Jak wygląda styl etno? W etnicznie urządzonych domach pojawia się mnóstwo rattanu, wikliny, różnorodnych plecionek, ale to kolory, wzory, symbole z różnych krańców świata najlepiej aranżują wnętrza w stylu etno. Podobnie jak w domach boho nie brakuje również naturalnych odcieni – brązów, zieleni, beżów, ale pojawiają się również żywe barwy. Dominują jednak odważne akcenty kolorystyczne Maroka czy Meksyku. Pięknie komponują się z deseniami innych kultur, azteckimi rombami, pasami i zygzakami i arabskimi ornamentami.
Rattan, bambus i wiklina nadal znajdują się we wnętrzarskich trendach. Kojarzą nam się z wakacjami i mile spędzonymi chwilami. Stąd tak wielka moda na naturalne materiały. Bambus to drewniejąca bylina z gatunku traw. Rattan wytwarza się z drewna palmowego. Natomiast wiklinę pozyskujemy w Polsce, z młodych pędów kilku gatunków wierzby. Wszystkie są przyjazne środowisku i rosną bardzo szybko. Są też odporne na różnorodne warunki pogodowe, trwałe i praktyczne. Świetnie pasują do wnętrz, jak również różnorodnych stylizacji tarasowych i balkonowych. Wiklina, bambus i rattan są dziś podstawą aranżacyjną nie tylko stylu etno czy boho, ale coraz częściej zdobią też wnętrza skandynawskie, a nawet vintage. Pojawiają się w formie plecionych mebli i dekoracji napełnionych duszą bohemy, jako na przykład pawie ogony czy kwiaty z funkcją siedzenia i wypoczynku. Są też plecione zagłówki i łóżka, które potrafią pięknie urządzić całą sypialnię.
Z egzotycznymi wakacjami kojarzy nam się też styl etno, który jest bardzo kolorowy i wzorzysty. Pięknie prezentuje się na różnorodnych dekoracjach i akcesoriach. Dlatego jeśli lubisz styl etno, jego feerię barw i różnorodne wzory, to nasze dekoracje w stylu meksykańskim są dla ciebie. Idealne do podkręcenia każdej etnicznej aranżacji. Na tych produktach nie ma węży, aligatorów, krzyży czy Matki Boskiej z Guadalupe. Jest za to meksykańska malarka, słynąca z autoportretów – Frida Kahlo. Mamy też sporo florystycznych i zwierzęcych motywów, które pięknie podkreślą styl etno, ale nie tylko. Świetnie prezentują się również w innych wnętrzach. To kolorowe poduszki, donice, osłonki, zasłony, niebanalne ręczniki czy akcesoria dekoracyjne do kuchni. Daj się ponieść aranżacyjnej fantazji, by stworzyć piękny styl etno.
Pamiętaj! Styl etno słynie z feerii barw, kolorystycznych kontrastów i ciekawych wzorów, które pojawiają się na przeróżnych dekoracjach i meblach. Dzięki nim dom nabiera charakteru i indywidualności, choć kiedy się przesadzi z ich liczbą, łatwo o efekt kiczu.
Poduszki w stylu etno pięknie ozdobią każdy dom. Wyróżniają je nie tylko piękne wzory florystyczne, ale znakomicie kontrastujące ze sobą kolory, mniej i bardziej intensywne. Obok stonowanej zieleni pojawia się subtelny beż i kolor musztardowy. Mamy też poduszki w stylu etno, na których przeważają stonowane niebieskości. Są też bardziej wybuchowe mieszanki barw – żywego różu, czerwieni, turkusu, zieleni i pomarańczy oraz wielu innych. Idealne do pięknej aranżacji domu w stylu etno!
Nie tylko poduszki z motywem florystycznym i zwierzęcym pięknie dekorują styl etno. Pasy i ludowe wzory też pasują do takiej aranżacji.
Styl etno w domu tworzą również inne dodatki: kolorowe osłonki na kwiaty, zasłony, obrazy, koce czy kilimy. Przedstawiamy propozycje z zygzakowatym wzorem, a także z pięknymi motywami florystycznymi. To produkty, które zwracają uwagę niebanalnymi kompozycjami kolorystycznymi. Wiele z nich wygląda, jakby były porwane z bajki o tajemniczym ogrodzie.
Wybraliśmy ręczniki w stylu etno ze stuprocentowej bawełny, które zachwycają pięknymi kolorami i wzorami. Mają energetyczne, jak też bardziej subtelne barwy i kwiatowe wzory. Idealne do każdej łazienkowej aranżacji w stylu etno, ale nie tylko. Wiele z nich pięknie zaprezentuje się we wnętrzu skandynawskim czy retro.
Przedstawiamy akcesoria kuchenne w stylu etno, które wprowadzą więcej radości do strefy przygotowywania posiłków. To podkładki w kształcie sukulentów, ścierki, obrusy, osłonki, a nawet dywanik z monsterami.
Wszystkie wybrane produkty świetnie podkręcą styl etno w domu.