Duński design: niebanalne dodatki do domu Bloomingville i OYOY

WiB, D Z
11.02.2021 13:06
Naturalny, prosty, funkcjonalny, a przede wszystkim niebanalny - taki jest duński design Bloomingville i OYOY. Teraz wszystkie produkty tych marek można kupić z rabatem nawet 75%.

Duński design to naturalne, proste, ale funkcjonalne formy.Duński design to naturalne, proste, ale funkcjonalne formy. Fot. Bloomingville

Duński design słynie z naturalnej, prostej i funkcjonalnej formy. To piękne wzornictwo, którym od lat inspirują się projektanci z całego świata. Kultowy duński design vintage, czyli meblościanki, komody, krzesła, jak również dekoracje z lat 50.-70. XX wieku, do dziś są obiektem pożądania wielu miłośników dobrego wzornictwa użytkowego. Wiele z tych przedmiotów uzyskało status ikon wzornictwa. Doskonałe w historii duńskiego designu zapisali się m.in. Hans Wegner, Arne Jacobsen, Kaare Klint, Finn Juhl czy Børge Mogensen, choć lista świetnych projektantów z Danii jest o wiele dłuższa. 

Nowoczesny duński design

Jak duński design wypada we współczesnych czasach? Projektanci młodszego pokolenia są świetnymi wizjonerami, a wiele ich prac zdobi kopenhaskie Design Museum. Są tu m.in. ażurowe krzesła i lampy Louise Campbell, które wyróżniają też organiczne kształty, piękna ceramika Ole Jensen czy minimalistyczne wzornictwo Cecilie Manz.

Jednymi z najpopularniejszych marek, które tworzą wyjątkowy duński design, prosty, funkcjonalny, ale również subtelnie elegancki, są Bloomingville i OYOY. To piękna ceramika, tekstylia, różne akcesoria do domu, lampy i meble. 

Duński design Bloomingville 

Czemu duński design Bloomingville warto mieć w domu? To modne, proste, geometryczne wzornictwo o lekkiej i funkcjonalnej formie, które pięknie dekoruje dom. Zaskakuje również świetnymi kompozycjami kolorystycznymi. Pastelowe, jak też żywe barwy dekorują pojemniki, talerze, kubki, wazony, jak również inne naczynia i ozdoby do domu.

Ceramiczny świecznik.Ceramiczny świecznik. Fot. Bloomingville

Markę stworzyła Betina Stampe wraz z mężem Simonem w 2000 roku. Od początku zakładali, że linia wzornicza produktów będzie zależała od zmieniających się trendów wnętrzarskich. Dlatego każdego roku powstaje około ośmiu różnych kolekcji, które projektuje między innymi właścicielka marki. 

Ceramika Carrie.Ceramika Carrie. Fot. Bloomingville

Duński design: Pojemniki na żywność Bloomingville 

Te produkty pięknie ozdobią blat kuchenny. Choć to tylko pojemniki na żywność, to widać w nich miłość do designu. Każdy detal jest przemyślany, a forma zaskakuje nietuzinkowością i kolorami. 

Pojemniki i naczynia ceramiczne.Pojemniki i naczynia ceramiczne. Fot. Bloomingville

Duński design OYOY

Wysoka jakość, funkcjonalność, a także proste i piękne kształty – taki jest duński design OYOY. Doceniają go miłośnicy wzornictwa w każdym wieku. Markę stworzyła Lotte Fynboe, która również zajmuje się projektowaniem kolekcji mebli i dodatków do wnętrza. Wiele jej pomysłów zaczerpniętych jest z dziecięcych wspomnień sprzed lat. Poznaj duński design OYOY o niebanalnej formie.