Dlaczego minimalistyczną grafikę warto wybrać do domu? Mniej znaczy więcej

WiB, D Z
01.03.2021 14:57
Mniej znaczy więcej - także we wnętrzach. Dlatego minimalistyczne grafiki są chętnie wykorzystywane do dekoracji domów zaaranżowanych w różnych stylach. Podpowiadamy, które z nich warto wybrać.

Minimalistyczna grafika z monsterą.Minimalistyczna grafika z monsterą. Fot. Shutterstock

Dlaczego mniej znaczy więcej? Dziś nawet wnętrza zaaranżowane w stylu glamour wyglądają zupełnie inaczej, ponieważ przepych jest już passé. Coraz częściej miejsce kryształowych żyrandoli zajmują metalowe lampy w kolorze złota, czerni czy mosiądzu, a wzorzystych ciężkich tekstyliów – naturalne materiały. Zmieniły się również trendy w dekoracji ścian. Pałacowe obrazy w potężnych ramach czy pejzaże i postacie malowane na płótnie chętnie zamieniamy na minimalistyczne grafiki – obrazki w czerni i bieli albo też kolorowe, ale rysowane cienką kreską czy przedstawiające pojedyncze elementy. Na ścianach fajnie prezentują się minimalistyczne obrazki z ludźmi, napisami, motywami abstrakcyjnymi, roślinami czy zwierzętami. Minimalizm w grafice to przede wszystkim prostota i ergonomia, która również potrafi być atrakcyjna wizualnie. 

Ponadczasowe wnętrze. Ponadczasowe wnętrze.  Fot. Shutterstock

Minimalistyczna grafika z napisami

To częsty wybór osób, które cenią sobie motywujące mantry czy też różne zabawne hasła. Minimalistyczna grafika z napisem przypomina domownikom o różnych wartościach, na przykład miłości czy szacunku do bliskich. Uczy też dzieci, a dorosłym często potrafi dodać otuchy. Jest też ciekawym dopełnieniem aranżacji każdego wnętrza. Dodaje mu charakteru i indywidualności.

Minimalistyczna grafika z napisami.Minimalistyczna grafika z napisami. Fot. Jeden Rysunek Dziennie

Minimalistyczne obrazki rysowane cienką linią

Minimalistyczna grafika dodaje wnętrzu subtelności, a często pozwala lepiej wyeksponować detale i podkreślić to, co jest najważniejsze. W ponadczasowych aranżacjach często pojawiają się na ścianach na przykład mapy  – miast, państw czy świata. Oprawione w stylową ramę potrafią dodać szyku. W domowej galerii modnie prezentują się również minimalistyczne grafiki operujące cienką i ciągłą linią. Za jej pomocą można świetnie wyrazić różne emocje i uczucia – miłość czy spokój. 

Minimalistyczna grafika z mapą.Minimalistyczna grafika z mapą. Fot. Shutterstock

Minimalistyczne obrazki zwierząt – świetne do pokoju dziecka

Motywy zwierzęce potrafią pięknie ozdobić pokoje najmłodszych. Dlatego często pojawiają się na meblach i dekoracjach – poduszkach i innych tekstyliach, ale również na grafikach. Uczą przy tym dzieci, jak ważne jest środowisko naturalne i pozwalają być bliżej niego, także we własnym pokoju. 

Minimalizm w grafice sprawdza się nie tylko w ascetycznie urządzonych wnętrzach. Dlatego plakaty i obrazy ze oszczędnymi rysunkami i zdobieniami warto wykorzystywać również we wnętrzach zaaranżowanych w innych stylach. Minimalistyczna grafika też potrafi być piękna!

Więcej o:
Komentarze (10)
Zaloguj się
 • kupidon

  Oceniono 43 razy 27

  snobizm do kwadratu. dziecinną ręką tworzone rysunki z infantylnymi tekstami. kupujący udaje znawcę minimalizmu, sprzedający kosi kasę.

 • agaton.tona

  Oceniono 58 razy 18

  tandeta, kicz

 • 162tony

  Oceniono 13 razy 7

  Taka ikea, jednemu się podoba innemu nie. Zwykły paździerz i badziewie.

 • n29a

  Oceniono 17 razy 7

  Jak dla mnie "mniej znaczy mniej".

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 39 razy 7

  Jełopem z jak bardzo zabitej dechami wsi trzeba być by coś takiego kupować i do tego wieszać w domu w centralnych i widocznych jego punktach?

 • fotd

  Oceniono 23 razy 5

  Cóż za niezwykłe "mądrości" znajdują się na tych plakatach - w sam raz dla leminga o ptasim rozumku, który chce zaimponować podobnym sobie.

 • osykosy

  Oceniono 10 razy 4

  A mnie się podoba !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX