Te wiosenne kwiaty cudownie ozdobią twoje mieszkanie! Postaw na naturalny zapach, piękno i kolor w swoich kątach

Wiosna ma wiele zalet! Wyższa temperatura, słoneczne dni i przede wszystkim wiosenne kwiaty, które wprowadzają pozytywną aurę do codzienności. Stwórz mini ogród w swoim mieszkaniu, aby cieszyć się kolorami i zapachami wiosennych kwiatów nawet, jeśli do wiosny jeszcze daleko. Z tej okazji wybraliśmy świetne donice i wazony, które będą ci potrzebne!

Wiosenne kwiaty - postaw na cebule

Wiosenny klimat zbliża się wielkimi krokami, aczkolwiek pogoda w kratkę co raz to przypomina o zimie i niskich temperaturach. Jeśli tęskno ci za kolorami i pozytywną aurą, zaopatrz się w wiosenne kwiaty, które w mgnieniu oka odmienią twój nastrój i wystrój twojego mieszkania. Od jakiegoś czasu we wszystkich kwiaciarniach, ale też w supermarketach możesz kupić wiosenne kwiaty w doniczkach. Królują oczywiście rośliny cebulowe - które wybrać? Do wyboru masz przede wszystkim: hiacynty, miniaturowe żonkile, krokusy, rzadziej tulipany. Jednak pamiętaj, aby nie sięgać po pierwszą lepszą cebulę i biec do kasy. Wybierając roślinę obejrzyj widoczną część cebuli (czy nie jest uszkodzona) oraz liście rośliny. Powinien też być widoczny pęd z pąkami kwiatowymi. Dobrze jest wybierać kwiaty w miarę niskie - o zwartej, mocnej budowie. Nie kupuj roślin cebulowych już kwitnących, bo krótko będziesz się nimi cieszyć. Decydujesz się na hiacynty? Weź pod uwagę, że pachną pięknie, ale mocno! Jeśli mają znaleźć się w niezbyt dużym pokoju, to zdecyduj się na góra dwie rośliny.

Wiosenne kwiaty - postaw na ozdobne donice i wazony

Wiosenne kwiaty w domu to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza, jeśli nie możesz cieszyć się tą piękną porą roku na zewnątrz. Aby wprowadzić jeszcze więcej koloru, możesz poszaleć i fajnie je wyeksponować. Możesz je oczywiście po prostu przesadzić do zwykłych doniczek i ustawić na parapecie - efekt będzie piękny. Warto jednak włożyć trochę wysiłku i wybrać np. osłonki lub doniczki w kolorach dobranych do kolorów kwiatów. Albo postawić na eleganckie, proste, białe czy tradycyjne – ceramiczne. Oczywiście kwiaty są piękne same w sobie, ale przecież atrakcyjny wystrój im nie zaszkodzi. Wiosenne kwiaty dobrze prezentują się również w naczyniach. Wykorzystaj kubki, duże filiżanki czy po prostu tradycyjne wazony. W tych ostatnich najlepiej będą prezentować się cebule, np. hiacynty! Tak przygotowaną doniczkę/wazon z roślinami możesz owinąć papierem, bibułą, płótnem, albo włożyć w jutowy worek. Świetnym pomysłem jest cały wiosenny ogródek - wystarczy posadzić rośliny w dużej misie lub donicy, a dla bardziej pomysłowego rozwiązania - nawet w brytfance! Możesz połączyć ze sobą różne cebule, albo zafundować sobie misę z kolorowymi prymulkami. Jak widzisz wybór masz ogromny!

Wiosenne kwiaty - jak dbać o nie w domu?

Wbrew pozorom wiosenne kwiaty nie są bardzo wymagające. Jeśli trzymasz je w domu, wystarczy im zapewnić regularne podlewanie. Pamiętaj też, że im będzie chłodniej, tym dłużej będą one kwitły, dlatego też pod żadnym pozorem nie stawiaj ich bezpośrednio przy grzejniku. Aby cieszyć się jeszcze dłużej wiosennym klimatem w domu, dobrym pomysłem jest przygotowanie np. dwóch zmian kwiatów. Kup i zasadź cebule w odstępie ok. tygodnia – wtedy będziesz mieć wiosenne kwiaty znacznie dłużej. A co, jeśli rośliny cebulowe przekwitną? Poczekaj, aż ich liście zamrą. Niestety na tym etapie nie wyglądają już atrakcyjnie, ale możesz je wynieść np. na klatkę schodową czy nawet do piwnicy (lepiej, żeby miały choć trochę światła). Kiedy cebule zaschną, oczyść je z ziemi i przechowaj do jesieni. Wtedy możesz zasadzić je w ogrodzie, albo w donicy, żeby znów zakwitły wiosną (cebule w donicach zimę będą musiały spędzić w chłodnym pomieszczeniu).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.