Akcesoria kuchenne nie muszą być nudne! Wybieramy takie, które odmienią twoje wnętrze

Urządziłaś kuchnię w stylu angielskim, a może loftowym? To nie ma większego znaczenia, kiedy kompletujesz akcesoria kuchenne! Wybraliśmy świetne młynki, czajniki i pojemniki, którym daleko do nudnych i brzydkich. Designerskie akcesoria w mgnieniu oka odmienią twoje wnętrze. I co ważne - możesz je kupić taniej nawet o 50%. Sprawdź!

Akcesoria kuchenne - młynki do soli i pieprzu

Nie da się ukryć - akcesoria kuchenne to niezbędnik każdej kuchni. Bez nich nie przygotujesz potraw, ani napojów. Liczy się wszystko - od pojemników po większe gadżety, takie jak czajniki. Jednym z akcesoriów kuchennych są także młynki do soli i pieprzu. Dzięki nim masz możliwość przygotowania przyprawy na świeżo i dodanie jej w momencie gotowania lub spożywania. Młynki występują najczęściej w dwóch wariantach. Jedne z nich mają możliwość ręcznego mielenia, pozostałe są elektryczne - zasilane bateriami. Młynki do przypraw wykonane są z metalu, tworzywa sztucznego albo z drewna. Są całkiem zabudowane, albo posiadają przezroczyste szybki, przez które widoczna jest czekająca na zmielenie przyprawa. Ciekawie prezentują się młynki, które mają możliwość umieszczenia w nich dwóch przypraw na raz. Dwie komory oddzielone przegrodą posiadają osobne włączniki do uruchomienia mielenia. Młynki to fantastyczna pomoc, która świetnie wygląda w kuchennej przestrzeni - zwłaszcza te w kolorze czerwieni czy błękitu. To istny szał!

Akcesoria kuchenne - pojemniki do przechowywania

Akcesoria kuchenne to także pojemniki przeznaczone do przechowywania żywności, które świetnie współgrają ze współczesnym wnętrzem. Najczęściej, ale nie zawsze mają postać walca wyposażonego dodatkowo w wykonaną z innego materiału przykrywkę. Zdarzają się pojemniki owalne, albo w niecodziennych kształtach. Pojemniki bywają ceramiczne, metalowe lub z tworzywa sztucznego odpowiedniego do żywności. Do przechowywania makaronu, kaszy, ryżu przydatne będą wysokie pojemniki. W te niższe możesz wsypać kawę, herbatę, a w najmniejsze przyprawy. Po sól najwygodniej będzie sięgać do pojemnika z otworkiem umiejscowionym ukośnie. Typowe śniadaniówki, które można zabrać do szkoły, pracy lub na wycieczkę dostępne są w modnych wzorach. Zapewniają komfortowe przewożenie posiłku i zabezpieczają torbę przed wybrudzeniem. Kolejny plus jest taki, że możesz je teraz kupić nawet o połowę taniej. Wybierz te najlepsze!

Akcesoria kuchenne - czajniki i dzbanki

Dzbanek i czajnik to akcesoria kuchenne, które od zawsze funkcjonowały w domach. Są niezwykle praktyczne i pięknie wyglądają. Przy okazji spotkań, postawiony na stole dzbanek pozwoli na dłużej usiąść z gośćmi bez zbędnego krzątania się po kuchni. Przygotowany w nim napój można w dowolnym momencie dolewać. Każdy dzbanek i czajnik posiada dzióbek, dzięki któremu płyn trafi prosto do naczynia. Takie akcesoria kuchenne mogą mieć najróżniejsze kolory - od tradycyjnych białych po wszystkie kolory tęczy. Znajdziesz dzbanki o finezyjnych kształtach albo takie zupełnie proste, utrzymane w minimalistycznym stylu. Wybierz taki, które wpisze się w twoją estetykę!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.