Uporządkuj przestrzeń w swoim mieszkaniu - niezbędne akcesoria do przechowywania

Porządek w szafie, w kuchni, w łazience? To miejsca, w których sprzątać można bez końca. Im więcej drobnych przedmiotów, tym większy bałagan. Czas nad tym zapanować, bo w uporządkowanej przestrzeni po prostu żyje się łatwiej. Przychodzimy z pomocą, wybraliśmy dla Was niezbędne akcesoria, które pomogą zapanować nad bałaganem i ułatwią przechowywanie!

Zorganizowane wnętrze domu - jak uporządkować?

Przechowywanie przedmiotów w domu wbrew pozorom nie jest prostą sprawą. Wszyscy wiemy, że im większa powierzchnia i więcej domowników, tym większy bałagan, a bibelotów do rozkładania w różnych miejscach mieszkania z pewnością nie brakuje. Pomieszane skarpetki w szufladzie, nieposegregowane swetry w szafie, brak miejsca na sukienki czy garnitury w garderobie, nieład nie do ogarnięcia w walizce podczas pakowania na weekendowy wyjazd z rodziną, misz-masz w kosmetykach w łazience i wszystkie brudne ubrania w jednym koszu. Brak segregacji jest naszą zgubą, a porządek ułatwi codzienne funkcjonowanie, pomoże sprawnie odnaleźć szukany przedmiot, a mieszkanie wizualnie będzie ładniejsze.

Porządek w kuchniPorządek w kuchni Fot. zalando materiały partnera, kolaż redakcja

Podpowiadamy, jak uporządkować przestrzeń w łazience >>

Jak utrzymać porządek? Przede wszystkim warto ograniczyć ilość przechowywanych rzeczy do niezbędnego minimum. Każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce i po użyciu na niego wracać - bez wypracowania tego nawyku u wszystkich domowników trudno będzie utrzymać porządek w całym domu. Do schowania mniej używanych rzeczy wykorzystaj schowki, które nie są w miejscach na co dzień używanych - sprawdzą się wąskie wnęki, kąty czy miejsce pod schodami. Zima ustępuje miejsca wiośnie, a to najlepszy moment na wiosenne porządki w domu!

Czyste wnętrze - zakrywaj i chowaj to co nie musi być na widoku!

Minimalizm to słowo kluczowe, jeśli chodzi o porządek. Im mniej przedmiotów będzie na wierzchu, tym przestrzeń będzie bardziej uporządkowana. To właśnie porozkładane w różnych miejscach przedmioty tworzą bałagan. Mimo, że może często nazywasz ten bałagan "artystycznym nieładem", jeśli zainwestujesz w odpowiednie pojemniki, które pomogą w segregacji, docenisz odmianę.

Minimalistyczny wystrój domu - jak przechowywać przedmioty?

Porządkowanie przestrzeni w łazience rozpocznij od kupienia koszyków, pojemników z przegródkami - to idealne miejsce do przechowywania mniejszych i większych kosmetyków do pielęgnacji, makijażu czy kąpieli. Warto ustawić kubki, które będą idealnym miejscem na szczoteczki do zębów czy pędzle. Każdy z domowników powinien mieć swój wieszak na ręcznik i szlafrok. Przyda się również szafka lub stolik z półkami na kółkach - doskonałe miejsce do przechowywania ręczników zapasowych, które najlepiej jeśli będą znajdowały się w łazience, pod ręką, niż w głęboko schowane w garderobie. Warto mieć w łazience nie jeden, a co najmniej dwa kosze na rzeczy przeznaczone do prania: w jednym warto gromadzić bieliznę, w drugim pozostałą odzież, wszyscy wiemy, że nie pierzemy tych rzeczy łącznie, a taki sposób segregacji usprawni proces przygotowania prania.

Porządek w łaziencePorządek w łazience Fot. zalando materiały partnera, kolaż redakcja

Jak wybrać idealne ręczniki? Sprawdź >>

Pieczywo musi mieć swoje miejsce - najlepszym miejscem jest dla niego chlebak, który przedłuży świeżość żywności. Deska ze specjalnymi podkładkami do krojenia różnych rodzajów żywności: mięsa, warzyw, pieczywa czy ryb to oszczędność miejsca w kuchennych szafach i bardzo praktyczne rozwiązanie, bo zamiast 4 desek mamy 1. Segregowanie śmieci jest nie tylko ekologiczne, ale i modne! Ustaw w kuchni, najczęściej pod zlewem kilka pojemników na różne rodzaje śmieci.

Nad nieładem w garderobie również da się łatwo zapanować. Pamiętaj o wieszakach! Ubrania na wieszakach mniej się gniotą i są lepiej widoczne, więc łatwiej znaleźć to czego szukamy. Pokrowce doskonale sprawdzą się w przypadku sukienek, garniturów czy koszul, śmiało możemy je opisać, żeby nie było potrzeby zaglądać do środka, gdy szukamy czegoś konkretnego. Jeśli masz dość pogniecionych butów i szukania drugiego do pary zainwestuj w specjalne pojemniki na buty - od tej pory cała para będzie szczelnie zamknięta, dzięki czemu buty się nie zakurzą, nie zgubią i nie będą miały brzydkich zagnieceń.

Pamiętaj - w uporządkowanej przestrzeni mieszka się przyjemniej!

Przechowywanie w garderobiePrzechowywanie w garderobie Fot. shutterstock

Więcej o: