególnymi jej częściami. To również zapewnie lepszy komfort snu.

Kołdra puchowa jest uznawana za najlepszy produkt pod względem ochrony termicznej ciała. Puch gęsi świetnie absorbuje wilgoć i pozwala na utrzymanie stałej temperatury ciała. Otulanie się taką kołdrą puchową podczas snu, zapewnia doskonałą wentylację i izolację cieplną bez przegrzania organizmu. Jest też lżejsza od innych podobnych modeli z naturalnym wypełnieniem, np. kaczym. 

Kołdra puchowa.Kołdra puchowa. Fot. Shutterstock

Kołdra z pierza ptactwa wodnego jest mniej sprężysta, miękka, słabiej grzeje i wentyluje niż ta z gęsim puchem. Wynika to głównie ze struktury pierza, która jest mniej elastyczna i delikatna. Kołdra z pierza to produkt, który zaraz po modelu puchowym cieszy się największą popularnością na całym świecie. 

Centa-Star oferuje kołdry z pierza z zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami. To produkty, które w naturalny sposób łączą tradycję i innowacje tej niemieckiej marki. Są miękkie, przytulne, a teraz mają świetne ceny. 

Sypialnia z puchową kołdrą.Sypialnia z puchową kołdrą. Fot. Shutterstock

Kołdra bawełniana i poliestrowa

Bawełna jest delikatna, wytrzymała i dobrze absorbuje wilgoć. Łatwo ją utrzymać w czystości i można ją prać w pralce, najlepiej w temperaturze 30 stopni. Natomiast włókna syntetyczne, na przykład poliestrowe poleca się szczególnie alergikom. Takie modele przyciągają mniej roztoczy niż kołdry puchowe.

Przedstawiamy też ciekawe propozycje poduszek z różnym wypełnieniem, które można dopasować do kołder. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.